Skocz do zawartości

Polecane posty

soltys48    503

Litr??Czy kg ?jak litr to ok , jak kg to drogo.......

Ja biorę podobno jedną z najlepszych na rynku -cukrownia opalenica po 0,86,-/kg brutto przy zakupie mausera 1000l=1300kg.Firma od której biorę na zimę wstawia mi mausera z matą grzewczą -kaucja 150,- czyli taka jak za zwykłego

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Gringo1    0

Witam co zmienic lub dolozyc na lepsze przyrosty tak plus minus byki w kwietniu maja 2 lata mieszance kolorowe miarka pokazuje 212-215 dostaja rano taczka kukurydzy na 4 sztuki posypane sruta 2,5kg sruta z mieszanka owies jeczmien pszenzyto po rowno do tego bulenmast i kreda tyle samo i sruta rzepakowa okolo 10% jak to zjedza to sianokiszonke z traw wczesnie zbieralem i popoludniu powturka to samo co teraz dodam ze kukurydze kosilem dosc wczesnie okolo 20 sierpnia i jest dosc wilgna dojrzalosc miala raczej mleczna

Wiadomość z agroFakt.pl

Baks00    55

Jaka wag e maja?Bo ja do mierzenia sceptycznie podchodze.W klebie moga miec 250 a du...jak ,,zabek czosnku''

Gringo1    0
2 minuty temu, Baks00 napisał:

Jaka wag e maja?Bo ja do mierzenia sceptycznie podchodze.W klebie moga miec 250 a du...jak ,,zabek czosnku''

Nie mam wagi wiec nie waze ale z moich spostrzezen okolo 750 powinny miec w porownaniu z hfmi ktore 23mcy mialy 710-740 ale te wiadomo sa nizsze a okraglejsze na lancuchu mam wrazenie ze stoja teraz w miejscu czy przez ta kukurydze

Baks00    55

Nie cytuj wczesniejszego postu(ostatniej wypowiedzi) 2,5 kg na 4 sztuki dziennie?

18 godzin temu, Gringo1 napisał:

Witam co zmienic lub dolozyc na lepsze przyrosty tak plus minus byki w kwietniu maja 2 lata mieszance kolorowe miarka pokazuje 212-215 dostaja rano taczka kukurydzy na 4 sztuki posypane sruta 2,5kg sruta z mieszanka owies jeczmien pszenzyto po rowno do tego bulenmast i kreda tyle samo i sruta rzepakowa okolo 10% jak to zjedza to sianokiszonke z traw wczesnie zbieralem i popoludniu powturka to samo co teraz dodam ze kukurydze kosilem dosc wczesnie okolo 20 sierpnia i jest dosc wilgna dojrzalosc miala raczej mleczna

Ja byś miał do tego jescze coś dołożyć to według mnie to byś dokładał, ale do interesu. Jedynie można by zbilansować dawkę z wymienionych składników tak, aby spełniać zapotrzebowanie, ale też nie przesadzać ;) 

jancyk51    0

Co myślicie o takim żywieniu opasow..rano sruta z mieszanki owies pszenica jęczmień w proporcji około 50/25/25 tak około 2 kg na dużą sztuke i na drugie danie sianokiszonka do woli na cały dzień..a wieczorem znów sruta i siano lub dobra słoma na noc..

Pytam bo dotychczas karmilem ziemniakami ale odchodzę od tego i chce przejść na sianokiszonke  stopniowo..

1 minutę temu, jancyk51 napisał:

Co myślicie o takim żywieniu opasow..rano sruta z mieszanki owies pszenica jęczmień w proporcji około 50/25/25 tak około 2 kg na dużą sztuke i na drugie danie sianokiszonka do woli na cały dzień..a wieczorem znów sruta i siano lub dobra słoma na noc..

Pytam bo dotychczas karmilem ziemniakami ale odchodzę od tego i chce przejść na sianokiszonke  stopniowo..

Duży niedobór białka i energii. Musisz to czymś uzupełnić np. kiszonka z kukurydzy i śruta sojowa ;) 

jancyk51    0

A sianokiszonka z dużą ilością kończyny i lucerny nie załatwi sprawy białka?

1 minutę temu, jancyk51 napisał:

A sianokiszonka z dużą ilością kończyny i lucerny nie załatwi sprawy białka?

Myślę, że i tak pasowałoby sypnąć coś wysokobiałkowego do paszy treściwej. Nie mniej jednak jeżeli nie będzie zaspokojone zapotrzebowanie na energię to nawet wysoka zawartość białka nie przyniesie pożądanych efektów.

Gringo1    0

jak myslicie co jest lapsze dla opasow czy jesli do swej tresciwej dodam jeczmienia czy jednak w tych pieniadzach soje dodac co bedzie lepiej przyswajalne

1 godzinę temu, Gringo1 napisał:

jak myslicie co jest lapsze dla opasow czy jesli do swej tresciwej dodam jeczmienia czy jednak w tych pieniadzach soje dodac co bedzie lepiej przyswajalne

Soja ;) 

dawcio2218    1
Mam problem z dwoma byczkami ok 250 kg kupionych z Łotwy. Nie chca jeść kukurydzy ani tresciwych tylko samo siano i sianokiszonke pobieraja. Na 20 sztuk dwa się takie trafiły i nie wiem jak je skłonić do jedzenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?

Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/

Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez bydlo123
      Przed chwilchwilą założyłem konto wiec witam wszystkich. Jestem młody (18 lat) i od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje gospodarstwo. Jak narazie jest oczywiście szkoła, ale gdy ją tylko skończę chciałbym się zająć gospodarką. Najgorsze jest tylko to, że musiałbym zaczynać wszystko od zera. To znaczy mieszkam na wsi i moi rodzice mają trochę pola oraz wujek który ze mną mieszka ma gospodarkę ale małe, około 10 krów, stare maszyny (traktor itp), stara obora. Ale ja bym chciał się już zająć rolnictwem na poważnie. Jeszcze mam trochę czasu ale juz bym chciał zacząć powoli planować. Chciałbym, żeby mi tu państwo trochę doradzili, coś podpowiedzieli. Jako, że jestem młody to postarałbym się może o jakiejś dofinansowania np o to 100 tysięcy na start dla młodego rolnika. Moim marzeniem jest zbudowanie obory na głębokiej ściółce dla bydła mięsnego (dla około 50 krów mięsnych i około 50 byków), kupienie sobie traktoru z turem, kombajna na zboże oraz belownicy. Oczywiście mi chodzi o kombajn czy traktor jakis tańszy, nie za duży. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Jakie by były pańskie propozycje? Co do pola to po już na pewno bym miał 25-30 h a resztę bym wydzierżawił a z tym myślę, że problemu bym nie miał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepiej w rolnictwie oraz dużo zdrowia.
    • Przez Helioscor
      Witam
        Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producentów surowców paszowych. W Polsce zaopatrujemy aktualnie kilku największych producentów paszowych, a w tej chwili chcemy dotrzeć również do małych i średnich mieszalni pasz jak i indywidualnych gospodarstw rolnych. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, o stałych parametrach.  Obecnie wdrażamy certyfikaty GMP+ dla naszych produktów. Podawane ceny są orientacyjne. Jesteśmy w stanie przebić każdą ofertę na rynku jeśli chodzi o drożdże alkoholowe/spirytusowe oraz produkty wysokobiałkowe na bazie drożdży. Jednocześnie oferujemy bardzo atrakcyjne zasady współpracy.   Naszym głównym produktem jest KBReko M70 - koncentrat białka roślinnego zawierający min. 67% białka (zalecany dla bydła, ze względu na zawartość do 2% mocznika paszowego). Jest zamiennikiem śruty sojowej oraz mączki rybnej, natomiast białko z naszego produktu jest znacznie tańsze niż to uzyskiwane z innych produktów, dzięki czemu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności.     KBReko -  bez zawartości mocznika. Posiada 67-70% białka.   Cena za KBReko M70 i KBReko - ok. 1950-2000 zl netto, z dostawą do Klienta, pakowane w bigbagi. Cena oczywiście do negocjacji w zależności od ilości zamówień, terminów płatności.     Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe - 45-47% białka - cena ok. 1550-160 zl netto, z dostawą, pakowane w bigbagi.   Posiadamy także: - mączka rybna - 64% białka - wysłodki buraczane niemelasowane - w cenie 780-820 zl netto (8% vat), z dostawą, pakowane w bigbagi.  - drożdże piwne - wkrótce będą w ofercie - gliceryna paszowa 82-85% - DDGS - kiełki pszenne - inne produkty w zależności od zapotrzebowania Klientów - ziarno soi  - nawozy mineralne itp.   Realizujemy tylko dostawy całosamochodowe, możemy zapewnić dostawę w dowolne miejsce w kraju, bezpośrednio do Klienta.      Na wszelkie pytania odpowiem!    helioscor@wp.pl    
    • Przez Helioscor
      Posiadamy w ciągłej sprzedaży drożdże paszowe o zawartości białka min 45%. Nie zawierają mocznika.
      Nasze możliwości sprzedaży drożdży to ponad 1800t/msc.
      Drożdże ze szczepów Saccharomyces cerevisiae.
      Dostawa luz lub w bigbagach.
      Cena: 1570zł/t netto z dostawą 

Parametr                j.m.                        Wartość
      Sucha masa            %                           88-90
      Białko ogólne    %w kg suchej              min. 45,0
                                   masy

Popiół                     %                           max 4
      Wapń                      %                             0,36
      Sód                         %                             0,20
      Fosfor                     %                             1,13
                               Aminokwasy
      Lizyna                     %                             1,54
      Metionina                 %                             0,82
      Cystyna                  %                              0,57
      Histydyna                 %                            1,40
      Arginina                   %                             1,80
      Treonina                   %                             1,43
      Glicyna                    %                             1,60
      Walina                     %                              2,10
      Izoleucyna               %                              1,52

Koncentraty białka roślinnego o zawartości 67 - 70% białka. - 2000zł/t netto z dostawą.

Ceny do negocjacji.

W ciągłej sprzedaży posiadamy również:
      - wysłodki paszowe niemelasowane
      - gliceryna paszowa 85 %
      - DDGS
      - makuch rzepakowy
      - siemię lniane
      - gorczyca - najwyższa jakość po fotoseparacji
      - zboża paszowe i konsumpcyjne
      - mączki rybne
      i wiele wiele innych.

Konkurencyjne ceny. Najwyższa jakość. Certyfikat GMP+