Polecane posty

soltys48    19709

no w sumie masz racje.....bo to jest gniecione i kiszone ziarno kukurydzy-sprzedający nazywa to CCM'em :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

ciężko określić bo większość jest na luzie ale powiem Ci tak na 19 szt między 300-370kg daje 50kg do tego wiaderko 12l łubinu,tzw "nabierkę"do paszy premix'u, kiszonka z kukurydzy cały czas pod dostatkiem podobnie jak sianokiszonka i siano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

to podałeś dawkę na dzień? czy na raz? zboże sprzedajesz ? a cielakom też podajesz "ccm"? czy one na gotowej paszy? i białka za wiele nie ma kuku ma koło 10% a łubin? koło 21%?

 

tylko zastanawiam się co podajecie cielakom ? gotowe pasze cj?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

To sobie ten łubin zbadaj. jak miałem żółty to nigdy 40 nie przekroczył. Badała mi firma od której brałem tylko premiksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Za darmo chętnie bym zbadał łubin ,czy groch na zawartość biała .Przynajmniej bym znał stan faktyczny .Sam jestem ciekaw ,jak to jest z tym łubinem i skarmianiem tego towaru opasom .Karmiłem już groch z niewielką dokładką łubinu to bardzo chętnie jadły .


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John23    19

Ja miele lubin z mieszanka to byki dobrze zijadaja ale daje go w małych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19709

to podałeś dawkę na dzień? czy na raz? zboże sprzedajesz ? a cielakom też podajesz "ccm"? czy one na gotowej paszy? i białka za wiele nie ma kuku ma koło 10% a łubin? koło 21%?

 

tylko zastanawiam się co podajecie cielakom ? gotowe pasze cj?

dzień/jeden raz bo treściwe podaje raz ponieważ jak wspomniałem na początku mają wszystko do woli a ja tylko codziennie rano sypię im na to treściwą i mieszam....

cielęta u mnie nie jedzą takiej paszy daje im

całe ziarna suchej kukurydzy,owies, cj'tkę , ziarna jęczmienia i zmienia się to w zależności od wieku na gniecone a i jeszcze dodaje rzepakową ale nie za dużo

zboża sporo sprzedaję, zawsze ok 40-50% plonów zostawiałem na paszę , w tym roku kupuję kukurydzę gniecioną, ale to ostatni rok bo w tym sezonie idzie na ziarno 5ha i w rękaw......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Za darmo chętnie bym zbadał łubin ,czy groch na zawartość biała .Przynajmniej bym znał stan faktyczny .Sam jestem ciekaw ,jak to jest z tym łubinem i skarmianiem tego towaru opasom .Karmiłem już groch z niewielką dokładką łubinu to bardzo chętnie jadły .

To porozmawiaj z dostawcą dodatków paszowych, powinni to zbadać bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Mam takie nietypowe pytanie, jaki jest średni przyrost byka dzienny w wieku 18 - 20 miesięcy? Nie mogę nigdzie znaleźć takich informacji dlatego pytam doświadczonych osób. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Chce rozpocząć hodowle była opasowego zamierzam sprzedawać dwa rzuty po 10 sztuk rocznie,  i teraz pytanie czy wykarmię to 4 hektarami kiszonki z kuku 4 z żyta oraz około 10 hektarami poplonów zasianych po żniwach? w zeszłym roku sprzedałem 3 hektary sąsiadowi to orkanem naciął 15 przyczep 4.tonowych ciął 15 października.    Słoma i ziarno to akurat nie będzie problem. Uda to się ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

to poprostu, nie może się nieudać

pierwsze zyski za dwa lata, a robota od zaraz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Kolega przy niedzieli ma humorek widzę .Za friko to mogę sobie pod gruszką na granicy spijać coś dobrego ;)


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

Roboty to ja mam dosyć i bez tego, produkcja warzywnicza przeważa a tam jest sporo pracy.  Chodzi mi o obornik i dodatkowy jakiś zastrzyk gotówki lub systematyczny obrót co jakiś czas.  Ale czy to się da wykarmić na takiej ilości pokarmu nie będzie za mało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

Chce rozpocząć hodowle była opasowego zamierzam sprzedawać dwa rzuty po 10 sztuk rocznie,  i teraz pytanie czy wykarmię to 4 hektarami kiszonki z kuku 4 z żyta oraz około 10 hektarami poplonów zasianych po żniwach? w zeszłym roku sprzedałem 3 hektary sąsiadowi to orkanem naciął 15 przyczep 4.tonowych ciął 15 października.    Słoma i ziarno to akurat nie będzie problem. Uda to się ? 

 

to ile chcesz trzymac tych byków ? 20 czy 40 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

napisałem wyraźnie dwa rzuty rocznie po 10 sztuk chce sprzedać czyli w sumie musiał bym mieć 40 jeżeli dobrze rozumuje.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

to sie pisze ze rocznie 20 szt do sprzedania i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj