Skocz do zawartości
proximaplus

Inernet w telefonie przez router

Polecane posty

konarek    0

najpierw włącz router a potem w telefonie wyszukaj sieci bezprzewodowe

i już

b0gdan    85

włączasz wifi w telefonie, znajdujesz punkt dostępu, ewentualnie wprowadzasz hasło i śmigasz :)

Poke912    0

Hasło masz na umowie z neostradą ewentualnie jeśli masz lifebox`a masz hasło na pudełku od niego jak również na naklejce na lifebox`ie jest ten kod ;)

MichalP    12

podłącz router, skonfiguruj następnie polecam zmienić w ustawieniach nazwę sieci wi-fi inaczej SSID następnie zabezpieczyć hasłem WPA personal . Jak to porobisz odpalasz wi-fi w noki i śmigasz.

proximaplus    1

Dzięki chłopaki!Działa :)

Naprawdę wielkie dzięki!!! :P

Edytowano przez proximaplus

lukasx21    125

a może ktoś z was mi poradzi jaką kartę sieciową dokupić do kompa "blaszaka" żeby śmigała na tym zestawie neostrada? może być każda czy musi być jakaś specjalna żeby współpracowała z tym routerem i neostradą?

Ursus11    19

A jaki masz kolego madem od neta ?? Bo ja chyba też kupie sobie taki router. Trudne to jest w podłączeniu ?

b0gdan    85

a może ktoś z was mi poradzi jaką kartę sieciową dokupić do kompa "blaszaka" żeby śmigała na tym zestawie neostrada? może być każda czy musi być jakaś specjalna żeby współpracowała z tym routerem i neostradą?

jak stary masz komputer, że nie masz karty sieciowej zintegrowanej z płytą główną? No chyba że chodzi o kartę WIFI...

lukasx21    125

No komputer "blaszak" jest już dosyć leciwy i w dodatku sam sobie go składałem a było to w czasach licealnych czyli jakieś 6 lat temu może więcej, jednak do neta i spraw biurowych się nadaje dosyć dobrze i nie chce się go pozbywać. Chce sobie stworzyć w domu taką sieć router bezprzewodowy do niego podłączony blaszak kablem, (myślałem też o odbiorniku wifi na usb zamiast kabla) do tego laptop przez wifi no i jeszcze komórka też przez wifi. teraz korzystam z modemu sagema od neostrady.

Ursus11    19

Ja też miałem modem sagem ale po każdej burzy sie palił i ostatnio dali nam ZTE i narazie jeszcze nie spaliło

macin87    42

Panowie ja z innej beczki jak zrobić neta na komputer stacjonarny z kartą sieci bezprzewodowej i laptop z wifi. Ma tzw. radiówkę, tz. że mam antenę kierunkową na zewnątrz wycelowaną w antenę oddaloną o 300m, od mojej anteny idzie kabel z końcówką wkręconą do karty sieci bezprzewodowej "ralink turbo wireless LAN card" (typ końcówki to RP-SMA: http://obrazki.elektroda.pl/4832843700_1301481259.jpg )

Co potrzeba żeby zrobić neta na dwa kompy, bo czytając inne fora to już się pogubiłem:

1 Czy trzeba dwa urządzenia access point z funkcją clinet i ruter?

2. Czy może wystarczy takie jedno urządzenie : http://www.dipol.com.pl/punkt_dostepowy_tp-link_w_technologii_extended_range_tl-wr543g_z_routerem_oraz_4_portowym_switchem_posiada_funkcje_wisp_N2955.htm

asharot    176

Trzeba dwa urządzenia.

Access Point Client musi przerobić sygnał z okrągłej końcówki na RJ45.Wtedy dopiero podpinasz do Routera.

Najlepiej kup antenę z wbudowanym AP

Edytowano przez asharot

Empty87    0

Jeśli na PC'ku chcesz na szybko złapac neta, a na lapku masz całyt czas to wystarczy że kupisz kabel Ethernet z końcówkami łączysz lapka z PC'kiem i ustawiasz lączenie szeregowe miedzy tymi komputerami. Wtedy lapek działa jako router a Pc odbiera sygnał i możesz siedzieć na necie ;)

Tylko że to jest zabawa na krótka mete, bo w takim rozwiązaniu lapek zawsze musi być odpalonby gdy chcesz an PC'ku neta przeglądać :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez kris14
      Mam problem z moim komunikatorem GG (wersja 7.1 build 6).
      Nie mogę wyszukiwać nowych znajmowych w opcji szukaj.
      Wpisując daną miejscowość (np. Poznań) wyświetla mi się że nie ma osób spełniających podane kryteria- co może być? Czy robię coś nie tak?

PS: Żeby nie było to status mam ustawiony na dostępny.
      Proszę o pomoc .

pozdro kris14
    • Przez ursus-moc
      Kiedy bedzie dzialac agrofoto na android
    • Przez samczyk1991
      Witam
      Już po raz (kto by to zliczył) potrzebuje waszej porady.
      Chciałbym kupić sobie jedno z 2 urządzeń wymienionych w tytule tematu. Potrzebuje go wyłącznie do internetu i filmów.
      Bardzo często podróżuje PKS'em na Warmię, trasa sobie liczy ponad 300km i zajmuje ok 5 godzin jazdy. Codziennie na dojazd do pracy poświęcam 40-50min w jedną stronę. Także potrzebuje urządzenie, które zapewni mi rozrywkę w wolnych chwilach. I teraz co wybrać ?

Jak poprzednio pomagaliście mi w wyborze laptopa ( przy okazji dziękuje wszystkim za porady) to coś tam o nich wiedziałem, a w przypadku tabletów to nic dosłownie nic nie wiem. Nie wiem czym się kierować podczas zakupu, w jaką półkę cenową uderzyć żeby coś sensownego znaleźć ?

Raczej jestem za tabletem bo wydaje mi się, że to lepsza i tańsza opcja i teraz proszę o pomoc w zakupie i o cenne wskazówki, i jakieś linki do przykładowych produktów np. na allegro żebym mógł obczaić towar
    • Przez Piotruniu25
      Jak wyłączyć pilotażową wersje windows bo to zaczyna mnie wkurzać?
    • Przez Hanter150
      Niedawno zastanawiałem sie czy założyć stronę internetową swojego gospodarstwa. Ma ktoś założoną taką stronę??? Znacie jakieś adresy takich stron??? Jeżeli tak proszę o linki. Jak myślicie to dobry pomysł???