Polecane posty

Damianb89    79
u mnie też niema poideł to im postawiłem 20 litrowe wiadra i im dolewałem wody często wiadra zawsze były wyczyszczone i zauważyłem że mało piją tak zaledwie wiadro dziennie teraz im zabrałem te wiadra i donosze to pija o wiele więcej ale czemu to tak niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79
stara obora na głębokiej ściułce nie opłaca mi się teraz ich zakładać poideł gdy w planach jest jej przeróbka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A ile to roboty ? Poidło, kawał rury i wąż i gotowe 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuchaj    5

ja maam opasy, które nie chodzą luzem i boję się, że mi to rozpieprza

 

Edytowano przez kuchaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Stosował ktoś wytłoki z jablek w zywieniu bydła?Chodzi mi głównie czy da rade to zakisić?Z tego co znalazłem to tylko na apetyt wpływają.Ale żarcia nigdy nie za wiele.......................

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
logan3512    140

Ja parę lat temu to stosowalem  pres zimę bydło zarlo ale nie wiem czy miało jakoś to wartość. Ja to wysypalem na folię i Allen wodę i wcale nie przykrywalem tylko trochę łyżka udziałem i było dobre 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ktoś kupował?

Nowość sano MAX BULL

Screenshot_2018-11-02-21-02-37.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy, że przez cały okres żywienia byk uśredniając zje około 3,5kg paszy dziennie. Kilogram tej paszy kosztuje 1,30zł, więc dając taką dawke to 4,55zł za samą paszę. Przyjmując aktualną cenę jakieś 7,50zł za mieszańca i przy przyrostach 1,5kg dziennie zostaje nam 11,25-4,55=6,70zł. Z tego idzie kasa na kiszonke z qq, sianokiszonke, słomę, woda, prąd, wywalanie obornika i codzienne zadanie paszy plus własna dniówka. Jakoś tego nie widzę, chyba że ktoś ma tak jak teraz przy aktualnych cenach kupować całe zboże i śruty, no to może wtedy dla tych 2 stówek oszczędności nie warto się bawić, ale jak dla mnie na dużą skale to rozwiązanie ODPADA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie czy jest szansa utrzymać hodowlę bez łąki ( opasy) , jeszcze niedawno miałem 2 ha łąki obecnie dziki zaorały dosłownie wszystko. Jest szansa na utrzymanie bydła na kiszonce z kukurydzy i żyta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słoma pszenna, pszenżytnia i jęczmionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dzięki za odpowiedź. Tyle zostało z łąki.

b4adf9285576bafd.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj