Polecane posty

Bolsick    5

dobra a ile sruty dajesz i czy dajesz siano ?? ja myslalem rano kiszonka z kuku i sianokiszonka i na to sruta 3 kg na sztuke wieczorem kuku sruta 3kg i siano do oporu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

u mnie to trochę bardziej skomplikowane ,z tym sianem. Bo siano jest tylko w zapasie, jak będzie potrzeba spaść ziemniaki.

Ale myślę ,że będzie ok.

śruty po 4l rano i wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

zle napisalem sorki rano i wieczorem po wiaderku 4 l to wychodzi jakies 5-6 kg na sztuke dziennie tresciwej 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

no i jakie efekty osiagasz przy takim żywieniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

ja was pytam tylko ile tresciwej ile kuku dawac bo pierwszy raz robilem kiszonke z kuku i jak to podzielic ile dawac kuku ile tresciwej siano rano i wieczorem czy raz sianokiszonke raz siano o to mi chodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
6 minut temu, Bolsick napisał:

ja was pytam tylko ile tresciwej ile kuku dawac bo pierwszy raz robilem kiszonke z kuku i jak to podzielic ile dawac kuku ile tresciwej siano rano i wieczorem czy raz sianokiszonke raz siano o to mi chodzi 

kiszonka z qq do oporu i sianokiszonka do oporu z jednoczesnym dostepem do jednego i drugiego a zboże sprzedaj, dużo lepiej na tym wyjdziesz niż jak bedziesz bykom dawał

jarekbazydło

nawet nie wiesz jak sie osmieszasz publicznie pokazujac swoje donosicielstwo 🤣 powoli wyłazi "druga twarz" z naszego jarka wszechopłacalnego 🤣

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

aha i dalej wojna jak ktoś nic rozsądnego niema do powiedzenia to po co pisać ja tylko pytałem o poradę a nie kłócić się ale widzę  że niema sensu zamiast jeden drugiemu podpowiedzieć to wy się targujecie i tak to jest niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504

Bolsick napisał:

ja was pytam tylko ile tresciwej ile kuku dawac bo pierwszy raz robilem kiszonke z kuku i jak to podzielic ile dawac kuku ile tresciwej siano rano i wieczorem czy raz sianokiszonke raz siano o to mi chodzi 

Kukurydza opór do tego sianokiszonka opór rano i wieczorem po 1kg tresciwej na 100kg byka. Przyrosty dość przyzwoite możesz do tego dorzucić jakieś białko tzn śr. rzepakow lub mały dodatek mocznika paszowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5
1 minutę temu, ozzborn napisał:

kiszonka z qq do oporu i sianokiszonka do oporu z jednoczesnym dostepem do jednego i drugiego a zboże sprzedaj, dużo lepiej na tym wyjdziesz niż jak bedziesz bykom dawał

a co z sianem ?? bo w tym roku słabo z sianokiszonką?? i co tak bez śruty ?? zboża mam sporo już posprzedawałem dużo więc niewiem 

jarek może być łubin pszenica ?? bo mam pod dostatkiem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jak ci sie skonczy siano to dawaj sianokiszonke albo odwrotnie

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
Pszenica może być łubin też tylko z nim nie przesadzaj bo duża ilość może zaszkodzić do tego daj owies i najlepiej jęczmień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

przy dzisiejszej cenie zboża tylko głupi je daje bykom majac jednoczesnie dobrą kiszonke z qq siano i sianokiszonke

byki maja rosnąc tanio....

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

troche sie z tym zgodzę że cena zboża w moim regionie jest wysoka więc postaram się ograniczyć kuku i sianokiszonka taniej wyjdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

u mnie w regionie owies sprzedawalem po 700 i to 2 miesiace temu teraz podobno drożej ale co z tego jak wyschło i mały plon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2504
To może warto jechać w inny region Polski po zboże. Bez białka na samej qq i sianokiszonce nie będziesz miał dużych przyrostow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ale bedzie miał opłacalne przyrosty, tymbardziej jak sprzeda zboże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

mam sporo łubinu słabej jakości więc może tym ilość białka poprawie 

u nas w tym roku strasznie z plonami jedynie kuku wyszła dobrze taka susza na 5 i 6 klasie to jest porażka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słodki , czy gorzki ? Bo może być odwrotny efekt od zamierzonego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj