Polecane posty

mat22889    48

witam

szukałem w google ale nie mogę nic znaleźć

na co zwrócić uwagę przy wyborze premiksu dla opasów?

mam do wyboru

piastmix opas

Lidermix BO

opas estra z LNB

skład mają podobny na wapń nie zwracam uwagi bo i tak dodaje kredy pastewnej,sód tak samo dodaje sól do paszy wiec patrze gdzie więcej fosforu i magnezu ale może mi coś doradzicie? aha i tak na nos lepiej pachnie ten lidermix BO :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja nie daje nic. Maja tylko melase, kredę i trochę śruty rzepakowej. W 2 lata łapie 700-800, zależy od sztuki. Moim zdaniem szkoda kasy na premiksy dla opasow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49

Ma ktoś większe doświadczenie z odpajaniem cieląt mięsnych? Byczki skupuję od sąsiadujących rolników, wiek ok. 1 tyg. Jest jakiś preparat do odpadajania cieląt z przeznaczaniem na mięso? Do tej pory stososuję program kaliber od De Heus. Może jednak jest coś lepszego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
Dnia 13.10.2020 o 06:55, przemek28_28 napisał:

Ja nie daje nic. Maja tylko melase, kredę i trochę śruty rzepakowej. W 2 lata łapie 700-800, zależy od sztuki. Moim zdaniem szkoda kasy na premiksy dla opasow

moza zapytać jak podajesz melase? rozrabiasz z wodą i polewasz sianokiszonkę?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Tak, napuszczać w konewke, dolewam wody i wkrętarka z mieszadłem budowlanym. Pozniej polewam to szum sie robi na stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Aktualnie ma ofertę za 0.75 gr/kg w mauser. Daje około 0.5kg na sztukę. Cielaka mniej dostają, daje im jak skończyły 3 miechy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Można by lać melase w takiej ilości jak piszesz na wysłodki kiszone i śrutę? potem siano, sianokiszonka? Czy raczej nie ma sensu przy opasach? Da im to cos?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Ja zaczalem dawać od czerwca dopiero na sianokisoznke, kukurydze, śrutę, Efekt taki ze jak nie poleje to zjadają polowe porcji  kukurydzy, jak miałem kiepska sianokiszonkę to z melasa wszystko zjadały, melasa jest słodka i im to smakuje, poprostu więcej wciągają. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Mam dostęp do taniej marchwi jest sens się bawić w to? Właśnie kończą mi się ziemniak odpadowe i trzeba się brać za wysłodki, tak sobie pomyślałem czy by im marchewką trochę nie uzupełnić dawki? Da to coś poza stratą czasu na siekanie i sypanie pod pyski? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Wedlug mnie marchew przebija ziemniaki i wyslodki. Tyle ze jest troche pracochlonna.Niby lepiej marchew wykorzystaja krowy i jalowki-lepsza ruja.Ale byki super ja jedza i wieksze wartosci marchew ma od tej reszty.

Jak masz dostep i potaniosci bierz.

Ja mam swoja ale znajomy chce oddac z 60a tylko trzeba sobie wykopac-Jak by wczesniej dal cynka to bym sobie wykopal.....a teraz to pewnie zaorze.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

mam kilka pytań. Jestem początkujący w tym temacie. Śrutę opasom daję tylko z jęczmienia i pszenżyta po 50%. Warto dodać owsa czy żyta? Co jeszcze polecicie dodać? Kiedyś bawiłem się w premiksy, ale drogo to wychodziło. Warto kupić śrute sojową czy rzepakową, krede, sól? W gospodarstwie uprawiam też rzepak, można go jakoś wykorzystać? Z objętościowych daję tylko siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikolas29    450

Owies jak najbardziej można. Czy warto kupić dodatki białkowe to już ty sam wiesz.moim zdaniem nie.pod koniec tuczu miesiąc dwa soję tak bo nabiorą mięsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Panowie mam pytanko robie srute dla opasów powyzej roku z 1 mieszanki owsa z jeczmieniem po 50% i do tego 2 pszenzyto na gotowa srute daje 70%tej mieszanki i 30% pszenzyta jak myslicie jest oki czy cos zmienic ? i ile moga dostac sruty dziennie aby było bezpiecznie dostaja 2 razy dziennie i do tego siano tylko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Ile można dać bykowi o wadze ok 500 kg surowych ziemniaków dziennie i od jakiej wagi byka można je stosować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

U mnie dawno temu ziemniaki się dawało już małym cielakom po oderwaniu od krowy takim około 2 miesiące i nic im nie było, kroiło sie nożem w drobną kostkę i z osypką się mieszało ale to dawne czasy:) .  Teraz daje okolo 8-10 kg na sztuke dziennie plus około 2 kg marchwi. Kwestia przyzwyczajenia bydlaka.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plapla123    8

Co lepiej kupić na białko dla opadów groch 120 zł za 100 kg czy soja po 280 zł za 100 kg dodam że nie posiadam kukurydzy . Co będzie taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88
Groch bardzo dobrze się sprawdza ja swego czasu dawałem 30%do paszy i efekty były bardzo dobre, teraz daje soję i rzepakówke ale cena wysoka a w przyrostach cudów nie ma i w tym roku znowu zasieje groch lub bobik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romanekdeutz    88

Spróbuj sam sobie policzyć ale najtaniej wyjdzie chyba rzepakowa, trzeba brać pod uwagę że nieobrobiony groch zawiera w sobie substancje antyzywieniowe ale ja żadnych negatywnych skutków nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    72

Pietruszkę dajecie byczka ? Jak tak to w jakich ilościach rozdrobniona ? Nie mogę nigdzie znaleźć info na ten temat

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj