Polecane posty

karolr2    767

Panowie warto kupić 10ton ziarna kukurydzy dla byków czy lepiej zboże?

Kukurydza razem ze zmieleniem w rękaw foliowy 5tyś zboże pewnie podobnie wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Przecież jest napisane ile 5 tyś razem ze zgnieceniem i zapakowaniem w worek . 22-25 wilgotności tak miał na innych polach a ja jak bym brał było by pewnie podobnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Zboże kupisz taniej niż 500zł za tonę .A licz się ,że kukurydza po otworzeniu rękawa lubi się psuć .Wiem ,bo sam kiszę kukurydzę na mokro .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Panowie warto kupić 10ton ziarna kukurydzy dla byków czy lepiej zboże?

Kukurydza razem ze zmieleniem w rękaw foliowy 5tyś zboże pewnie podobnie wyjdzie

Ja bym sie skusił na tą kuku. Cena dobra i śrutować nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ja bym sie skusił na tą kuku. Cena dobra i śrutować nie trzeba.

 

Obecnie śrutuję mokrą kukurydzę do kopców 4 tony na godzinę .Tak więc pracy nie jest aż tak wiele .Co rok tak robię od lat .Ziarna mam zawsze ful zakiszonego i karmię cały rok zwierzęta od świniek zaczynając po kury kończąc ,ale też koty  chętnie podjadają takie ziarno .Oczywiście byczki tym bardziej .Lepsze jest z emami niż z kwasem mlekowym .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

Witam martwi mnie że moje byki niechcą pić wody dostają siana ,słomy mieszankowej ,śruty z koncentratem, ziemniaki niestety niedostają kiszonki z kukurydzy ale jest zamysł na to mają lizawki i niepiją zabardzo wody przez cały dzień z 10 litrów tylko. Zauważyłem to w starej oborze bo ta niezostała jeszcze przerobiona i piją z wanienek w nowej ciężko określić bo mają poidła. Co może być tego przyczyną niedobór czegoś?. Z góry dziękuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Damian u mnie było to samo .Jak poiłem w korycie to miały mnie gdzieś byczki .Po uruchomieniu poideł piją kilka razy więcej wody .U mnie piły po ok 7 litrów na sztukę ,a sztuki 150 do 200 kilo .Obecnie tak potrafią się opić ,że wyglądają ,jak cielne .Nic nie zmieniałem z tym ,że same piją kiedy chcą .

Mam pytanie do osób doświadczonych w kiszeniu kukurydzy .Czy kukurydza ,która jest sucha ma liście suche jedynie główna wiecha trochę jest zielona ...ukisi się .Czy lepiej odpuścić ,lub dodać kwasu mlekowego ,a najlepiej serwatki ?

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2079

Kolego nie chcą pic bo maja syf w tych wanienkach, na pysku jakaś pasza zawsze jest spadła podczas picia, kilka dni i to wszystko śmierdzi w tej wanience. Wylej wodę umyj ja i zobaczysz jak bedą pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

tylko że ja codziennie im te wanienki regularnie czyszcze. Więc to raczej nie to jest powodem
RafaKdziela będą poidła tylko teraz mi się nieopłaca ich zakładać gdy w planach jest przeróbka obory wtedy zrobie już tak żeby to było już ostatecznie bez przeróbek. Ale dzięki za rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witajcie co sądzicie o dawaniu opasom mielonego i kiszonego ziarna kukurydzy mieszanego z dodatkami typ San bull  śruta rzepakowa i kreda. Miały by to dostawać raz dziennie a raz mieszanke zbóż z dodatkami. Mogły by dostawać śruty kukurydziane np 2 kg? Co ma lepszą wartość taka kukurydza czy mieszanka zbóż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Obecnie skarmiam  kiszone ziarno  kukurydzy i znikomą ilość dodaję do tego owsa i żyta oraz śrutę rzepakową i kredę .Kukurydzy nie zakisiłem nie dało sie wjechać na pole .W tym roku też śrut z ziarna będę dalej robił .Do  tego daję ziemniaki ok 10kg na sztukę i sianko .Byki pięknie jedzą i rosną .Spokojnie ten śrut z ziarna dawaj .To zawsze jest lepsze niż kiszonka z ziarnem ,które jest nie ruszone przez sieczkarnię .A takich przypadków w tym roku było na pęczki .

[galleryimg=616612]


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4340

Sąsiad miał kiedyś  2ha kapusty i jak któraś mniejsza ,lub nie wykształcona,albo nie nadająca sie do handlu to przywoził mi dawałem trochę tego dla opasów,ładnie wcinały ale zbytnio efektów nie bylo widac oprócz tego że ładnie to pobierały.No i jak dostały za dużo to trochę odwagą było chodzenie z tylu,bo waliły rzadko.....Teraz tego nie praktykuje bo ta jego kapusta tyle oprysków i nawozów widziala ze wolę nie ryzykować.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W ziemi mam wykopane rowki wedle uznania i wyłożone jest wszystko folią .Na koniec ugniatam ciągnikiem .

 

na raka szt 500kg ile tego dajesz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Ziarna daję na sztukę dziennie 2,5 kg na moje w wadze średnio od 250 do 350 kg .Oczywiście śrutu też dodaję ,ale bardzo mało .Na trawienie owies i trochę żyta .Do tego ziemniaki i sianko .Wszystko zależy od tego ,jak je przyzwyczaisz .Moje jedzą ziemniaki  od lipca,a sąsiad karmi ponad miesiąc i jeden coś już na nogi zachorował nagle .Pojechał już na steki .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj