Polecane posty

artur1980    0

Witam

 

Chcę kupić agregat talerzowy 3m z wałem rurowym i hydropakiem i mam trzy do wyboru. Waszym zdaniem który będzie najlepszy chodzi mi o firmę i kształt talerzy, który będzie lepiej przewracał ściernisko? . Będzie używany do ścierniska i jako przedsiewny. Ziemie klasy IV i V.

http://moto.allegro.pl/agregat-talerzowy-uprawowowo-siewny-nowy-promocja-i1682868166.html#gallery

http://moto.allegro.pl/nowy-agregat-talerzowy-uprawowo-siewny-duze-tal-i1659842893.html

Ten trzeci to AGRO-TOM

http://moto.allegro.pl/agregat-talerzowy-agro-tom-staltech-mandam-tal-gal-i1656848444.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119

ja mam takie talerze jak w tym GRANO tylko że ja kupiłem u BATYRA i bez hydropaku. Podoba mi się jak robi, z tym że ja mam ze talerzami zgrzebła i wał spiralny-który fajnie gladzi i kruszy gline :) filmy są u niego w aukcjach :P a te talerze z agromaszu co są to tak nie widzą mi sie - chociaż nie wiem jak tną, ale bardziej to one dla mnie dobre jak po oranym siać w zestawie :) one ładniej chyba rownają :)


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a ja mam doświadczenie z agro maszem i wiem że talerze odpadają przy większej prędkości roboczej. Robiliśmy test takiego i przy pracy około 9km/h po godzinie odpadły 3 ...

z tych co tu przedstawiasz do wyboru to bardziej mi się widzi ten Grano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz15    1

a może poszukaj coś z firmy ROLMAKO solidne maszyny robią ale nie tanie :( u nas na składnice przywieźli jakiś agregat talerzowy z firmy AGRO-MIX nie wiem co to za producent ale chyba nawet granatem by go nie rozdarł rama na tym jak na radzieckim czołgu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Dzięki koledzy za odpowiedzi.

 

650elx ja już mam aktywny KRONE z hydropakiem a tej talerzówki to bardziej chcę używać do uprawy pożniwnej czasami do siania.

Też mi się tak wydaje, że ten GRANO będzie najsolidniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROL4    5

a ja mam doświadczenie z agro maszem i wiem że talerze odpadają przy większej prędkości roboczej. Robiliśmy test takiego i przy pracy około 9km/h po godzinie odpadły 3 ...

z tych co tu przedstawiasz do wyboru to bardziej mi się widzi ten Grano

A może na uwrociach zacznij ją podnosić :P .Mam takie coś i jeżdżę dość szybko,ale tależe nie odpadają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chyba w ostatnim nr farmera czerwcowego (nr 11?) były porównane 3 agregaty: bomet, GRANO, Staltech i grano wg testów najlepiej wypadło. Weź spytaj tutaj maszyny rolnicze i sprawdź cenę i daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Właśnie dzwoniłem i 3m z hydropakiem, wał rurowy i talerze 510mm -15,300 a talerze 560mm -16,100.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1980    0

Talerzówka będzie do uprawy pożniwnej zamiast grubera, czasami do uprawy przedsiewnej. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon17    1

Talerzówka będzie do uprawy pożniwnej zamiast grubera, czasami do uprawy przedsiewnej. :rolleyes:

 

 

Witam. Ja mam agregat talerzowy firmy Grano. Talerze 56cm, wał gumowy z hydropakiem.

Szczerze średnio zadowolony jestem. Na początku problemy były z ustawieniem, schodził na jedną stronie jak stare talerzówki ale po godzinie walki udało się równo ustawić. Gruberem typ KOS lepiej pole wygląda i można robić głębiej. Plusem jest to że lżej idzie talerzówką minusem że mniej miesza ziemie, po za tym moja talerzówka waży 1750kg.

Pozdrawiam

 

Po za tym w trudnych warunkach talerzówka też sie zapycha.

P.S nie były aż tak ciężkie warunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Witam, odświeżę temat otóż planuję zakup agregatu talerzowego o szerokości 2,7m, cenowo około 15k więc będzie to coś z Grano, Staltech bądź innych producentów z tej półki cenowej. Moje pytanie tyczy się takiego agregatu do nh TD5030, oczywiście przy samym agregacie nie będzie problemów (waży trochę ponad tonę), ciekaw jestem co będzie jak doczepię poznaniaka 2,7m? Ktoś ma podobny zestaw, może być nh td5040, td5050. Ziemia klasy V i VI; w wyposażeniu talerze 560 i wał rurowy, 

dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

raczej nie ma szans. zobacz jak to wyglada tu i jaka bomba z przodu.

 

case-5150-maxxtrac-pro-z-grano-system-i-


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Wiem, wiem, ale zastanawiam się czy ktoś nie ma podobnego zestawu :) Z uciągiem nie będzie żadnego problemu, na uwrociach będę mógł podnosić siewnik o ile w ogóle dźwignę ten zestaw bo docelowo tylko kilka ha rocznie było by w zestawie, a więcej w ściernisku po kukurydzy na kiszonkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Nie masz raczej na to szans u mnie w zestawie agromasz At30 talerze 560 wał rurowy do tego amazone D7 super s ursus 1224 ma konkretną robotę w tym zestawie (siewnik zasypany 350kg zboża rozłożony na hydropaku i ursusek ledwo podnosi do połowy i stop...Ps ma dodatkowe dwa silowniki wspomagjace...

Nh t6 165 daje sobie radę na luzie ale przy rozłoŻonym i pełnym siewniku przy zerwaniu sprzegla przodek poderwie mimo balastu 1000kg :-)

Także zapomnij seria T50xx będzie mieć chyba za ciężko a Td to chyba połamiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

TD5050 ma problemy z samą talerzówką z Grano 1200kg chociaż teraz podkręcili na pompie to podnosi.

Osobiście sieje agregat agromasz 2.5 o wadze 750kg+amazone d8 no i już ma co robić. Lepiej coś mniejszego niż później się denerwować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Dla przykładu: https://www.youtube.com/watch?v=aF-eH0G1RV4 i https://www.youtube.com/watch?v=DMHEXZPMHl8

no i widzicie Kubota nie daje rady przy 2,7m, a ursusik przy 2,5m bez problemu więc pytam o opinię(agregat grano2,7m 1100kg i mój siewnik coś około 500kg). a udźwig o ile dobrze pamiętam w Nh jest 2700kg "610 mm za końcówkami kulowymi" i to chyba tyle samo co w większych modelach serii TD5000... Ewentualnie wiosną wezmę na testy i się zobaczy, ale liczę,  że ktoś daje radę takim zestawem przecież ziemię mam V i VI klasa, lekkie i bardzo lekkie :) Chodzi tylko o to że mam już Poznaniaka S043, a teraz na MR chcę kupić agregat i najlepiej żebym nie musiał zmieniać siewnika bo nie używam go tak często żeby w niego inwestować...

 

Edytowano przez czesio1612

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Z agregatem na lapach może tak ale talerzowy nie ma szans masz 1200kg + poznaniak 500kg + 200kg zboża = 1900kg....

Odpuść sobie jesli nawet by to podniósł to go zajezdzisz za jeden sezon..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ok, ale nie mówię, że będę go zasypywał do pełna zbożem, chciałbym go też wykorzystać do siewu poplonów i traw. Agregat staltech to niecałe 1100kg podobnie jak grano, poznaniak 500 i 100 kilo zboża to już 200kg mniej... Może jakiś producent robi lżejsze agregaty, muszę poszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Będziesz żałować z tym 100 kg zboża może miałem poznaniak a i wejdzie do niego 200kg zboża chcesz sypać do połowy to co chwilę będziesz dosypywać...

Pożycz maszynę o podobnej wadze od kogoś podepnij i zobacz czy podniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Witam szukam opini na temat firmy Janpol która produkuje maszyny rolnicze. Chciałbym kupić ich agregat ale nic niemogę o nich znaleść. Jak z jakością ich maszyn.Mile widziane odpowiedzi na maila. goliat1603@wp.pl Z góry dziękuje.
    • Przez dam4
      Witam,
      mam pytanie czy ktoś używał brony wirnikowej aktywnej LXG170 TRX i może wypowiedzieć się na jej temat? Brona ma noże 20cm czy nie będzie to za płytko? Ewentualnie czy ktoś poleci bronę aktywną w przedziale 10-15tyś?
    • Przez Lukas85
      Może ktoś wie ile oleju należy wlać do wanny brony wirowej Amazone ke303? potrzebuje tez informacji z jakim momentem należy dokręcać nakrętki wirników. może ktoś wymieniał w takiej bronie łożyska? nie mam pomysłu jak wydostać bieżnie zewnętrzne z tulei w ramie. po wybiciu wirnika łożyska i uszczelniacz wychodzą ale zostają po obu stronach pierscienie
    • Przez armin089
      Witam poszukuje naklejek takich jak na zdjęciu. 

    • Przez cris10
      Tak jak w tytule. Posiada ktoś brony 6metrowe Batyra z Lublina i może coś o nich powiedziec? Patrząc na wykonanie innych maszyn całkiem schludnie to wygląda. Ewentualnie jakie polecacie 6 metrowe na zębie 20.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj