Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ale ponoc od kiszonki z kuku to jest kwasica i ma ona za mało włókna :D

to jak to jest z tą kiszonką ? dawac czy nie dawac ? a może wydzielac po garnuszku na sztuke ?  :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

A czy ja powiedziałem że samą kiszonkę z qq ? kiszonkę do oporu i bedą sobie jeszcze sianem dojadać ;) u mnie dostają kiszonki ile dadzą rade zjeść a i tak jeszcze dojadają sianem lub sianokiszonką i słomą jak im ściele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
19 minut temu, ozzborn napisał:

ale ponoc od kiszonki z kuku to jest kwasica i ma ona za mało włókna :D

to jak to jest z tą kiszonką ? dawac czy nie dawac ? a może wydzielac po garnuszku na sztuke ?  :)

Jest takie coś jak bufor np( drożdże paszowe, węglan wapnia) i nie ma wtedy problemów z kwasicą. B| A co do dawania kiszonki z kukurydzy do woli jeżeli nie masz niczego innego to jesteś zmuszony (pasze objętościowe). Ale pamiętaj to tak jakbyś jadł  cały czas (kiełbasę). Wniosek sam się nasuwa....


,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn
Napisano (edytowany)

kwasica jest od nadmiaru paszy tresciwej, kiszonka z kukurydzy jest w pewnym sensie naturalnie zbilansowana, bo masz tam wszystko pomieszane, (ziarno i zieloną mase) dopiero jak walisz w to srute zbożową dochodzi do zaburzen składu a tym samym do zaburzen u bydła, wiadomo do kukurydzy trzeba dorzucic białko i witaminy bo ich tam nie ma, ale jak ktos do kiszonki z kukurydzy wali 5 czy 8 kg sruty zbożowej na sztuke to sam sobie strzela w kolano :) 

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Bez przesady kazdy co trzyma byka to jakis kawalek siana czy sianokiszonki ma albo slomy troche zlapie byk to nie swinia ze samo zboze dajecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Piszcie normalnie kto co daje i w jakiej ilosci konkretnie i po ile maja byki przy sprzedazy i w jakim wieku a nie kolujecie i jakies farmazony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bambrzwlkp1    40
50 minut temu, Gringo1 napisał:

Piszcie normalnie kto co daje i w jakiej ilosci konkretnie i po ile maja byki przy sprzedazy i w jakim wieku a nie kolujecie i jakies farmazony

Takie rzeczy są ściśle tajne i nikt ci nie napisze. xD  Jedynie co sie dowiesz to, ze byk mial 20-24 msc i wazył ... tu zależy od fantazji piszącego. Ale czesto są to czarno białe "miesne" byki grubej kosci ważące 900kg.

  • Haha 1

,,Jeżeli ktoś mówi Ci,
że jesteś nikim,
to wcale nie znaczy,
że on jest kimś"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

To pisac konktety a nie filozofowac i sie przechwalac co nam z tego ze jakis pajac napisze ze byk 800kg w 18 mcy po uj komu z nas to potrzebne niech pisze co i jak a nie robi z siebie debila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340
Napisano (edytowany)

Jedni szukaja jak najwiekszych przyrostow inni szukaja jak najtanszego zywienia....

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

ci co szukają jak najtanszego żywienia cos tam zarobią na tym :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
Śrute z czego najlepiej robić żeby to w miarę tanio wychodziło a najlepsze wartości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yoda    535

Z własnego zboża:) A z innej beczki daje ktoś DDGS-a? Jak to jest z tym białkiem bo ten co przywozi mi śrute rzepakową twierdzi że to loteria bo zależy czy przy suszeniu nie "przypalą" za mocno. Na olx ceny są od 700 zł więc jesli rzeczywiście jest tam 20% białka i 10MJ/kg energii to warte zastanowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

kwestia ceny , w ubiegłym roku dość długo dawałem kiszone gniecione ziarno kukurydzy bo tanio szło kupić, w tym roku jeszzce nie mam dostępu jak sie zrobi to na 100% będę brał

2 godziny temu, Diwad890 napisał:

Śrute z czego najlepiej robić żeby to w miarę tanio wychodziło a najlepsze wartości

Najtaniej-żyto , owies, łubin,w tej chwili ja taką śrutę robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
@soltys48 a słonecznik nie próbowałeś? też w podobnej cenie 800zl za tone a dużo bardziej kaloryczny (więcej tłuszczu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Diwad890    10
A jakieś koncentraty, witaminy czy lizawki to jest sens się w to bawić czy to strata pieniędzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Możesz in dodać soli do śruty ;) lekko słone bedzie czyli więcej wody wypiją a co za tym idzie więcej zjezdzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
12 godzin temu, soltys48 napisał:

kwestia ceny , w ubiegłym roku dość długo dawałem kiszone gniecione ziarno kukurydzy bo tanio szło kupić, w tym roku jeszzce nie mam dostępu jak sie zrobi to na 100% będę brał

Najtaniej-żyto , owies, łubin,w tej chwili ja taką śrutę robię

Ja tak samo karmię tylko łubin grochem zmieniłem .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9812
5 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Możesz in dodać soli do śruty ;) lekko słone bedzie czyli więcej wody wypiją a co za tym idzie więcej zjezdzą

Ja sypie na kukurydze, przejdę z wiadrem i takie wiaderko 10l na 30 sztuk daje raz w tygodniu. W kiszonce z ziemniakow tez mam duzo soli :P Dużo bardziej mi sie to podoba niz lizawki które w polowie lądowały w gnoju :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Ja na 900kg śrutu sypie 10kg soli ;) i tak myślę czy więcej sypać czy lepiej nie ...te na luzie mają jeszcze kostkę soli powieszoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2327
u mnie 8 sztuk od roku do 2 lat kostke soli potrafia opie...lic w 3 dni.

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340
3 godziny temu, szymon09875 napisał:

Ja sypie na kukurydze, przejdę z wiadrem i takie wiaderko 10l na 30 sztuk daje raz w tygodniu. W kiszonce z ziemniakow tez mam duzo soli :P Dużo bardziej mi sie to podoba niz lizawki które w polowie lądowały w gnoju :P

Ta kiszonka z ziemniaków to taki zapychacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj