Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
robi57362    2345

Suche czy mokte? U mnie mokre dostaja juz od 2 miesiecy moczone z suchych. A z pryzmy to dopiero od 5 miesiaca bo zawsze bardzo kwasne mi wychodza
Daniel wszystkiego wystarczy a gdzie podstawa czyli siano i sianokiszonka ?

Edytowano przez robi57362

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

dla byków podstawa to kiszonka z kukurydzy, żadne tam siano ...

no chyba ze ktos daje do oporu srute zbozową to wtedy mozna dac siana do poskubania  ;)

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Ile dajecie kukurydzy bykom? Ja się zastanawiam czy nie daje im za dużo a na to konto niech zajadają sianokiszonkę. A tak wgl po czam lepsze przyrosty bo jedno i drugie jest niezbędne przy hodowli


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

2,5 wiadra 20 litrowe na dorosłą sztukę po kukurydzy są najlepsze przyrosty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

najlepsze to są na paszy tresciwej do oporu  ;) do tego słoma i siano do poskubania ;)

tylko to sie troche słabo oplaca  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To mniej więcej tyle dostają kukurydzy. A czy dobra sianokiszonka nie jest bardziej bogata w białko?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jasne ze sianokiszonka ma wiecej białka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Bardzo dobra sianokiszonka ma 2x więcej białka niż qq a przy tym samym prawie tyle samo energii. Ale w praktyce trudno o taką trawę, trzeba by lux nawozić i często kosić, żeby zebrać te 4-5 pokosów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

To niby po trawie powinny być lepsze przyrosty


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

żeby były przyrosty to musi byc odpowiedni bilans białkowo-energetyczny + witaminy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zasiej lucerny bedziesz mial pasze wysokobiałkowa bardzo wydajna bo dość szybko rośnie.

 

Lucerna jako taka nie nadaje się do tuczu opasów .Najlepiej dobierają po ziemniakach ,kiszonce z kukurydzy lub sianokiszonce z trawy ,lub z dodatkiem koniczyny,lucerny .Dobra też jest sianokiszonka z seradeli ,lub gps owies z seradelą .Kolega zlikwidował lucernik i sieje tylko kukurydzę .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

To niby po trawie powinny być lepsze przyrosty

 

Czytasz ze zrozumieniem? Zrobić trawę o wartości energetycznej jak qq przy tym mając 21-22% białka to może udaje się 5% gospodarzy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

wybicie może i lepsze by bylo ale nie przyrosty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

Już wszystko jasne, a ktoś mi mówił że kiszonka z owsa i peluchy wcale nie odbiega od kukurydzy...


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

z owsa a nie z trawy,co do lucerny to np u mnie niechętnie ją zjadają,i jako zielonki i jako kiszonki,dużo zostawiały,zjadaly tylko te delikatniejsze części a reszta leżała,z reszta jak pisał kolega ozzborn to na opłacalność trzeba zwracać uwagę :)

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kawasaki89    0

witam mam problem z bydłem i sianokiszonka słabo ja pobierają raz jedzą raz  zostawieja wszystko i jedzą słome żytnia od scielenia moze im coś brakować? przed kiszonka dostaja śrutę z owsa jeczmienia żyta plus sano bula   od 2 dni wprowadziłem im drożdże (sano ) nie widac różnicy w pobieraniu sianokiszonki

chciałbym jeszcze mocznik dokładac.Jeden dorosły byk od 2msc tak raz jadł raz zostawiał i stał w miejscu z waga tzw w obwodzie nie przybierał przez słaby apetyt na kiszonke za to na srute miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A dobrej jakości masz sianokiszonkę?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

witam mam problem z bydłem i sianokiszonka słabo ja pobierają raz jedzą raz  zostawieja wszystko i jedzą słome żytnia od scielenia moze im coś brakować? przed kiszonka dostaja śrutę z owsa jeczmienia żyta plus sano bula   od 2 dni wprowadziłem im drożdże (sano ) nie widac różnicy w pobieraniu sianokiszonki

chciałbym jeszcze mocznik dokładac.Jeden dorosły byk od 2msc tak raz jadł raz zostawiał i stał w miejscu z waga tzw w obwodzie nie przybierał przez słaby apetyt na kiszonke za to na srute miał

 

w sanbullu jest mocznik! To juz im nie dokladaj

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423

A powie mi ktoś dlaczego jak wpuszczę nawet 2 byki po około 200kg do kojca po świniach to zaraz skaczą po sobie? Jak temu zaradzić bo w tamtym roku 2 sztuki już nie mogły wstać, prawdopodobnie nogi się rozjechały... jak to jest przecież dużo ludzi trzyma i po 10sztuk w kojcu. Czy kastracja na sucho załatwi temat? Czy może linki z prądem nad nimi?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz44    7

Rozmawiałem z kolegą który robi u Niemca to mówił , że opas utrzymują na rusztach a zapobiegają tzw oskakiwaniu się poprzez zamontowanie rur tak trochę nad wysokość byka co dwa metry . A tu w takim kojcu hmm jak założymy rury na stałe to będzie udręka przy wybieraniu obornika chyba żebys zrobił np otwierane na którąś stronę no i rura gęściej by musiała być bo to mniejsze sztuki taki średni pomysł chyba ta linka była by dobrym rozwiązaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj