Skocz do zawartości

Polecane posty

malorolny121    25

To ile powinno kosztować młóto ? dodam ,że cena jest z dostawą brutto .Ma sporo białka ok 27% .

Kolego tyle białka młóto ma ale po przeliczeniu na suchą masę. Bo tak normalnie mokre prosto z browaru to licze że ma 6-7 % .

artur125    320

co za głupoty piszecie. Młóto z browaru ma 90% wody a te 6-7% białka to się zgadza ale w s.m.

Pasza dobra ale dla krów, działa mlekopędnie. Dla opasa to tylko zapchajkicha

Wiadomość z agroFakt.pl

mati2411    3

Chciałem się was zapytać o pewną kwestię. Konkretnie kwasicę u bydła. Byliśmy dziś u weterynarza, ponieważ jeden byk jest strasznie chudy, dał taki proszek który stosuje się 100g na sztukę na dzień, wyrównuje poziom PH u bydła. Weterynarz stwierdził że jeśli dostają cały czas kiszonkę to prowadzi do kwasicy i potem mają słabsze przyrosty oraz że cielakom nie powinno się dawać kiszonki do pół roku. Jeden rolnik który akurat był mówił że też miał byka 18-19 miesięcy i ważył 400 kg i nic nie chciał więcej przybrać, zaczął dawać ten proszek i w 4,5 miesiąca przybrał do 650 kg.
Teraz pytanie, czy faktycznie małym cielakom nie dawać do pół roku kiszonki ? Jak jest u was? 
Ktoś miał przypadki kwasicy ?
U mnie byki dostają kiszonkę z qq, śrutę własnych zbóż + koncentrat, i sianokiszonkę. 

artur125    320

śruta po bąku jest zbyt "mączysta" dla bydła. Do dawki radziłbym dołożyć słomy lub siana

RafaKdziela    152

Chciałem się was zapytać o pewną kwestię. Konkretnie kwasicę u bydła. Byliśmy dziś u weterynarza, ponieważ jeden byk jest strasznie chudy, dał taki proszek który stosuje się 100g na sztukę na dzień, wyrównuje poziom PH u bydła. Weterynarz stwierdził że jeśli dostają cały czas kiszonkę to prowadzi do kwasicy i potem mają słabsze przyrosty oraz że cielakom nie powinno się dawać kiszonki do pół roku. Jeden rolnik który akurat był mówił że też miał byka 18-19 miesięcy i ważył 400 kg i nic nie chciał więcej przybrać, zaczął dawać ten proszek i w 4,5 miesiąca przybrał do 650 kg.

Teraz pytanie, czy faktycznie małym cielakom nie dawać do pół roku kiszonki ? Jak jest u was? 

U mnie byki dostają kiszonkę z qq, śrutę własnych zbóż + koncentrat, i sianokiszonkę. 

Coś może jest na rzeczy z tą kwasicą .Ja daję 2 miesięcznym byczkom kiszonkę(ccm) i jedzą tylko szum się robi ,a brzuchy mają prawie do cielenia ;).Do tego owies gnieciony ,wodę ciepłą do picia z odrobiną mleka na siemieniu i na deser sianko .Moje cielaki też miały kwasicę po mleku z Vittry ,tak twierdził weterynarz i też pewnie rację miał ,bo nie chciały nic jeść i były strasznie chude i do tego miały wieczną biegunkę .Teraz daję mleko z Sano i do tego cały czas kawę zbożową i emy .Apetyt mają mega ,że koryta chcą zjeść .Żadnego proszku nie skarmiałem .Mleko z Vittry to najgorszy szajs ,jaki miałem do Sano się nie umyje ..

I love salsa

Dinek94    13

Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.
Witam was Panowie i Panie mam pytanie czy jak będę byczków takich odpojonych już dawał wyslodki i na tą śrubę zbożowa wymieszana z koncentrator z Sano i czy to by wystarczyło by w miarę rosły?.

RafaKdziela    152

W sumie powinno być oki ,ale paszy musisz tym zwierzakom ładnie podsypać ,żeby rosły .Koniecznie musisz dodać do zagryzienia słomę ,a jeszcze lepiej siano .W jakiej wadze i wieku są .Ja moim 2 miesięcznym już też ładnie paszy daję i CCM ,bo kiszonki nie mam i siana do woli ,bo mam sianka opór .

I love salsa

Baks00    50

Wszystko zależy od wagi.Ja osobiście wprowadzam wysłodki od wagi około 200kg,ale tak skromnie daje im .Wysłodki to zapchaj kicha ,Większym w sumie tez nie daję zbyt wiele.Znając życie to większe zjadły by srute a wysłodki by zostały.

soltys48    489

A wiesz chociaż co to jest ten proszek???

To prawdopodobnie kreda pastewna i te 100g to ok ale na sztukę DUŻĄ czyli ok 600kg, przedobrzenie z kredą daje takie same efekty jak kwasica.........wszystko jest dobre ale w umiarze....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

przemek0909    0

witam.Mam cielaka który nie chce jeść siana?Co  mu dolega , granulki je , słomy trochę a siana nie nie chce.

U mnie tez jest chyba problem z zakwaszaniem byków po kiszonce. Jak jadly siano to apetyt mialy jak cholera a jak dostają teraz kiszonke to mniej jedzą i biegunka .chociaz z drugiej strony w temacie bydla mlecznego ktos pisał że kiszonka nawet najmokrzejsza nie zakwasza a moj wet mówi ze zakwasza i zeby bykom dawac siano .i kogo tu słuchać?

RafaKdziela    152

Coś w tym jest .Moje ,jak ostro jedz paszę i się nią najedzą i ziemniakami to leją na siano .Po 2 dnaich paszy zostaje połowę w korycie i już jest problem .W tym czasie mają biegunkę .

I love salsa

przemek28_28    48

U mnie byki wpierdzielania masę słomy do kuku i sianokiszonki i problemów zero. Dostają suszony wywar gorzelniany, mocznik i kredę oraz śrutę i wszystko wylizane do zera

marluk    29

co sadzicie o podawaniu kukurydzy bykom na surowo? w sensie scinam rosline, rozdrabniam i podaje w calosci bykom. Bedzie to dobre i zdrowe?

artur125    320

smakować im będzie napewno, Zdrowe? Napewno nie zdechną. A co sądzicie? U mnie tego procederu nie stosuje się od kilku lat, a to za sprawą artykułu w jakimś czasopiśmie rolniczym. Podobno zanim wytworzą się bakterie odpowiedzialne za wykorzystanie paszy sezonowej ta pasza się już kończy. Nie chciałbym cię wprowadzać w błąd , ale o ile dobrze pamiętam trwa to ponad miesiąc

RafaKdziela    152

Koledzy ,a co myślicie na temat skarmiania ziemniaków opasom .Trochę czytałem na forum ,ale wiadomości są bardzo okrojone .Takim byczonom ponad pół roku ile mogę dać ziemniaków na sztukę dziennie surowych ?.Na tą chwilę dostają 2,5 kg dziennie na sztukę .Ziemniaków mam opór ,tak więc do wiosny spokojnie starczy .A może je gotować i zwiększyć o 100 % dawkę ziemniaka ?.

I love salsa

Rafal122    8

A oprócz przeterminowanego pieczywa i słodkich,bułek,pączków itp. jakie odpady jeszcze można załatwić z zakładów spożywczych?

the1mati1    49

A co powiecie o żywieniu bydła otrębami żytnymi? Gdyby dosypywał do śruty składającej się pszeńzyta i mieszanki jęczmienia z owsem z 30% otrąb żytnich miało by to jakiś sens? Czy otęby w paszy treściwej nie dają żadnego efektu i szkoda sobie zawracać ty głowę?

soltys48    489

a cena tych otrąb??

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?

Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/

Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez bydlo123
      Przed chwilchwilą założyłem konto wiec witam wszystkich. Jestem młody (18 lat) i od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje gospodarstwo. Jak narazie jest oczywiście szkoła, ale gdy ją tylko skończę chciałbym się zająć gospodarką. Najgorsze jest tylko to, że musiałbym zaczynać wszystko od zera. To znaczy mieszkam na wsi i moi rodzice mają trochę pola oraz wujek który ze mną mieszka ma gospodarkę ale małe, około 10 krów, stare maszyny (traktor itp), stara obora. Ale ja bym chciał się już zająć rolnictwem na poważnie. Jeszcze mam trochę czasu ale juz bym chciał zacząć powoli planować. Chciałbym, żeby mi tu państwo trochę doradzili, coś podpowiedzieli. Jako, że jestem młody to postarałbym się może o jakiejś dofinansowania np o to 100 tysięcy na start dla młodego rolnika. Moim marzeniem jest zbudowanie obory na głębokiej ściółce dla bydła mięsnego (dla około 50 krów mięsnych i około 50 byków), kupienie sobie traktoru z turem, kombajna na zboże oraz belownicy. Oczywiście mi chodzi o kombajn czy traktor jakis tańszy, nie za duży. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Jakie by były pańskie propozycje? Co do pola to po już na pewno bym miał 25-30 h a resztę bym wydzierżawił a z tym myślę, że problemu bym nie miał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepiej w rolnictwie oraz dużo zdrowia.
    • Przez grzesiek1524
      Witam wszystkich Od jakiegoś tyg mam problem z wagą wczesniej było dobrze i nie wiem dlaczego tak jest, otóż gdy ztaruje wage, załuduje wóz powiedzmy na 3000 kg zgaszę ciągnik i przy ponownym uruchomieniu gdy waga na chwilkę się wyłączy i włączy (jak magnetofon w samochodzie przy rozpalaniu) na wyświetlaczu pokazuje mi już z 1000 kg mniej albo z 800 albo ponad 1000 kg mniej... Co to może być za przyczyna? I jak to naprawić? Z góry dzieki za odpowiedź
    • Przez Helioscor
      Witam
        Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producentów surowców paszowych. W Polsce zaopatrujemy aktualnie kilku największych producentów paszowych, a w tej chwili chcemy dotrzeć również do małych i średnich mieszalni pasz jak i indywidualnych gospodarstw rolnych. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, o stałych parametrach.  Obecnie wdrażamy certyfikaty GMP+ dla naszych produktów. Podawane ceny są orientacyjne. Jesteśmy w stanie przebić każdą ofertę na rynku jeśli chodzi o drożdże alkoholowe/spirytusowe oraz produkty wysokobiałkowe na bazie drożdży. Jednocześnie oferujemy bardzo atrakcyjne zasady współpracy.   Naszym głównym produktem jest KBReko M70 - koncentrat białka roślinnego zawierający min. 67% białka (zalecany dla bydła, ze względu na zawartość do 2% mocznika paszowego). Jest zamiennikiem śruty sojowej oraz mączki rybnej, natomiast białko z naszego produktu jest znacznie tańsze niż to uzyskiwane z innych produktów, dzięki czemu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności.     KBReko -  bez zawartości mocznika. Posiada 67-70% białka.   Cena za KBReko M70 i KBReko - ok. 1950-2000 zl netto, z dostawą do Klienta, pakowane w bigbagi. Cena oczywiście do negocjacji w zależności od ilości zamówień, terminów płatności.     Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe - 45-47% białka - cena ok. 1550-160 zl netto, z dostawą, pakowane w bigbagi.   Posiadamy także: - mączka rybna - 64% białka - wysłodki buraczane niemelasowane - w cenie 780-820 zl netto (8% vat), z dostawą, pakowane w bigbagi.  - drożdże piwne - wkrótce będą w ofercie - gliceryna paszowa 82-85% - DDGS - kiełki pszenne - inne produkty w zależności od zapotrzebowania Klientów - ziarno soi  - nawozy mineralne itp.   Realizujemy tylko dostawy całosamochodowe, możemy zapewnić dostawę w dowolne miejsce w kraju, bezpośrednio do Klienta.      Na wszelkie pytania odpowiem!    helioscor@wp.pl