Polecane posty

bartex    2

Witam mam problem z tylnym WOM, nie chcę się rozłączyć. Gdy zapaliłem ciągnik wałek był wyłączony i nie kręcił się wałek, i włączyłem WOM to działał dobrze i chciałem go wyłączyć to nie chce się wyłączyć i cały czas się kręci wałek nawet na wyłączonym WOMie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

jesli masz dzwignie do właczania womu to sa tam takie dwa przyciski pod ta metalowa blachą mozliwe ze jesen z nich sie zawiesił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisklaczun1    1

ja też mam problem z womem ale u mnie się nie włącza wcale;/ dopiero wtedy gdy ruszam tymi dźwigniami od predkości to wtedy potrafi się załączyć.

co to moze być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

napisz na moje gg 8772450 to ci wytłumacze

 

jak spojrzysz na elektrozawory

to kolejno od góry są

-rązłączanie WOM (rozkręc go i skkrec ponownie zapewne sie zacina)

-załączanie WOM

-blokada mechanizmu

-załączanie 4x4

-żółw/zając

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

nie ma czegoś takiego jak elektrozawór od rozłączania WOM. Za jego włączanie i wyłączanie odpowiada ten drugi od góry. Po prostu jest napięcie z cewce zawór się wsuwa, olej płynie do siłownika WOM się włącza. Kiedy napięcie znika sprężyna wypycha zawór, dopływ oleju odcięty, WOM się wyłącza. To tak w wielkim skrócie. Pierwszy elektrozawór obsługuje hamulec WOM. Odpowiada on za to żeby WOM się bezwładnie nie obracał kiedy nie jest włączony.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Pod kabiną za lewym kołem patrząc od tyłu.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikon71    6

no własnie mi oto chodzi

a czesto urzytkownicy zaciągają dzwignie nie na rozłączanie tylko na zostawiają na środku bo jest naklejka N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

na jakie rozłączanie??? nie ma takiej pozycji. Nie trzeba wcale ustawiać dźwigni w pozycji hamulca żeby WOM się wyłączył. Wystarczy wyjąć dźwignie z pozycji włączanie i WOM powinien się zatrzymać. Można wcale nie używać hamulca i pozostawiać dźwignie na środku.

Edytowano przez rafik256

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

Ja tak właśnie robię podczas pracy nigdy nie używam pozycji hamulca.


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam problem w mf3065 taki,ze z bardzo duzym opoznieniem wlacza sie WOM i tak samo trzeba czasami 1 minute czekac az sie rozlaczy,ten sam problem dotyczy polbiegow,polowe drogowe,przedni naped,blokada mechanizmu...bardzo dlugo trzeba czekac na reakcje kazdego elektrozaworu...dodam jeszcze ze na wiosne zalozylem nowy filtr wymienilem olej(orlen hydrauliczno przekladniowy nie pamietam symbolu ale jakies dziadostwo to nie bylo).czy ktos zna odpowiedz na moj problem??gdzie szukac przyczyny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim0n    27

To i ja się zapytam jak naprawić WOM bo wałek w ogóle mi nie działa, tzn. jak przełożę dźwignie z pozycji hamulca na włączony to obróci wałek 2-3 razy i się zatrzymuje. Ma ktoś pomysł co nawaliło? Dodam ze niedawno wymieniałem pompę, jak go kupowałem w maju to wom działał do tej pory go nie używałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puniek    0

Witam

Wskrocie uwazam ze nie dlugo go wogole nie załaczysz mielismy podobnie dzialal poptem pozno sie wylaczał i załaczał az wkoncu sie nie załaczył poprostu pada komp(dobrze ze jest rozbieralny wystarczy zrobic obejscie i dziala bez zarzutu WOM włacza sie i wyłącza nie zaleznie czy przy prasie czy rozrzutniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad_22    0

Witam mam problem z wałkiem wom. Nie wiem co się z nim dzieje. Podczas pracy z sieczkarnią do kukurydzy czasem działa normalnie, a czasem sam się rozłącza choć dźwignia nadal jest w pozycji włączonego womu i w momęcię kiedy wałek się rozłącza zapala się kontrolka od przedniego napędu. Poradźcie co to może się dziać, czy te dwie rzeczy mogą być połączone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z WOM w mf 3070 a mianowicie gdy popracuje on jakieś 5 -6 h np w kosiarce zaczyna migać kontrolka od cisnienia oleju kropelka z kołem zębatym i napęd jest rozłączony następnie gdy ostygnie może wracac do pracy na kolejne kilka h jest wymieniona pompa hydrauliki olej i filtry lecz problem został nadal może ktos doradzi co to może być za przyczyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kolego mógłbyś wytłumaczyć jak wyglada gdzie go szukać i za co odpowiada no i jak go sprawdzić znaczy sie że przeczyścić czy sparawdzić ciśnienie to moj numer gg 1621216 jak pan moze prosze napisac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej mam problem z wom nie chce mi sie załączać jak włącze  kontrolka zaświeci i sie nie kreci wcale a po pewnym czasie miga kontrolka a czasami na monitorze pokarze wartość i zaraz jst zero proszę o poradę to jest mf 3080 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rogalik102
      Co się dzieje z napedem podczas orania. Rozłącza się
       
      VID_20240421155706.mp4
    • Przez Ajaa
      Witam pany mam pytanie nie działa mi ehr jak przełączam przycisk na automat i jest włączona blokada to wyłącza blokadę z panelu gdzie szukać przyczyny 
    • Przez Manys
      Witam.
      Mam problem z MF 3070 a mianowicie nie ciągnie przedni napęd, kontrolka działa jak powinna tzn. po wciśnięciu niby gaśnie potem po ponownym załączeniu się zapala ale napęd przedni nie ciągnie.
      Wszystko inne normalnie załącza i rozłącza, zamieniłem elektrozawory z blokadą i nic się nie zmieniło czyli zawór ok, stop działa, styki przejrzane, 
      Przeszukałem forum ale jest temat że nie rozłącza napędu dlatego piszę 
      Podejrzewam że może tarczki do wymiany
      Proszę o podpowiedzi 
    • Przez ziolek1996
      Witam, 
      w moim MF 3065 wymieniamy końcówki wtryskiwaczy na nowe, pytanie jakie powinno być ustawione na nich ciśnienie??
    • Przez xzibit0000
      Witam. Podesłalby ktoś zdjęcie gdzie zamontować linkę od hamulca recznego? Albo jakoś logicznie podpowiedział gdzie ja zaczepić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj