Polecane posty

Gość   
Gość

gps moim zdaniem świetne żarcie dla opasów,mieszanka zbożowa + groch,wyka..gdyby tylko z hektara dałoby się skrecic z 60 bel z jednego pokosu :)ale niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

jaka jest wartosc pokarmowa GPS-a z żyta ? ile czego w suchej masie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie ale mam jeszcze jeno pytanko czy jak skoszę owies to koniczyna się odbija a jak się odbile to ile razy można zbieać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja w tym roku wsiewałem w mieszankę zbożową,pierwszy pokos mieszanka,drugi poł na poł z koniczyna mniej wiecej i trzeci czysta koniczyna,urosła na wysokość przedniego koła w ursusie 912 a miejscami leżała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

jaka jest wartosc pokarmowa GPS-a z żyta ? ile czego w suchej masie?

 

Na żyto zakiszone mówi się zapychacz .Ale wedle mnie jest lepsze niż kiepskie siano z łąki ,które ma w sobie różne zioła ,które są ciężko strawne ,albo wręcz trujące .Teraz nie brakuje takich speców ,co sprzedają siano kiszonkę z taką zawartością .Też kilka balotów koleś mi wcisnął i teraz głupiego udaje .Siano kiszonka zawiera szlej jadowity .Czy takie ziółka mogą zaszkodzić bykom ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ozzborn   
Gość ozzborn

było kupic kiszonke z żyta  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

Na żyto zakiszone mówi się zapychacz .Ale wedle mnie jest lepsze niż kiepskie siano z łąki ,które ma w sobie różne zioła ,które są ciężko strawne ,albo wręcz trujące .Teraz nie brakuje takich speców ,co sprzedają siano kiszonkę z taką zawartością .Też kilka balotów koleś mi wcisnął i teraz głupiego udaje .Siano kiszonka zawiera szlej jadowity .Czy takie ziółka mogą zaszkodzić bykom ?

 

Duzo tego szaleju znajduje się w belce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

Wgram zdjęcie jutro .W jednym było dobre 40 % i wybierałem ręcznie te chwasty  ,ale też nasion jest od groma .Czy to aby  inspekcja weterynaryjna  nie powinna tym się zająć ?


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1221    0

ja daję swoim opasom (pół roku)  4 kg dziennie kukurydzy, 1,5 kg śruty zbożowej -w skład wchodzi pszenżyto,owies i mielona kukurydza.Jak myślicie czy to jest mało, dużo czy w sam raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Wydaje mi sie ze moje byczki im starsze tym wolniej rosna. W wieku 12 miesiecy maja ok 350kg, w wieku 20 miesiecy ok 600kg a w wieku 24-25 miesiecy 650kg rzadko ktory dobije do 700kg. Zywienie to kiszonka z kukurydzy sianokiszonka sruta zbozowa i rzepakowa. Ostatnio sprzedalem byka 26 miesiecy mial 630kg gdy wazylem go pol roku wczesniej mial 610 czyli rosl 6 miesiecy 20kg. A tyle co zjadl przez te pol roku to powinien miec z 800kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

skąd masz cielaki do opasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Cielaki nie sa z Włoch. Polskie cielaki hf, ncb, MM, wszystkie kupione w okolicy. Zadne praktycznie w mlodosci u mnie nie chorowaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

ostatni raz jak maja 300kg, u niektórych jest to pierwszy i ostatni raz a niektóre odrobaczam jeszcze jako cielaki 150kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2502

Powinno prawidłowo sie 2 razy odrobaczac bydło. Więc przez caly opas powinno sie odrobaczac 4krotnie bydło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ramzes1224    2

Tylko jak ktos trzyma luzem to takiego 300kg jak sie kilku wezmie to jakos przytrzymaja a takiego 500kg to nikt nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1221    0

ja sprzedawałem byczka hf 28 miesięcy  ważył 940 kg nie był odrobaczany  ani razu jakie szybciej rosną mm czy hf?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baks00    4390

A ja mam pytanie z innej beczki.Co jest bardziej wartościowe surowa marchew,czy lepsza jest taka zakiszona dla opasów.Rozmawiałem na ten temat wiele razy no i jak zwykle jeden twierdzi tak inny inaczej.Czytałem kiedyś że taka marchew rozdrobniona i zakiszona jest super,i taka surowa nie ma ,,polotu''do niej.Może ktoś z was praktykuje,bo ja to aby caly rok taką surową daję.A z taką zakiszoną marchwia,nie mialem stycznosci,jestem ,,ciemny''kompletnie przyznaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

ja sprzedawałem byczka hf 28 miesięcy  ważył 940 kg nie był odrobaczany  ani razu jakie szybciej rosną mm czy hf?

Rosół czy galaretę z niego ugotują bo schabowych to raczej nie będzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443
Napisano (edytowany)

Powinno prawidłowo sie 2 razy odrobaczac bydło. Więc przez caly opas powinno sie odrobaczac 4krotnie bydło

 

Kolego może to i racja ,ale mój bysiek ma rok i nie był nigdy odrobaczony a ma ponad 500 kg.Ma mega apetyt i nawet słomę z pod siebie wyjada . .Inne też tylko trochę mniejsze ,ale one raz były odrobaczone .Były luzem i nie dało się ich złapać.

Edytowano przez RafaKdziela

I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek1221    0

Rosół czy galaretę z niego ugotują bo schabowych to raczej nie będzie :P

co ugotują to nie wiem ale  dobrze zapłacili  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacentop    1

Karmie byczki kiszonka z kuku, sianokiszonka, sruta zbożowa + rzepakowa. Objetosciowych pasz mam duzo a zabraknie mi swojego zboza a do zniw daleko. Czym zastapic srute zbozowa? Moge kupic otreby pszenne po 500zł i zytnie po 400zł, wyslodki suche po 600zł, bobik  łubin i groch po 850zł, zyto po 550zł, pszenzyto i jeczmien po 650zł, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj