Skocz do zawartości

Polecane posty

soltys48    501

mieszanka gorzowska ok 600,-/ha wszystko zależy gdzie kupisz

Proso widziałem raz u goscia co brałem mtz'a sieje je tylko dlatego,że nie może poradzić sobie z dziczyzną, ja w tym roku bedę chciał kawałek zasiać po życie jak znajdę gdzieś nasiona

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

w moich stronach to sieja coraz wiecej i wydajnosc niezła, tylko ciekawe jaka wartosc pookarmowa ...

soltys48    501

na pewno niższa od kukurydzy,jeśli zasieję to jako dodatek do kukurydzy, na samo w pierwszym roku sie nie zdecyduje

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

Wiadomość z agroFakt.pl

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

proso jako dodatek do kukurydzy ?

u mnie sieja w czystym siewie to daje ok 25 beli 120x120 z 1ha

soltys48    501

ma być posiane na osobnym kawałku i jak będzie koszona kukurydza to później pójdzie to

o k**wa...........pokręciłem nie proso tylko sorgo(czarne)pisze jedno myślę drugie........

3000 postów

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

sorgo czarne ? to chyba nie rosnie az takie wysokie ?

soltys48    501

dość wysokie jest chodziło mi o takie

http://www.khbc.pl/index.php?site=23&L=1

dzwoniłem do nich wiosną 2015 to nasion już nie mieli

3000 postów

leszekb    35

Sołtys a orientowałeś się może jaki koszt nasion na 1 ha i ile tego się sieje ?

soltys48    501

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/sorgo-8211-alternatywa-na-suchych-i-lekkich-glebach,43737.html

http://www.modr.mazowsze.pl/porady-dla-rolnikow/produkcja-roslinna/203-sorgo-alternatywa-na-susze

http://www.cbr.edu.pl/rme-archiwum/2008/rme28/dane/8_4.html

http://www.wrp.pl/sorgo-alternatyw%C4%85-na-susz%C4%99

tu jest trochę opisane

czerwone kupowałem po 2,2 kg 

3000 postów

karolr2    180

Ciekawe czy można to sorgo razem zakisić z kuku w jednym kopcu. Np.najpierw kosze kuku na spód a później sorgo na górę i czy sieje się je tym samym siewnikiem co kukurydzę.

soltys48    501

można na pewno , ja planowałem zasiać zbożowym rzedy co 45cm

3000 postów

d132    2

witam bede odsiewał trawe w tym roku i zastanawiam sie jaka posiac zeby była najlepsza na kiszonki dla bydła opasowegi i czy siac sama trawe czycos z nia ?

soltys48    501

sam bym chętnie się dowiedział jaka trawa/mieszanka byłaby najlepsza na łąkę  ekstensywną z niskim ph(w tej chwili posiane wapno)tolerancyjną na niedobory wody i słabą glebę czyli po prostu na dziadowską ziemię

3000 postów

soltys48    501

Tak ale kupkówka niema wartości.....

3000 postów

soltys48    501

dokładnie i po co taka np sianokiszonka

Będę szukał jakiejś mieszanki, w której na pewno będzie sporo kupkówki ale nie wszystko

3000 postów

leszekb    35

ja na piasku siałem kupkówkę z koniczyną i nie narzekam trzeba tylko kosić jak zaczyna się kłosić , na wiosnę za namową kolegi zasieję festulolium z koniczyną i lucerną zobaczymy czy na piaskach da sobie radę  

krupson    8

kupkowka jest ok pod warunkiem ze kosisz jak zaczyna klos pokazywać wtedy ma największa wartość a poczekasz 2-3 dni i wartość drastycznie spada ale ogólna masa wzrasta

Proponuję wpisać temat: przykładowe mieszanki traw. Pogrzebałem parę miesięcy temu i znalazłem. W tym roku będę próbował, więc latem się okaże

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

najpierw sie naucz ze pasze dzielimy na 

1 białkowe

2 energetyczne (weglowodanowe)

cała sztuka polega na tym aby obydwie te pasze odpowiednio zbilansowac 

mikcom20    22

czy stosujecie melasę buraczaną w żywieniu opasów? jak to się sprawdza? jak ją podawać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?

Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost

Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/

Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez MarcinC360
      Jak w temacie, proszę o odpowiedzi :rolleyes: Zamierzałbym trzymać byki tak do 500kg-1 rok.

P.S.
      U mnie kiszonki nie wchodzą w grę.
    • Przez bydlo123
      Przed chwilchwilą założyłem konto wiec witam wszystkich. Jestem młody (18 lat) i od dłuższego czasu bardzo mnie interesuje gospodarstwo. Jak narazie jest oczywiście szkoła, ale gdy ją tylko skończę chciałbym się zająć gospodarką. Najgorsze jest tylko to, że musiałbym zaczynać wszystko od zera. To znaczy mieszkam na wsi i moi rodzice mają trochę pola oraz wujek który ze mną mieszka ma gospodarkę ale małe, około 10 krów, stare maszyny (traktor itp), stara obora. Ale ja bym chciał się już zająć rolnictwem na poważnie. Jeszcze mam trochę czasu ale juz bym chciał zacząć powoli planować. Chciałbym, żeby mi tu państwo trochę doradzili, coś podpowiedzieli. Jako, że jestem młody to postarałbym się może o jakiejś dofinansowania np o to 100 tysięcy na start dla młodego rolnika. Moim marzeniem jest zbudowanie obory na głębokiej ściółce dla bydła mięsnego (dla około 50 krów mięsnych i około 50 byków), kupienie sobie traktoru z turem, kombajna na zboże oraz belownicy. Oczywiście mi chodzi o kombajn czy traktor jakis tańszy, nie za duży. Ale skąd wziąć na to pieniądze? Jakie by były pańskie propozycje? Co do pola to po już na pewno bym miał 25-30 h a resztę bym wydzierżawił a z tym myślę, że problemu bym nie miał. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam i życzę wszystkim jak najlepiej w rolnictwie oraz dużo zdrowia.
    • Przez Helioscor
      Witam
        Jesteśmy bezpośrednim przedstawicielem producentów surowców paszowych. W Polsce zaopatrujemy aktualnie kilku największych producentów paszowych, a w tej chwili chcemy dotrzeć również do małych i średnich mieszalni pasz jak i indywidualnych gospodarstw rolnych. Produkty przez nas oferowane są najwyższej jakości, o stałych parametrach.  Obecnie wdrażamy certyfikaty GMP+ dla naszych produktów. Podawane ceny są orientacyjne. Jesteśmy w stanie przebić każdą ofertę na rynku jeśli chodzi o drożdże alkoholowe/spirytusowe oraz produkty wysokobiałkowe na bazie drożdży. Jednocześnie oferujemy bardzo atrakcyjne zasady współpracy.   Naszym głównym produktem jest KBReko M70 - koncentrat białka roślinnego zawierający min. 67% białka (zalecany dla bydła, ze względu na zawartość do 2% mocznika paszowego). Jest zamiennikiem śruty sojowej oraz mączki rybnej, natomiast białko z naszego produktu jest znacznie tańsze niż to uzyskiwane z innych produktów, dzięki czemu pozwala osiągnąć znaczne oszczędności.     KBReko -  bez zawartości mocznika. Posiada 67-70% białka.   Cena za KBReko M70 i KBReko - ok. 1950-2000 zl netto, z dostawą do Klienta, pakowane w bigbagi. Cena oczywiście do negocjacji w zależności od ilości zamówień, terminów płatności.     Drożdże alkoholowe oraz drożdże spirytusowe - 45-47% białka - cena ok. 1550-160 zl netto, z dostawą, pakowane w bigbagi.   Posiadamy także: - mączka rybna - 64% białka - wysłodki buraczane niemelasowane - w cenie 780-820 zl netto (8% vat), z dostawą, pakowane w bigbagi.  - drożdże piwne - wkrótce będą w ofercie - gliceryna paszowa 82-85% - DDGS - kiełki pszenne - inne produkty w zależności od zapotrzebowania Klientów - ziarno soi  - nawozy mineralne itp.   Realizujemy tylko dostawy całosamochodowe, możemy zapewnić dostawę w dowolne miejsce w kraju, bezpośrednio do Klienta.      Na wszelkie pytania odpowiem!    helioscor@wp.pl    
    • Przez Helioscor
      Posiadamy w ciągłej sprzedaży drożdże paszowe o zawartości białka min 45%. Nie zawierają mocznika.
      Nasze możliwości sprzedaży drożdży to ponad 1800t/msc.
      Drożdże ze szczepów Saccharomyces cerevisiae.
      Dostawa luz lub w bigbagach.
      Cena: 1570zł/t netto z dostawą 

Parametr                j.m.                        Wartość
      Sucha masa            %                           88-90
      Białko ogólne    %w kg suchej              min. 45,0
                                   masy

Popiół                     %                           max 4
      Wapń                      %                             0,36
      Sód                         %                             0,20
      Fosfor                     %                             1,13
                               Aminokwasy
      Lizyna                     %                             1,54
      Metionina                 %                             0,82
      Cystyna                  %                              0,57
      Histydyna                 %                            1,40
      Arginina                   %                             1,80
      Treonina                   %                             1,43
      Glicyna                    %                             1,60
      Walina                     %                              2,10
      Izoleucyna               %                              1,52

Koncentraty białka roślinnego o zawartości 67 - 70% białka. - 2000zł/t netto z dostawą.

Ceny do negocjacji.

W ciągłej sprzedaży posiadamy również:
      - wysłodki paszowe niemelasowane
      - gliceryna paszowa 85 %
      - DDGS
      - makuch rzepakowy
      - siemię lniane
      - gorczyca - najwyższa jakość po fotoseparacji
      - zboża paszowe i konsumpcyjne
      - mączki rybne
      i wiele wiele innych.

Konkurencyjne ceny. Najwyższa jakość. Certyfikat GMP+