Polecane posty

Elvis1090    110

witam, chciałbym zasiać w poplonie ozimym roślinę która mógłbym przed zasiewami zbór jarych skosić na kiszonkę dla bydła może ktoś mi coś poleci bo przeszukuje internet i nie mogę na nic wpaść... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elvis1090    110

owies+jęczmień 

nie chce żyta i qq po zycie bo wtedy qq jest duzo słabsza a jak kiepski rok to w ogóle jej niema, dlatego chce pokombinować z poplonami teraz posiałem już słonecznik , rzodkiew oleista i gorczyce w sumie 5 ha ale na wiosnę tez by coś się przydało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Witam, pytanie do znawców, mam byki hf i mieszane, część luzem w kojcach po 10 sztuk i mam też na łańcuchu, te luzem można powiedzieć że leją, ciągle rzadko się wypruzniają, co pościele to mokro, te na łańcuchu wypruzniają się dobrze, wszystkie jedzą to samo, w obecnym czasie rano śrut na 12 sztuk 3 wiadra takie 12l, trochę bysio i kreda, i do woli kiszonka z trawy 1 pokos, wieczorem to samo, te na łańcuchu mają wodę tyle ile wypija rano przed jedzeniem i wieczorem też przed, tamte luzem mają wodę non stop w poidle. Woda jest przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765
9 godzin temu, kris148a napisał:

Witam, pytanie do znawców, mam byki hf i mieszane, część luzem w kojcach po 10 sztuk i mam też na łańcuchu, te luzem można powiedzieć że leją, ciągle rzadko się wypruzniają, co pościele to mokro, te na łańcuchu wypruzniają się dobrze, wszystkie jedzą to samo, w obecnym czasie rano śrut na 12 sztuk 3 wiadra takie 12l, trochę bysio i kreda, i do woli kiszonka z trawy 1 pokos, wieczorem to samo, te na łańcuchu mają wodę tyle ile wypija rano przed jedzeniem i wieczorem też przed, tamte luzem mają wodę non stop w poidle. Woda jest przyczyną?

Tak jest gorąco więc piją więcej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

śruty zważ żeby było 3-5kg na sztuke wg uznania więcej to właśnie od tego mogą mieć lakse. Dawaj im słomę do jedzenia zobaczysz różnicę po 3-5dniach. Najlepsza jara ale nie koniecznie musi być, byle by nie owsiana bo ona jeszcze bardziej rozrzedza. Ja daje im tak dla zdrowotności te słomę nie żeby się najadły tym i jest różnica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Poważyłem te wiadra to wychodzi 3kg na dzień na 1 sztukę wiek ich to 15 miesięcy mają. To wydaje mi się że nie dużo dostają. Spróbuję z tą słomą ale nie wiem czy będą chcieć jeść


Najlepiej mieć paszowóz wtedy słomę można wrzucić i chcąc nie chcą muszą zjeść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
Dnia 19.08.2020 o 21:57, Gringo1 napisał:

985 za mauser

A w mauserze ile kg?

Dnia 20.08.2020 o 06:44, soltys48 napisał:

1500kg?

Ty @soltys48 bedziesz sie orientował. Mam ofertę po 86 groszy brutto za kg w zbiorniku 1100 kg. Dobra czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48
Dnia 21.08.2020 o 15:43, kris148a napisał:

Poważyłem te wiadra to wychodzi 3kg na dzień na 1 sztukę wiek ich to 15 miesięcy mają. To wydaje mi się że nie dużo dostają. Spróbuję z tą słomą ale nie wiem czy będą chcieć jeść

 

Najlepiej mieć paszowóz wtedy słomę można wrzucić i chcąc nie chcą muszą zjeść

ja bez paszowozu żywię. Pierwsze kiszonka z kuku, później śrut zaczynam od tych co pierwsze dostały kuku bo gdzieś czytałem że nie dobrze jak treściwe na pusty żołądek jedzą. Jak pusto w korycie to daje sianokiszonkę i na to troszku słomy. Od razu może nie będą chciały Ci żreć ale u mnie wcinają słomę czasem pierwsze przed sianokiszonką. Ważne żeby była sucha słoma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
Dnia 21.08.2020 o 22:05, przemek28_28 napisał:

A w mauserze ile kg?

Ty @soltys48 bedziesz sie orientował. Mam ofertę po 86 groszy brutto za kg w zbiorniku 1100 kg. Dobra czy nie?

1300 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris148a    89

Mat Ciekawe z tym co napisałeś że treściwa nie na glodnego, u mnie jak teraz jedzą aby kiszonke z trawy to cienko żeby dać śrut później :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jak mają żarła do oporu to nie są głodne ;) a jak mają pusto w korytach to daj troszke kiszonki jak zjedza wtedy śrut. Znam co dają pierwszy śrut i też jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chudy    0
Dnia 4.07.2011 o 16:36, men0410 napisał:

Reszta ciała też rośnie oczywiście :D .A tak na poważnie to ja stosuje też liście z buraków cukrowych. :rolleyes:

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chudy    0
Dnia 4.07.2011 o 15:10, dex napisał:

 

Mam pytanie ile mogę dać sanbulla i śruty na jednego byczka 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Mam pytanie probowal ktos zakisic marchew?W piwnicy nie bede mial miejsca zeby przechowac.Ktos kiedys doradzal zeby w kopiec z kukurydza-ze kartofle w kukurydzy byly to czytalem w gazecie ale czy marchew?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj