Polecane posty

12345678900    6

Panowie rolnicy, co sądzić o dawaniu chleba dla bydła opasowego. 

Lepszy suchy czy Namoknięty (chleb z wodą)? I od jakiego wieku można dawać? 

          Z góry dziękuję za odpowiedzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody24    58

Jakie macie opinie na temat stosowania mocznika w dawce pokarmowej dla opadów? Jak zacząć przygodę z nim? Proszę o wskazówki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
12345678900 napisał:

Panowie rolnicy, co sądzić o dawaniu chleba dla bydła opasowego. 

Lepszy suchy czy Namoknięty (chleb z wodą)? I od jakiego wieku można dawać? 

          Z góry dziękuję za odpowiedzi 

stosowałam kiedyś chleb bułki i inne różne słodkie rzeczy z piekarni dawali to jako odpad, powiem tak uważam że lepiej odpuścić sobie temat więcej z tym roboty niż rzeczywiście na tym bydlaki przyrosna no i trzeba wliczyć koszt większy słomy przy tym, my robiliśmy to z wodą mieszane przez noc suchego nie bardzo chciały jeść ale każde stado jest inne. U mnie cielaki to jadły ale ja tam jakiś dużych przyrostów nie widziałem sąsiedzi stosują , lepiej poświęcić czas na zasiane zboża niż te bułki koszt mniejszy ale o wiele więcej roboty przy tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbitom793    271
15 godzin temu, mlody24 napisał:

Jakie macie opinie na temat stosowania mocznika w dawce pokarmowej dla opadów? Jak zacząć przygodę z nim? Proszę o wskazówki 

Kiedyś dawałem zwykły mocznik nawozowy w ilości około 100 gram na sztukę dziennie, uzupełniając tym braki białka. Stopniowo trzeba było wprowadzać przez kilka dni w mniejszych ilościach.  Teraz jestem ciekaw jak stosuje się ten nowy mocznik otoczkowany, czy też na tych samych zasadach? Ktoś podpowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48
7 godzin temu, zbitom793 napisał:

Kiedyś dawałem zwykły mocznik nawozowy w ilości około 100 gram na sztukę dziennie, uzupełniając tym braki białka. Stopniowo trzeba było wprowadzać przez kilka dni w mniejszych ilościach.  Teraz jestem ciekaw jak stosuje się ten nowy mocznik otoczkowany, czy też na tych samych zasadach? Ktoś podpowie?

Myślę, że bezpieczniej i zdrowiej dla wątrób bydlaków będzie stosowanie mocznika paszowego. Mocznik paszowy wychodzi jakieś 7zł za 1kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okoliczny bamber ma kilkaset sztuk opasów.i Ma swoją cysternę, którą przywozi serwatkę z mleczarni. Po tym już są mega efekty w przyroście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abc1922    1

Panowie co lepsze dla opasa 2kg  sruty  rzepakowej na dzień  czy 1, 5kg sruty i 1 kg pszenzyta na dzień? 

Edytowano przez abc1922

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Samą śrutą rzepakową i pszenżytem dawka opasowa się nie zbilansuje. Parametry i zapas pasz objętościowych i można coś wtedy układać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Czy nieodpowiednie żywienie TMR może powodować  stany zapalne w stawach u byków , używam paszowoz rok czasu i widzę że trzy szt. mają aż takie gule przy tylnych nogach. Nie korzystam z usług  żywieniowca , sam mieszam kiszonkę z trawy ,kukurydzy ,śruta i słoma i woda aby było wilgotne. Może ktoś coś doradzić.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Na stawach, byki na łańcuchach, tylko że na tylnych nogach . Z przodu to wiadomo że pozbijane od wstawania o beton, postaram się jutro zrobić zdjęcia i wstawić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

To zapalenie stawów, przy stawaniu wycierają sobie tam skórę. Wystarczy że będzie rana i zapalenie murowane. 

Można to wyleczyć antybiotykami albo smarować maścią rozgrzewającą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815

Aż tak źle to nie wygląda. Przy zapaleniu cały staw jest jak piłka. Może odciski od betonu, chociaż mają też w środku. 

Spróbuj im więcej ścielić, chociaż wiadomo że szybko to nogami ściągną. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Postaram się przy najbliższej wizycie weterynarza porozmawiać z nim, wcześniej nie miałem takich przypadków więc pomyślałem że może to być nie odpowiednie żywienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1815
19 minut temu, Robertb napisał:

Postaram się przy najbliższej wizycie weterynarza porozmawiać z nim, wcześniej nie miałem takich przypadków więc pomyślałem że może to być nie odpowiednie żywienie.

Jak tmr dobrze wymieszany to nie powinno być problemu. U mnie na krowy idzie 4,5kg paszy do wozu i jeszcze pod pysk dostają i nie mam takich problemów. 

Po rozdaniu patrz czy nie sortują pasze. Może jakiś żywieniowej z firmy której bierzesz witaminy, robi ci sita z tmru. Warto sobie to sprawdzić. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

Witajcie, macie sprawdzone drożdże dla swoich opasów? Najlepiej w mixie z jakimś premixem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikw    71

Witam,  dając ciekakom gotowy suchy tmr to dajecie sam tmr czy dodajecie np cj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106
50 minut temu, Tomek5M napisał:

Jakie dajecie witaminy dla opasow? 

Mix vit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    106
30 minut temu, macius11157 napisał:

Ja de heus i jestem zadowolony stosowałem już różne i po tych najlepszy efekt jest

Możesz opisac na czym polega ten efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj