Polecane posty

Elvis1090    110
27 minut temu, Rolnik7343 napisał:

Po prostu masz wagę rzeczywistą i wagę przeliczeniową ;) w cukrowni liczą wagę przeliczeniową gdzie 24t na tirze przeliczeniowo wychodzi 40-45t i za te tony płacisz

Tyle to wiem pisząc o 54 tonach to chodziło o to że dwa auta po 27 przyjechaly i zapłaciłem za dwa 3900... Ale i 5ak uważam że te ich tony przeliczeniowe są tylko po to żeby rolnika wyruc*ac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

ja płaciłem po 2150zł z kruszczwicy za dwie wanny ok 51 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Z transportem ? Ile km ? Straszni drogo ... W 2017 roku mieli tyle wyslodkow że po 1450 szło kupić z transportem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

no do mnie z daleko... do cukrowni z gostynia mam blisko ale chcieli 2500 zł za wanne wiec wziąłem z kruszwicy i jechali ponad 200km do mnie hehe a do gostynia mam 10km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzikiWschód    230

Witam zostało mi tylko 8 rolek siana a sianokiszonki mam pod dostatkiem tylko opasy rano i wieczorem dostaja kiszonke i treściwe z owsa i pszenicy a w obiad siano a wychodzi na to ze niedugo zostanie sama kiszonka a byczki maja od 5 do 14 miesięcy, w takim wieku mogą jeść sama kiszone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Co mogę zmienić lub dodać dla lepszych przyrostów I ile czego dawać? daje wysłodki suche melasowane(mocze) siano słoma woda sól biała w kostkach śróta z mieszanki zbożowej właśnie niewiem czy dobrze zrobiłemże akurat te  Ale zakupiłem witaminy 2kg Dolmix BO

Edytowano przez szaarki1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

za mało białka!! Można coś pomyśleć o śrucie rzepakowej sojowej słonecznikowej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

Co mogę zmienić lub dodać dla lepszych przyrostów I ile czego dawać? daje wysłodki suche melasowane(mocze) siano słoma woda sól biała w kostkach śróta z mieszanki zbożowej właśnie niewiem czy dobrze zrobiłemże akurat te  Ale zakupiłem witaminy 2kg Dolmix BO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

To masz kiepskie pasze skoro nie maja duże niedobory witamin. Kup witaminy te Dolmix i zobaczysz czy lepiej wyglądają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaarki1    0

A był inny weterynaż w tedy tak8 młody bo bo ten na urlopie teraz przyjechał ten I zaczoł mi mówić że to niemożliwe żeby miały jakie kolwiek niedobory I że żywienie bardzo dobre A co myślicie otym żebym kupił zwyiłę wysłodki (tańsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przy tej cenie byka Ty chcesz coś im jeszcze kupować?jak rosną niech tak rosną. Mniej dołożyła na tą chwilę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

@szaarki1 rozwiń pojęcie śruta ze zbóż. Jakie zboża,jakie proporcje. Po co dajesz w tej chwili wysłodki ? Nie masz trawy ? Jaką wagę średnią osiągają u Ciebie w wieku 22-24 miesiące ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    48

W tym tygodniu znowu spadła cena śruty rzepakowej poestrakcyjnej - jest na poziomie 1080 zł brutto/tona. Jak ktoś potrzebuje więcej białka żwaczowego w dawce to będzie w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek18394    3

Witam chciałbym trzymać byki i dawać im kiszonke z qq i kiszonke z zyta i do tego pasze treściwe ale nie Wiem z czego napiszcie z jakich zbóż by było najlepiej i co do tego jeszcze dawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daroo9876    45

Jak u was jest z pobieraniem słomy przez bydło? Jako że w tym roku z sianokiszonko/sianem bardzo skromie próbuję częściowo dawać opasom słomy owsianej. Ale za bardzo nie chcą jej żreć.  Może są jakieś sposoby aby byczkom słoma bardziej "smakowała"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj