Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
basti0999    2

mi to się wydaje, że mocznikiem zastąpi tylko i wyłącznie samo białko(przynajmniej uzupełni)

Stosujesz mocznik? Zauważyłes jakieś efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mi to się wydaje, że mocznikiem zastąpi tylko i wyłącznie samo białko(przynajmniej uzupełni)

 

źle mnie zrozumiałeś,chodzilo mi o to że białko powinno pochodzić z większe liczby źródeł a nie samego moczniku :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

mocznik paszowy, taki sam jak na pola tylko zawiera antyzbrylacze. Najlepiej wymieszać ze śrutą, dawkowanie musisz poczytać. Było gdzieś w tym temacie, zaczynać od niskich dawek bo mogą wystąpić zatrucia.1kg mocznika daje chyba 3,5kg białka więc najtańsze białko na rynku, ale jako delikatne uzupełnienie. Ja nie stosuje, ale troche się interesowałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Trochę się obawiam stosować ten mocznik. A możesz mi powiedzieć jaką dawkę pokarmową ty masz ustaloną? Czym karmisz w jakich olościach swoje opasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam sianokiszonkę ale nie wiem jak mam ją dawać i w jakiej dawce jak radzicie, daję ospę ziemniaki buraki i siano i po pojeniu słome . Jak radzicie kiedy dać sianokisznkę z koniczyny ze ścierni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TelefonyRadom    213

Pomożecie panowie posiadane zboża mieszanka ( 50% owsa 25 % Jęczmień 25 pszenica ) pszenżyto i żyto koncentrat Sunbull bydło do roku w wadze 200-450 kg z pasz objętościowych kiszonka z kukurydzy i sianokiszonka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was takie pytanko na jaką wysokość zamontować poidło dla 2 byczków chodzą luzem i   muszę przerobić  do tam wcześniej były świnie i nie wiem na jaką wskość.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi1349    8

Witam. Mam takie pytanie. Czy jestem wstanie wyżywić opasy na bazie: wysłotek buraczanych + parowanych odpadów ziemniaczanych + słomy + pasz treściwych ? Czy taka baza wystarczy do uzyskania odpowiedniej wagi opasa?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przy przyrostach na poziomie 1,5 kg na dobę na jaki wzrost przyrostu mogę liczyć po przejściu na żywienie tmr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

rozważam taka opcje,ale nigdzie nie moge znalesc ko kretnych informacji o ile te przyrosty mogą wzrosnąć 100g,200? Każdy tylko pisze ze zwiększy sie pobieranie paszy to i przyrosty sie zwieksza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

Zqiekszy sie pobieranie paszy i nie beda siana wyciagac pod nogi, wszystkie zjedza wszystkiego w tych samych proporcjach, i nie bedzie niedojadow. Bedzie mniej pracy ale wiecej potrzeba paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tylko żeby czasem skóra za wyprawkę nie została,pewnie żeby na testy wziac to min na miesiąc żeby dali sie sprawdzić różnicę w przyroście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

W przyrostach duzo pewnie sie nie zmieni, ale w paszy bedzie mniej strat, i mniej pracy, i w sumie wyjdzie na zero. Ale jaka wygoda podrzucić łopata luzny TMR  zamiast meczyc sie z odwinieciem zbitego na kamien balota po pasówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Constantin    0

To jest prawda, wygoda znaczna, ale też trzeba wziąć pod uwagę i kupić konkretniejszy, co będzie szybciej mieszał a nie pierwszy lepszy co będzie z C-360 ryrał 50 min ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Z żyta od biedy może być .Wiadomo ,ze kiszonka z kukurydzy jest o wiele lepsza .Ja mam zasiane żyto z wyką ozimą .Początkowo chciałem na wiosnę żyto zwijać w kulki ,ale będę z pokosów zbierał sieczkarnią do kopca i do zakiszania dodam bakterie .Już tak nie raz robiłem i kiszonka była bardzo dobra ,bez start .Siano kiszonkę z trawy z 1 pokosu  ciężko się rozwija z balota ,a co dopiero żyto .W tym roku będę kręcił siano kiszonkę z saladery .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

Jest okazja kupic bobik po 700zł dla opasow. Warto kupic w tej cenie? Sruta rzepakową moge miec za 900zł z dostawa do domu. Co lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

Z żyta od biedy może być .Wiadomo ,ze kiszonka z kukurydzy jest o wiele lepsza .Ja mam zasiane żyto z wyką ozimą .Początkowo chciałem na wiosnę żyto zwijać w kulki ,ale będę z pokosów zbierał sieczkarnią do kopca i do zakiszania dodam bakterie .Już tak nie raz robiłem i kiszonka była bardzo dobra ,bez start .Siano kiszonkę z trawy z 1 pokosu  ciężko się rozwija z balota ,a co dopiero żyto .W tym roku będę kręcił siano kiszonkę z saladery .

 

Seradelę chyba miałeś na myśli :D  ja w tym roku zasiałem na próbę mieszankę zbożową plus seradela, pierwszy pokos kosiłem to owies był już spory ziarno w fazie mleka a seradela zagłuszona dosłownie po kostki mimo to zakisiło się fajnie. Zostawiłem to bez przesiewania i o dziwo po deszczach seradela odbiła i w pażdzierniku skosiłem drugi pokos już prawie czystej ale nie otwierałem jeszcze tych balotów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

grzesiek88 jak dobrze mądrzejszego posłuchać :D  Zadowolony jesteś z tej mieszanki owies seradela ? Powiedz mi czy coś suszyłeś seradelę w październiku przed zbiorem ?Ojciec mi mówił ,ze kiedyś za czasów mojego dziadka wsiewali w żyto seradelę i podobno to się sprawdzało .

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
manitou99    0

Mozna w zyto wsiac saradele wiosna po ruszeniu wegetacji siewnikiem nawozowym i na poczatku maja zebrac to w baloty? Saradela urosnie w taki sposob do maja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj