Polecane posty

soltys48    19551

Litr??Czy kg ?jak litr to ok , jak kg to drogo.......

Ja biorę podobno jedną z najlepszych na rynku -cukrownia opalenica po 0,86,-/kg brutto przy zakupie mausera 1000l=1300kg.Firma od której biorę na zimę wstawia mi mausera z matą grzewczą -kaucja 150,- czyli taka jak za zwykłego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

ja musze wyprobowac wywar po produkcji glikolu, ok mauser ok 400 zł chyba wychodzi. wywar po pszenicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

Witam co zmienic lub dolozyc na lepsze przyrosty tak plus minus byki w kwietniu maja 2 lata mieszance kolorowe miarka pokazuje 212-215 dostaja rano taczka kukurydzy na 4 sztuki posypane sruta 2,5kg sruta z mieszanka owies jeczmien pszenzyto po rowno do tego bulenmast i kreda tyle samo i sruta rzepakowa okolo 10% jak to zjedza to sianokiszonke z traw wczesnie zbieralem i popoludniu powturka to samo co teraz dodam ze kukurydze kosilem dosc wczesnie okolo 20 sierpnia i jest dosc wilgna dojrzalosc miala raczej mleczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Jaka wag e maja?Bo ja do mierzenia sceptycznie podchodze.W klebie moga miec 250 a du...jak ,,zabek czosnku''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119
2 minuty temu, Baks00 napisał:

Jaka wag e maja?Bo ja do mierzenia sceptycznie podchodze.W klebie moga miec 250 a du...jak ,,zabek czosnku''

Nie mam wagi wiec nie waze ale z moich spostrzezen okolo 750 powinny miec w porownaniu z hfmi ktore 23mcy mialy 710-740 ale te wiadomo sa nizsze a okraglejsze na lancuchu mam wrazenie ze stoja teraz w miejscu czy przez ta kukurydze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Nie cytuj wczesniejszego postu(ostatniej wypowiedzi) 2,5 kg na 4 sztuki dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gringo1 napisał:

Witam co zmienic lub dolozyc na lepsze przyrosty tak plus minus byki w kwietniu maja 2 lata mieszance kolorowe miarka pokazuje 212-215 dostaja rano taczka kukurydzy na 4 sztuki posypane sruta 2,5kg sruta z mieszanka owies jeczmien pszenzyto po rowno do tego bulenmast i kreda tyle samo i sruta rzepakowa okolo 10% jak to zjedza to sianokiszonke z traw wczesnie zbieralem i popoludniu powturka to samo co teraz dodam ze kukurydze kosilem dosc wczesnie okolo 20 sierpnia i jest dosc wilgna dojrzalosc miala raczej mleczna

Ja byś miał do tego jescze coś dołożyć to według mnie to byś dokładał, ale do interesu. Jedynie można by zbilansować dawkę z wymienionych składników tak, aby spełniać zapotrzebowanie, ale też nie przesadzać ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jancyk51    0

Co myślicie o takim żywieniu opasow..rano sruta z mieszanki owies pszenica jęczmień w proporcji około 50/25/25 tak około 2 kg na dużą sztuke i na drugie danie sianokiszonka do woli na cały dzień..a wieczorem znów sruta i siano lub dobra słoma na noc..

Pytam bo dotychczas karmilem ziemniakami ale odchodzę od tego i chce przejść na sianokiszonke  stopniowo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jancyk51 napisał:

Co myślicie o takim żywieniu opasow..rano sruta z mieszanki owies pszenica jęczmień w proporcji około 50/25/25 tak około 2 kg na dużą sztuke i na drugie danie sianokiszonka do woli na cały dzień..a wieczorem znów sruta i siano lub dobra słoma na noc..

Pytam bo dotychczas karmilem ziemniakami ale odchodzę od tego i chce przejść na sianokiszonke  stopniowo..

Duży niedobór białka i energii. Musisz to czymś uzupełnić np. kiszonka z kukurydzy i śruta sojowa ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, jancyk51 napisał:

A sianokiszonka z dużą ilością kończyny i lucerny nie załatwi sprawy białka?

Myślę, że i tak pasowałoby sypnąć coś wysokobiałkowego do paszy treściwej. Nie mniej jednak jeżeli nie będzie zaspokojone zapotrzebowanie na energię to nawet wysoka zawartość białka nie przyniesie pożądanych efektów.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ty z raz odrobaczałeś to bydło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gringo1    119

jak myslicie co jest lapsze dla opasow czy jesli do swej tresciwej dodam jeczmienia czy jednak w tych pieniadzach soje dodac co bedzie lepiej przyswajalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gringo1 napisał:

jak myslicie co jest lapsze dla opasow czy jesli do swej tresciwej dodam jeczmienia czy jednak w tych pieniadzach soje dodac co bedzie lepiej przyswajalne

Soja ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawcio2218    42
Mam problem z dwoma byczkami ok 250 kg kupionych z Łotwy. Nie chca jeść kukurydzy ani tresciwych tylko samo siano i sianokiszonke pobieraja. Na 20 sztuk dwa się takie trafiły i nie wiem jak je skłonić do jedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

witam wszystkich. Mam taki problem ze zrobiłem za duża   pryzmę z żyta i zaczyna mi się trochę psuć... Właśnie skończyła mi się pryzma z kuku i nie wiem czy otwierać następną czy dawać więcej żyta żeby je szybciej skarmić? Jak myślicie czy przyrosty spadną mocno jak przestane dawać kuku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    139

ja od czerwca do pazdziernika nie daje qq tylko sianokiszonka z zyta i traw pol na pol. jakis dużych zmian w przyrostach nie zauważyłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jompek    0
Napisano (edytowany)

Moje prawie roczne 3 sztuki zjadają taczkę kiszonki z qq z dodatkiem traw i lucerny przez dzień jak ich skłonić żeby zjedli taczke na raz czyli 2 dziennie ? Ograniczyłem siano nic nie pomogło 

Moje prawie roczne 3 sztuki zjadają taczkę kiszonki z qq z dodatkiem traw i lucerny przez dzień jak ich skłonić żeby zjedli taczke na raz czyli 2 dziennie ? Ograniczyłem siano nic nie pomogło dodam że jedzą kiszonke jak jest posypana śruta  myślałem żeby polać wywarem czy mlotem ale nie mam dostępu melasa nie pomogła 

Edytowano przez Jompek
Głupio wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

z kukurydzy ? -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859
Napisano (edytowany)

Nie kuźwa z ozzborna ... pakuj sie do wora ... bedziesz sie kisił ...

Edytowano przez Rolnik7343
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj