Polecane posty

skret1    1

Co sądzicie na temat tych dwóch dawek na jednego byka na dzień wychodzi 85groszy Którą wybrać??

post-67915-0-98920000-1487339064_thumb.jpg

post-67915-0-81616100-1487339102_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar0808    0

 

Jaki koncentrat dla bydła opasowego wybrać?

A może lepiej zrobić paszę samemu, jeśli tak to proszę o pomoc w ułożeniu dawki pokarmowej z uwzględnieniem śrut zbożowych, sojowej, rzepakowej oraz witamin.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
navara    0

koncentraty z mocznikem można używać do ostatniego dnia tuczu czy trzeba odstawić na jakiś okres przed ubojem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bolsick    5

Karmie byki kiszonka z zyta w belach juz jakis czas i wydaje mi sie ze robia sie jak deski do tego maja słome siano do oporu czy  moze za duzo tej kiszonki daje. Bo pierwszy raz robilem kiszonke z zyta wiec moze ktos cos podpowie co i jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kiszonka  z żyta ma ponoć sporo kwasów ,a co za wiele to nie zdrowo dlatego żyto przed zakiszeniem trzeba podsuszyć .Ja w tym roku będę też robił kiszonkę z żyta z wyką ozimą w baloty ..pierwszy raz .Poprzednia wersja była koszona w kopiec z dodatkiem kwasu mlekowego .Do tego zjadały paszę ,ale też oszczędnie i ziemniaki na wodzie ,a byczki były bardzo ładne .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartekd91    3

No żyto po skoszeniu musi troche odpuścić wilgoci.. U mnie znajomy kosi żyto i je podsusza jak siano i daje w kostki. Mówi ze byki wpieprzają jak głupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lszczepa1    4

koncentraty z mocznikem można używać do ostatniego dnia tuczu czy trzeba odstawić na jakiś okres przed ubojem?

 

można karmić do końca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mens    4

26 miesięcy same wysłodki zyto jeczmien sloma siano 870 kg 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Ja osobiście nie stosuje już od dawna koncentratów,ale jezeli mial bym wybierac jako ,,prezent''to sanbull.

Edytowano przez Baks00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja ostatnio kupiłem z wipaszu,szajs nie z tej ziemi,sanbull sie poprawił jakościowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

jak sądzicie które koncentrat lepszy sambull czy opas 2 z  nutreny jak ocenie nutrene

 

Kolego ja karmię opasa 2 od około tygodnia to byki pięknie jedzą .Wcześniej karmiłem inny z nutreny to różnie było .Żeby nie emy to pewnie oglądały ,by się za czymś lepszym .Cena 49 zł brutto 25kg.


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Czy samemu nie lepiej i taniej sporządzać mieszankę? Czy można wierzyć w skład koncentratów i czy wogóle jest podany bo nigdzie nie mogę znaleźć np sanbulla w internecie...  Podstawa to białko, wapń i fosfor, sam od roku stosuję dodatkowo formofos i zmieniłem mieszankę mineralno-wit i widać efekty . Apetyt super, ładnie przyrastają...Pisałem już wcześniej o mieszankach naszych znakomitych firm rodzimych  - cena porównywa a skład zamiast np magnez 0.04% w obecnej mam 0.4% i tak cała tabela składu - tak sobie lecą niektóre firmy, czytajcie etykiety, miałem spore problemy w ubiegłym roku z bydłem przez to, traciły apetyt, łapały infekcje...  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Stosuje ktoś z was koncentrat opas max z nutreny?


Stosuje ktoś z was koncentrat opas max z nutreny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Potrzebował bym kupić otrębów w woj świętokrzyskim lub małopolskim bo mieszkam na pograniczu obu,jak by ktoś miał namiary to poproszę o nr telefonu i miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

przy obecnej cenie zboża zastanawiam się czy nie lepiej sprzedać i kupować gotowe pełnoporcjowa pasze dla opasów. Cena zboża + śr rzepakowa + kreda pastewna + witaminy + prąd na śrutowanie. przy 200kg sr rzepakowej to i tak może nie wyjść 18%

 

daje ktoś dla opasów gotowe pasze?

 

oczywiscie kuku i kiszonka z lucerny idzie do woli + siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

też się nad tym.juz zastanawiałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19680

ja już praktycznie zboża nie śrutuje bo kupuje ccm do tego łubin gnieciony i premix, wydaje mi się że lepiej to pobierają niż śrut zbożowy a wychodzi sporo taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ccm to ładnie wcinają byki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

ja już praktycznie zboża nie śrutuje bo kupuje ccm do tego łubin gnieciony i premix, wydaje mi się że lepiej to pobierają niż śrut zbożowy a wychodzi sporo taniej

po ile płacisz za ccm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj