Polecane posty

Gość ozzborn   
Gość ozzborn

sieje ok 15 maja, w sierpniu tnie kosiarka na pokos, po 2 dniach zbiera przyczepą samozbierajacą z nożami w kopiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Siał ktoś z was na poplon Nutri Honey? Ciekawe jak by to skosił i zawinął w bale czy  by to byki jadły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wysoki1122    43

Po co siać proso przecież ono nie ma żadnej wartości lepiej pomieszać owies z motylkowymi ziemię chociaż wzbogacimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

proso nie ma wartosci ?  :D

gps z prosa ma wartosc siana sredniej jakosci, jest dużo lepsze niz np. gps z żyta 

 

 

Edytowano przez ozzborn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mens    4

ile paszy treściwej dla bydła o wadzę około 500-600 kg 

paszę robię z zyta około 60 % jeczmienia 20% pszenżyto 20% 

do tego dodaję 10 % otrą pszennych i 5 % koncentratu 

ja daje im 5-6 kg na dzien czy to wystarczy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to razem dajesz 115 % 

trzymasz forme ponad norme  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

A jak kosić takie pszenżyto na kiszonkę-na polu znajdują się i bryły i kamienie,bo ja co roku sieję ok 15 maja 5 ha gryki to bym wcześniej posiał  na jesieni pszenżyto i w połowie maja to zebrał w baloty dla byków,bo mam mało siana a kukurydzy nie sieję/dziki,brak sprzętu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jakby po życie za siał owies na kiszonkę była by z tego kiszonka
bo mam hektary 2 10 kilometrów od domu i bym to poświecił bo mi się nie chce kombajna ciągnoć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

co myslicie o zywieniu opasow otrebami pszennymi?  Konczy mi sie zborze a otreby moge kupic po 450zł tona. Warto czy lepiej kupic zboza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

otręby mają więcej białka niż ziarna zbóż, jako dodatek do treściwych bardzo dobre. Ale jako jedyne z treściwych to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Moje bysie jedzą żytnie otręby od 20 do 30% to jest różnie i lubią je .Te pszenne powinny być lepsze .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

A jak kosić takie pszenżyto na kiszonkę-na polu znajdują się i bryły i kamienie,bo ja co roku sieję ok 15 maja 5 ha gryki to bym wcześniej posiał  na jesieni pszenżyto i w połowie maja to zebrał w baloty dla byków,bo mam mało siana a kukurydzy nie sieję/dziki,brak sprzętu/

 

pole trzeba tak uprawic aby było równe jak stolik, a jak juz zasiejesz to wałujesz i po temacie, potem tniesz jak łąke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Rafał a po ile żytnie płacisz?

 

480zł brutto z dowozem .Kolejka jest spora na ten towar .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja już prędzej pytałem o jakieś tam chrupki  kuku czy ziemiazane i nikt się  nie wypowiedział a ciekawi mie ten temat bo mam dostęp ponoć dobra pasza dla bydła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Poplon ze słonecznika i grochu będzie dobry jako główna pasza od wagi 130kg? Bo muszę kilkanaście ha poplonu siać a szkoda to orać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bieniek_88    69

otręby mają więcej białka niż ziarna zbóż, jako dodatek do treściwych bardzo dobre. Ale jako jedyne z treściwych to nie wiem

Przecież to sama łuska to jak może mieć więcej białka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

bieniek ,tak samo powiedziałem, jak się dowiedziałem,że znajomy kupuje otręby po 500zł.Ale po lukturze dowiedziałem się ,że jest innaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

niedaleko mnie jest człowiek który robi gps z prosa i bardzo sobie chwali ta pasze objetosciową

Robiłem z prosa w ubiegłym roku w kulki bydlaki wpierdaczają aż im się uszy trzęsą....

 

Po co siać proso przecież ono nie ma żadnej wartości lepiej pomieszać owies z motylkowymi ziemię chociaż wzbogacimy

 

Skąd masz takie info??Sąsiad Ci powiedział??

A jak kosić takie pszenżyto na kiszonkę-na polu znajdują się i bryły i kamienie,bo ja co roku sieję ok 15 maja 5 ha gryki to bym wcześniej posiał  na jesieni pszenżyto i w połowie maja to zebrał w baloty dla byków,bo mam mało siana a kukurydzy nie sieję/dziki,brak sprzętu/

W połowie maja pszenżyta nie zbierzesz na gps'a....ze zbóż zimowych tylko żyto na taki wczesny zbiór

Żyto jest jedynym zbożem którego na gps'a nie zbiera się w fazie dojrzałości mlecznej

a jakby po życie za siał owies na kiszonkę była by z tego kiszonka

bo mam hektary 2 10 kilometrów od domu i bym to poświecił bo mi się nie chce kombajna ciągnoć

uważam,ze gps'z owsa jest jednym z najlepszych miałem tak kiedyś posiane karma fajna tylko trochę mało masy, lepiej wychodzi proso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

sołtys48 to co lepiej z zimowego zboża posiać na kiszonkę ale tak żeby zebrać do 15 maja bo potem gryka na genetykę musi być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

na taki zbiór tylko żyto dodaj do niego ciut wyki zawsze będzie więcej masy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

a da się to zebrać przyczepą samozbierającą taką zwykłą i ujeżdzić,ugnieść,bo w okolicy orkanów brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

da w pierwszym roku zbieraliśmy ręcznie jak kolega mnie w bambuko zrobił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    153

ale zgrabiać i zbierać od razu po koszeniu ,czy rozrzucić karuzelą i przesuszyć trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19551

jak podsuszysz mniej śmierdzi bo jest mniej kwasu octowego ale za to bydło trochę słabiej pobiera

ja robiłem tak i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj