Polecane posty

Gość   
Gość

Po pierwsze jaki sens trzymac 3 szt,dokup bydlaków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jompek    0

Właśnie przeliczylem i coś słabo wychodzi

Czyli
50 kg owsa
50 kg Pszenzyto
50 kg Pszenica
40 kg jęczmien
coś ująć coś dodać
Coś rzepakowego ile kg
Kukurydza ile kg
Jakie witaminy najchetniej z de heusa bo mam pod nosem co srode chyba ze jakues inne sa duzo lepsze i cenowo i skladowo i ile
Kreda ile jej
Drożdże jakieś się daje
I co ze stymulatorow lizyna czy cos w tym stylu gdzie kupić i ile dawać ?

A co do ilości to tak jak pisałem wcześniej chce jeszcze 2 dokupić tylko trzymsm na swoim mleku tylko ile ty byś utrzymał zwierząt na 6 hektara?

Edytowano przez Jompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakaś przyzwoita to ziemia te 6 ha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jompek    0

Jakaś przyzwoita to ziemia te 6 ha?

 

 

Tereny górnicze zalewa błoto ciężko wejść a druga połowa spoko licz się z tym że mam jeszcze konie świnie kury doradztwo mi jak mam zrobić swoją pasze posiadając pszenicę owiec Pszenzyto jęczmien co dokupić w małych ilościach i jak ją zrobić

Edytowano przez Jompek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Panowie co sądzicie żeby kupić młóto browarniane i zapodawać bykom? Taka alternatywa za zboże


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Lepiej by się opłacało niż kupować zboże? Bo to.jest chyba również białkowe... odnośnie ceny to musiał bym się dokładnie dopytać kolegi bo brał bym to przez jego nazwisko ponieważ on ma już spory upust bo bierze co parę tygodni patelnię dla krów podobno mlekopędne


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A nie lepiej kuku mielona w big bag?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Lepiej by się opłacało niż kupować zboże? Bo to.jest chyba również białkowe... odnośnie ceny to musiał bym się dokładnie dopytać kolegi bo brał bym to przez jego nazwisko ponieważ on ma już spory upust bo bierze co parę tygodni patelnię dla krów podobno mlekopędne

 

Na temat tego towaru pytałem się gościa ,co ma krów ful i byków podobnie od groma .Powiedział ,że były przymiarki do karmienia opasów młótem i zrezygnowali .Cytuję '' Nie ma to jak kukurydza kiszonka  trochę śrutu i sianokiszonka ,lub siano ''.Byków mają ok 200 sztuk.Kiszą również ziarno kuku w rękawie i dają do koryta ,jako obsypkę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Kukurydzę u mnie dostają 2 razy dziennie więc raczej albo kiszone ziarno albo muto


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Dla takich byków 500 kg wzwyż ile dać mocznika do paszy ? Mam za malo bialka i musze zwiększyć soje lub rzepak i chce wlasnie dać mocznik. Puszczać go przez śrutownik czy normalnie mieszać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Trzeba dokładnie wymieszać a co do dawkowania to chyba były jakieś gramy dziennie na sztukę, ale chwilowo wyszło mi z głowy


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Do osypy chcesz domieszywać? Taki mocznik ile wprowadza białka?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

W okolicy jeden sypał na pryzmę kukurydzy ale według mnie to niebardzo bo kukurydzę daje się i małym sztuką a od ilu kg wgl można dawać mocznik


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Tak w śrutownik dalem razem ze zbożem. Z tego co czytalem 100g mocznika zastępuje 0.5 kg śruty sojowej

 

Śrutownik jeszcze działa ? Mocznik nie wykończy łożysk ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9889

Śrutownik jeszcze działa ? Mocznik nie wykończy łożysk ?

Ten śrutownik jak dobrze kojarzę z tego co ojciec mowil jest z ok 1960 roku, zwykly bijakowy z silnikiem 11 kw. Wtedy to cala wies prswie nim robila :) Przez okolo 20 lat srutowal razem z mocznikiem bo tata dawal tez krowom mlecznym i do teraz oryginalne lozyska wiec o to sie nie ma co bać :D

 

A zauwazylem pozytywny wplyw mocznika na byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

 

szymon09875 kolego to dajesz ten paszowy mocznik tak ?.Ja daję standardowo koncentrat plus makuchy i do tego 10% grochu łącznie z ziemniakami to byki teraz w oczach rosną .Kolega mi doradził ,że bykom większym tak powiedzmy ponad 400kg spokojnie można 50%  dać żyta ,paszy treściwej i to może po tym życie też im pasuje .Bo pszenżyta nie chcą mi jeść .

 


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj