Polecane posty

soltys48    19703

ocet bardzo pomaga w takich sytuacjach,jednak i tak spokój jest dopiero po ustaleniu hierarchii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Rozmawiałem z kolegą który robi u Niemca to mówił , że opas utrzymują na rusztach a zapobiegają tzw oskakiwaniu się poprzez zamontowanie rur tak trochę nad wysokość byka co dwa metry . A tu w takim kojcu hmm jak założymy rury na stałe to będzie udręka przy wybieraniu obornika chyba żebys zrobił np otwierane na którąś stronę no i rura gęściej by musiała być bo to mniejsze sztuki taki średni pomysł chyba ta linka była by dobrym rozwiązaniem.

 

Mój kuzyn założył kratownicę regulowaną wyciągiem opuszczanie/podnoszenie i następnie pastucha też miał w podobny sposób zamontowanego .Nic nie pomogło .Teraz wali żarcia do oporu i mówił ,że to w jakiś sposób pomaga .Zrobił też wybieg na zewnątrz .Jak rozmawiałem z nim ostatnio 2 tygodnie temu mówił ,że byki obskakują się ,ale wszelkie bodzenie się czy inne akcje są sporadycznie .W większości ma byki HO ,NCB i HF od swoich krów .Wszystkie sztuki sprzedaje poubojowo .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Czy przy takim skakaniu jeden na drugi nie połamią nóg? Muszę dopytać bo kolega mi mówił że u niego na wsi jeden wszystkie kastruje na sucho i wypala rogi przy okazj. A co do linek to myślałem o tym żeby zamontować na sprężynach


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

kastrat wolniej przyrasta i nie wiem jak przy sprzedaży z ceną, rogi też wypalam wszystkim,a te co nie miały wypalonych z małości to obcięliśmy bo nie dało się podejść....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

u mnie byki nie kastrowane i z rogami, od małego w grupach 2-3 sztuki w wieku koło 3-4miesięcy już w swojej grupie tj 8-10sztuk i nie ma problemów. Trochę skakają po sobie ale to sporadycznie. do paszy zawsze idzie 15 lub 30kg kredy pastewnej żeby kości były silne. żarcia do oporu i jest spokój :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A to jest możliwe że wcześniej jak chodziły 3 sztuki to jeden przez to że skakał to nogi powyłamywał dwóm pozostałym? Kolego mówi że po kastracji i wypalaniu to czasem skaczą a są takie spokojne że przy wywalaniu obornika z 2 kojców spędza razem


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Co myslicie o moim karmieniu 5 bykow waga ok700. Dostaja dwa razy dziennie taczke qq ,wiadro 20l sruty i 30kg ziemniakow dziennie dawane 3 razy w ciagu dnia no i sianokiszonke i troche siana. I czy mozna dawac wiecej kartofli?

Edytowano przez RolAnonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody43    202

ja mam tak ze w kojcach stoja od malego te same sztuki i nie ma problemow ze skakaniem po sobie bo jak sa male wyloni sie juz 'przywodca' jak raz musieliamy pomieszac jak juz mialy tak po 300 kg to prawie sie pozabijaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tabasco    73

RolAnonim@ wychodzi 6 kg ziemniaków dziennie na sztukę, ja dla sztuk ok 600 kg daje 3 razy dziennie po ok 3 - 3,5 kg co daje troszke ponad 10 kg na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

Troche sie boje ze sie im cos stanie, staram sie zwiekszac. Jak tak czytalem ze daja nawet po 20 kg ale to nie za duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Troche sie boje ze sie im cos stanie, staram sie zwiekszac. Jak tak czytalem ze daja nawet po 20 kg ale to nie za duzo?

 

Kolego w tym czasie wiosennym to może być ryzykowne karmić 20 kg ziemniaka dziennie na sztukę .Ziemniaki puszczają kiełki i to też nie jest za dobre .Ja daję ok 10kg na sztukę dziennie .Do tego trzeba sporo zadać sianka ,lub czegoś objętościowego ,bo dostaną biegunki .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Koledzy w jakiej wadze łączycie cielaki do grupy bo odpajać to najlepiej pojedynczo


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Najlepiej to jak każdy osobno bo się są nawzajem i potem rożne cyrki takie jak przepuklina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4401

Troche sie boje ze sie im cos stanie, staram sie zwiekszac. Jak tak czytalem ze daja nawet po 20 kg ale to nie za duzo?

I teraz chcesz zwiększyć ziemniaki w celu zwiększenia masy u byków,czy poprostu chcesz zwiększyc ziemniaki,bo masz ich nadmiar i nie będziesz miał co z nimi zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

Koledzy w jakiej wadze łączycie cielaki do grupy bo odpajać to najlepiej pojedynczo

 

złączam takie ok 80-100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

i wtedy już im nie podajesz mleka? od małego razem to może większy spokój?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

łącze je w grupki 3-4 szt zależy od kojca,wtedy dostają już preparat mlekozastępczy ale nie za długo-mam zrobione dość mocne uchwyty na wiaderka i piją z wiaderek, później idą w większe kojce.....razcej kłopotów dużych nie ma z obskakiwaniem czy bodzeniem się nawzajem-rogi są wypalone lub później obcięte ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a nie masz tak że jeden szybko pije i potrafi wypić prawie 2 porcje? o u mnie czasem przy 2 sztukach juz taki problem był


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

uchwyty są zamontowane od strony korytarza i CZUWAM  jak któryś spróbuje iść do sąsiada to w łeb i kilka dni i jak tylko skończy swoje to odchodzi na bok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

a to chyba że tak no albo małe klatki na 1 sztukę i wtedy tylko wiaderka wstawiać.


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19703

jak są całkiem małe to mam takie kojce 1x2m i tam odpaja się elegancko bo widać wszystko co i jak,a później to już do coraz większych kojców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

wszystko cacy tylko tata się obawia żeby sobie nóg nie połamały jak będą skakać po sobie...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj