Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dawidg2    31

Cena worka mnie nie interesuje bo przy większej ilości i tak chciałbym luzem. Chciałbyś co dzień 10 worków dźwigać do paszowozu i rozcinać? 5 zł na worku to 200 zł na tonie. Dość dużo 10%.

 

Albo ktoś ma porównanie z inną podobną paszą? miedzy workami a luzem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro86    31

Witam, potrzebuje porady co do żywienia opasów w wadze 150-200 do tej pory byly takie proporcje na 100kg:

- 29 jęczmień

- 17 pszenica

- 20 owies

- 24 otreby pszenne

- 10 sanbul (38%białka)

jak to ułożyc lepiej? bo napewno są tu braki białka, podnieść koncentrat kosztem owsa i otrąb? dodam, że pszenicy mam ograniczone ilości. w moim żywieniu maja też siano, słome i kiszonke z kuku do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy śruta słonecznikowa jest dobra jako składnik paszy wysokobiałkowej. Zawiera ponad 30% białka ale też dużo włókna, bodajże powyżej 17%. Pytam się bo stosuje od 2 m-cy i wydaje mi się że jakby słabiej przyrastały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinasxd    0

witam. Chciałbym sie zapytac czy ktos karmi bydło wysłodkami buraczanymi mokrymi prasowanymi i jak byki po nich rosną? Od dłuzszego czasu juz nimi karmie, słabo przybieraja na wadze i nie wiem czy to jest przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

chciałbym wyeliminować w żywieniu opasów kiszonkę z qq i mam pytanie, czy sianokiszonki z traw, koniczyny i mieszanki [owies, wyka,peluszka] zastąpią kiszonkę z qq? w żywieniu stosuję jeszcze wysłodki mokre i śruty zbożowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Koniczyna i lucerna są bardzo dobre,kiedyś tak żywiłem,ale trzeba mieć sporo hektarów użytków zielonych więc musialem wrócić do QQ.wedlug mnie opady karmione do woli kiszonka z traw maja lepsza wydajność poubojową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu9622    5

Tematy połączone.

 

Witam. Mamy właśnie dylemat, bo kłócimy sie z kolega . Jak uwazacie, jest możliwe, żeby byk w ciągu 15 miesięcy miał 750 kg ? Pasiony jest słomą, śrutem i koncentratem, BEZ ŻADNEJ KISZONKI ! Jak myślicie, da rade ? :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Myślę że są sporadyczne przypadki w których może tyle złapać ale to są wyjątki. U mnie po 16 miesiącach od wagi 90kg miał 730kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek0    1

albo jak go zarejestruje jak byk ma 8 miesięcy to urośnie znam we wsi takie przypadki @dawid może tak być tylko koszty u mnie doradca zaproponował primasan i śrute rzepakową i zbożowa przyrosty na poziomie1500g u opasów w wadze 500-600 klasa też lepsza sanbul nie jest koncetratem tylko paszą treściwą jest tam śruta rzepakowa primasan śruta pszenzyta i coś jeszcze są to słowa doradcy po samym primasanie pobieranie poszy jest dużo wieksze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Właśnie chodzi by była treściwa, jeśli zje np. 2kg za 2zł/kg da nam 4 zł, plus kukurydza za jakiś 1-1,5zł (12-15kg). to mamy 5,5zł dziennie plus trochę słomy i inne wydatki ze 2 zł kg to mamy kosztu 7,5zł, za 1,2kg przyrostu a sprzedamy po 11 zł/kg za odsadka? Poprawcie jak coś przeoczyłem w liczbach.

Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy mam problem z bykami na głębokiej ściółce a mianowicie tak mi s***ą że musze balot dziennie wrzucić do boksy,macie jakieś sposoby żeby normalni (twardo) się wypróżniały,a do jedzenia dostają kukurydzę,śrutę zbożową,sianokiszonkę suchą i woda :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy mam problem z bykami na głębokiej ściółce a mianowicie tak mi s***ą że musze balot dziennie wrzucić do boksy,macie jakieś sposoby żeby normalni (twardo) się wypróżniały,a do jedzenia dostają kukurydzę,śrutę zbożową,sianokiszonkę suchą i woda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Krowa i byki powinny się luźniej załatwiać bo tak jest normalnie koń będzie twardo robił a bydło musi luźniej ale bez przesady nie aż tak żeby się lało niema rady na to trzeba ścielić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Szkoda :( Bo u niektórych widzę na głębokiej ściółce że sucho jest i bydło jest czyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

To trochę nie ten temat, ale co ma owsianka do tego, jak się wydalają? Bo mnie tym zaciekawiłeś a nie wiem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Na wydalane Nic. Powód pytania był bardziej prozaiczny, słoma owsiana ma bardzo mała chłonność i gdyby ścielił owsianą to mogło by wyjaśniać ta breje jaka się robi w boksie.

Ale to jak się okazało był błędny trop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

no energi nie maja za mało bo cały czas dostawają kukurydzę do tego sianokiszonkę nie za mokrą i każdy po łopatce śrutu z zbóż

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Bardzo dobrą,kupowałem jałówki cielne karmione chlebem i bułkami to wyglądały choćby cały czas koncentrat dostawały,sam w to nie wierzyłem ale gościu mi pokazał pół przyczepy 3,5t pieczywa to się za głowę chwyciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj