Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik1111    27

Co sądzicie o takiej śrucie dla opasów?

-40 % Kukurydza

-30 % Pszenżyto

-10% żyto

 

A ostatnie 20 % wypełnić jakimś makuchem albo strączkowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz    0

witam ile potrzebuje łąk żeby zrobić sianokiszonke w pryzmie dla 4 opasów,zeby wystarczyło na rok i jaka ta pryzma wyjdzie wielkościowo,plus minus..z gury dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz    0

dzieki za odp.Tylko że niemam możliwości zrobienia belek.Jednak gdybym się zdecydował to ile potrzebuje łąk zeby zrobić pryzme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

jak masz 4 opasy to możesz się pobawić i robić kilka małych pryzm bo przy 4 sztukach za wolno bedziesz wybierać i za dużo odpadu bedzie :) 1h powinien Ci wystarczyć zbierzesz 2 najlepiej 3 razy i masz np 6 pryzm :D i wielki gospodarz bedziesz z 6 pryzmami małe bo małe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to już zależy od Ciebie kolego bo, tak ja wspomniał wyżej kolega jak będzie za duża pryzma to zacznie Ci się to wszystko psuć. Czemu nie masz możlwiości belek ? Ja też nie mam możliwości bo nie mam maszyn do tego ale najmuje sobie sąsiada i mi wszystko pięknie robi. Odpadu zero a żeby sobie przewieść do stodoły czy gdzieś tam to robisz sobie takie kolce na tył ciągnika koszt myśle że około  300zł mi tyle wyszło i piękna sprawa takie baliki :)

A co do tej pryzmy to myślę że taka 5,5*3 m nie więcej. Mniejsze ryzyko popsucia wtedy. Choć ja na Twoim miejscu w pryzme bym się nie bawił. Zrobisz jak zechcesz :)

Kolego myślę że 1h łaki to przy dobrym roku (powinno wystarczyć) ale jak będzie sucho to nie :)

A może owies sobie na kiszonkę w pryzmę zasiej wtedy hektar spokojnie wystarczy raz zasiejesz w końcu maja ścinasz póżniej jeszcze raz zasiej może seradeli dorzuć i przy końcu lipca ponownie koszenie :)

Edytowano przez robertsiwek15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj ten metr to za dużo trochę tak dobre 0,5m. No lepiej mniejszą żeby strat nie było kolego  :D Folia to według Twojego upodobania . Jak nie chcesz piachu to dawaj folię. a przemyśl to rozwiązanie z owsem w pryzmę :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajgon91    0

Mam mało miejsca na siano max ze 250kostek się zmieści:/ resztę muszę zrobić kiszonkę i tu jest problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Źle to odebrałeś, nikt Cię nie wyśmiewa. Dla 2 byków pryzma bądź kulki mijają się z celem, szybciej się ta pasza zepsuje niż zdążysz ją zużyć. Albo znajdziesz kogoś kto użyczy Ci przestrzeni magazynowej na przechowanie pozostałego siana, albo sklecisz sobie taką pseudo wiatę na siano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

ajgon91 a nie myślałeś żeby to siano poprostu owinąć folią albo wsadzią w worki jak sianokiszonke? nie zepsuje się jak będzie dobrze dosuszone a i miejsca pod dachem nie zajmie, jak nie masz gdzie trzymać to takie rozwiązanie najlepsze nawet tą bezbarwną folią po taniości zrobisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

albo zrób małe kostki ale nie do konca suche tylko mocno nie zbijaj żeby ci w prasie nic nie powykrzywiało się i owiń folią do owijania palet mocno można ściągnąć i będzie coś ala'sianokiszonka jak masz czas i chęci oczywiście :) dla 4 opasów to taka małą kostka sianokiszonki to pójdzie jedna na dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

nie wiem ale myśle że jak będą zbite dość ale na tyle żeby nie uszkodzić prasy to powinno wypalić :) owinąć folią od owijania paczek (streczing) i może się uda zrób parę na próbę sam jestem ciekaw :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas1987    52

albo zrób małe kostki ale nie do konca suche tylko mocno nie zbijaj żeby ci w prasie nic nie powykrzywiało się i owiń folią do owijania palet mocno można ściągnąć i będzie coś ala'sianokiszonka jak masz czas i chęci oczywiście :) dla 4 opasów to taka małą kostka sianokiszonki to pójdzie jedna na dzień :)

 

Kolego taki pomysł nie jest do końca trafiony.Próbowałeś kiedyś prasować kostką wilgotne siano?Na bank coś klęknie jak nie igły się ugną to wałek na którym są osadzone.Nie polecam takiego eksperymentu ale to nie mój sprzęt.Powodzenia.

Dla 4 szt odpuść sianokiszonkę ziemniaki się Ci nie zepsują i nie masz problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sirKonrado    8

Co sądzicie o tej dawce. Jest ona dla opasa 600kg, zakładany przyrost 1200g, rasa mięsny. Udało mi się pokryć zapotrzebowanie opasa ale czy faktycznie te 5,5 kg kiszonki z kukurydzy, 3,5 kg kiszonki z traw i 3kg mieszanki treściwej załatwi sprawe? Czy może taki buhaj zje przedstawioną dawkę i nadal bedzie głodny.. Jak byście to widzieli w praktyce, bvędzie 1200g przyrosyu dziennie?

 Załączam dawkę.

 

Jednak nie załącze bo chyba się nie da dodać załącznika..

Edytowano przez sirKonrado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ja mam sipme prase i zdarzało mi się pokostkować mokre siano co prawda kilka snopków które i tak na bierząco spasłem ale z prasą nic się nie stało :) to był tylko pomysł który i tak raczej nie bedzie wprowadzony w życie chociaż sianokiszonka lepsza od siana :P pzdr :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj