Polecane posty

szymon09875    9877

Zwykly ten co na pole :)
No po moczniku zauwazylem lepsze pobieranie paszy.
Nie mam mieszalnika i mieszam przez śrutownik wszystko i daje wiadro 20l czysteto żyta 20 l pszenżyta z owsem i zytem (ok 40%-40%-20%) i 10 l jęczmienia. I na każde wiadro zboża idzie +-700g mocznika. Na 10 sztuk 2x dziennie idzie do tego pol wiadra 10l soi i sano big bull +- 70g na sztukę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

Ale potrzeb7je duzo energi aby go przerobic a majc kiepska kiszonke z ququ srednio to wychodzi. Tak slyszalem od zywieniowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikruss    536

w tym roku na pewno bedzie lepsza itp, bo zeszloroczna  w badaniu wyszła tragicznie po tej suszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2092

Mikrus masz racje ale jak ktoś nienchce stosować dużych ilości rzepku czy soi a nie ma dostępu do odpowiedniej ilości sianokiszonek to mocznik sprawdza sie idealnie. U mnie różnica jest taka ze przy moczniku na 10 sztuk idzie jedna taczka kukurydzy więcej bo maja lepszy apetyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Panowie prosił bym o jakieś podpowiedzi odnośnie żywienia opasów, do tej pory żywe je powiedzmy po staremu i nie bardzo mi się to podoba i wiem ze pora coś zmienić. Zboża jakimi dysponuję to mieszanka jeczmień ,pszenica, pszenżyto i żyto. Do  tego ziemniaki, siano i słoma jeczmienna  i pszenna. Doradzicie coś jak z takich pasz zrobić cos chociażby podobnego do wzorca paszy? Wiadomo że licze się z zakupem kukurydzy, może mocznika, kredy pastewnej. BArdzo proszę o jakieś sugestie bo nie bardzo ma mi kto doradzić, gdyż z ojcem szkoda na takie tematy gadać wogóle:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Mam właśnie zamiar robić kiszonke z traw w przyszłym roku, zimą muszę zakupić owijarke i jazda. A jeśli chodzi o ilości śruty i ziemniaków to jakie polecacie dla sztuk ponad 400 kg? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja daje 200kilo witamin sruty i soi  na 45 sztuk rózny wiek od 200 kilo ziemniaków nie daje tylko jak mam czas to  buraka na kręce  a  tak to kiszonka z koniczyny i siano 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Od dwóch tygodni zmieniłem paszę byczonom i teraz bardzo się uspokoiły .Daję 30% grochu 30% żyta i reszta śruty to owies z pszenżytem jarym .Do takiej śruty daję 5% makucha i 5% Nutrabyka 1 plus kreda.Takiej paszy średnio na dzień zadaję ok 6 kg na sztukę .Do woli kiszonka z kukurydzy i na deser sianokiszonka z żyta z wyką .Byki tylko żrą i leżą .A wcześniej bodły się ,jak je..te .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Nie ma problemu .Paszę sypię na kiszonkę i jest luz .Co zauważyłem to po siano kiszonkach wcześniej to pachniało wcześniej ł .A teraz po kukurydzy i tej nowej paszy mało ,co pachnie .w tygodniu ma do mnie podjechać żywieniowiec z Trouw Nutrition.Zobaczymy ,co powie .

Koledzy karmicie dodatki paszowe z tej firmy cielakom ,opasom ?.

A tak z innej beczki z grochu jestem bardzo zadowolony pierwszy raz siałem i mi wydał plon 4 tony z hektara .Teraz będę więcej siał grochu .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheLukasTeam    59

I stanowisko po sobie też zostawia bardzo dobre. Pszenica ozima po grochu to jakby ją nożem odciął od pola, gdzie nie było grochu :;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Czyli co Panowie radzicie, taki skłąd będzie mniej wiecej dobry na sztuki powyżej 300kg?

Jęczmień 25%

Pszenica 25%

Pszenżyto 30%

Soja lub groch 20%

Kreda+witaminy+ trochę mocznika? 

Do tego ziemniaki, siano, słoma. Co myślicie i jakie byście radzili ilości w kg na sztukę dziennie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
1 godzinę temu, Karollorak93 napisał:

Czyli co Panowie radzicie, taki skłąd będzie mniej wiecej dobry na sztuki powyżej 300kg?

Jęczmień 25%

Pszenica 25%

Pszenżyto 30%

Soja lub groch 20%

Kreda+witaminy+ trochę mocznika? 

Do tego ziemniaki, siano, słoma. Co myślicie i jakie byście radzili ilości w kg na sztukę dziennie? 

Nie wiem ile w tym prawdy ,ale słyszałem ,że jak karmisz ziemniaki to nie można do tego mieszać mocznika .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

O to ciekawe, może jeszcze ktos inny się wypowie na ten temat bo ja znów słyszałem że przy moczniku potrzebna jest energia i że można ja czeprać z ziemniaków. Więc prosimy o weryfikacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj