Polecane posty

reebok    5

Daj wysłodek do oporu. Zjedzą jakieś 10kg w zależności jaka sucha sianokiszonka.

 

Pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak ja mam 7 sztuk bydła 6 (byczków)i 1 krowę to na ile  bela sianokiszonki wystarczy 120x120 . Moi zdaniem na 1 tydzień a wy jak sądzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A My sądzimy że to zależy od wagi i apetytu opasów . :rolleyes: :rolleyes: Jak sądzisz , dobrze sądzimy ?

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

a od jakiego wieku(wagi) dawac wyslodki? a sianokiszonke mam raczej 'mokra' :)

 

Może dawać  śmiało  od  3 miesiąca  życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

a jak ja mam 7 sztuk bydła 6 (byczków)i 1 krowę to na ile bela sianokiszonki wystarczy 120x120 . Moi zdaniem na 1 tydzień a wy jak sądzicie.

Na 20 sztuk opasów w rożnym wieku balot średnio zbity 120x120 starczał na 2 dni. W jakim wieku masz te cielaki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

U mnie na 90 byczków 2 baloty sianokiszonki na dzien plus balot siana i kostka kukurydzy z wycinaka.

 

Bujaj las nie nas..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mam problem z odsadkami,są u mnie tydzień,mysle ze się juz zaaklimatyzowały,ni cholery nic w mordę nie wezmą oprócz sianokiszonki,ani qq ani ospy,tylko lizną i tyle,nawet koncentrat wąchają i nic,czym je skusić do żarcia tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Najlepszym sposobem jest głodówka, u mnie to najlepiej się sprawdza. Nie dać im nic np przed dobę tylko picie zero siana, sianokiszonki i tym podobne i powinny po takim czymś ruszyć z jedzeniem. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d132    2

witam wszystkich jestem poczatkujacym rolnikem i zaczynam chów opasów ale nie wiem jak dobrze przyszykowac pasze dla nich mam do wyboru kuszonki z kukurydzy, trawy i siano a z pasz tresciwych owies zyto jęczmień i sróte sojowo i rzepakowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
situ14    35

U mnie pasza tresciwa:

-Pszenżyto 450kg 11,8 białko ogólne

-Owies(czarny) 350kg 10,3% białko ogólne

-śruta rzepakowa 180kg 36%białko ogólne

-Witaminy ( dolfos DOLMIX BO z probiotykiem) 20 kg

dawka 1% wagi opasa

Do tego kiszonka z kukurydzy i siano do woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adrian   
Gość adrian

stosował ktoś z Was ccm w żywieniu opadów??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciejo360    27

witam wszystkich jestem poczatkujacym rolnikem i zaczynam chów opasów ale nie wiem jak dobrze przyszykowac pasze dla nich mam do wyboru kuszonki z kukurydzy, trawy i siano a z pasz tresciwych owies zyto jęczmień i sróte sojowo i rzepakowo

Przeczytaj sobie ten temat, a na pewno znajdziesz pasujący przepis do ilości i jakości posiadanej paszy. Ponadto nauczysz się dlaczego tak a nie inaczej robi się pasze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basti0999    2

Witam. Moje  byczki dostają kiszonkę z kukurydzy do oporu na to śruta zbożowa po szufelce na sztukę + witaminy dla opasów. Na to siana w opór, a i jeszcze na kiszonkę posypuję sól na apetyt. Jedzą ładnie, jednakże mogły by być bardziej utuczone. Zastanawiam się nad mocznikiem, lecz nie wiem czy to coś zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

śruty rzepakowej daj im albo koncentratu na moczniku,samym mocznikiem białka nie zastąpisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur125    1327

mi to się wydaje, że mocznikiem zastąpi tylko i wyłącznie samo białko(przynajmniej uzupełni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RafaKdziela    443

stosował ktoś z Was ccm w żywieniu opadów??

 

Stosuję cały czas kiszone ziarno kukurydzy opasom .W tym roku zakiszałem ziarno z emami .

[galleryimg=616612]


I love salsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj