Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
TommyLee    57

kiedys zeby kupic chleb to trzeba bylo w kolejce stanac rano i zapisanym byc na liscie. teraz przyczepami woza lopatami laduja. przykro o tym mowic a tyle sie trabi o glodzie na swiecie. takie moje rozwazania nad losem kromki chleba.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej9611    0

Ja kupuje tone chleba za 150zł. Tylko że jest z tym roboty bo trzeba chleb krojony z tych woreczków wytrzepać i gdzieś rozłożyc bo splesnieje.Później jak już wyschnie trwa to ok. 2 tyg. trzeba z powrotem zapakować do worków. Potem trzeba namoczyć ale to już mniej uciążliwe bo wystarczy do jakiejs balii włóżyć i zalać wodą. Bykom bardzo to smakuje tylko po jakimśczasie nie chcą jeść przez jakiś tydzień a potem znowu jedzą bez problemu. Najlepszego opasa na chlebie w rok uchowałem na 680 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szymi40    1441

680 kg. w rok to prawie 2 kg. dziennie przyrosty jak u słonia :blink: dobry żart. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andrzej9611    0

żąden żart tyle miał jak go sprzedawałem dokładnie w wieku 12 miesięcy i 2 tygodnie. Jednak przed sprzedażą wypił dużo wody i zjadł równie dużo nasączonego wodą chleba, więc jakieś 50-60 kg pewnie go przybyło. Ale 620 kg to i tak nadzwyczajny wynik. Poza tym byk był od początku dobrze chowany długo pił mleko i miał bardzo duże przyrosty. :P

 

A tak wogóle 680kg-50kg(waga cielaka po ocieleniu)=630kg/380=1,65kg. :D Więc prawie robi wielkką różnice ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

pewnie że tak wszystko się naddaje byle by białko było.ale nie zapomnij o paszy treściwej bo bez tego bedą szkielety wisiec po 24mies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edi25    0

jak najlepiej karmic byki na 2-3 miesiace przed sprzedaza zeby nabraly wiecej masy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skup14    0

sklad na 1 tone paszy

soja 100kg

rzepak 150kg

drozdze 50kg

mocznik 25kg

witaminy 25kg

reszta sruta z roznych zboz

 

2,5kg na sztuke dziennie od 150kg do konca opasu.

 

Jest ok? czy czegos brakuje? bialka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paweldv    2

podałeś idealny sklad paszy ale dawka za niska i przy podwyższeniu dawki cena byka musiała by wzrosnąć na 10zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

u mnie w tej chwili to treściwą robię z pszężyta+8kg drożdży paszowych+8kg kwaśny węglan sodu + 15kg kredy pastewnej.

 

zamiast kwaśnego węglanu sodu co innego mógł bym podawać? sól pastewną i soja? ale jak to by wyglądało cenowo??

czy śrutowanie samego pszężyta może być złe dla opasów od 5miesiąca do końca tuczu?

 

do tego mają kuku tyle ile zjedzą, kiszonke z poplonów i siano na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

jeśli chcesz zwiększyć przyrost to dorzuć jakieś białko (soja, rzepak, mocznik). Kiszonki masz do oporu to najtaniej wyjdzie Cię mocznik ale całości potrzebnego białka nim nie dostarczysz więc w dawce powinno być dostępne też z innych komponentów. Pełnoporcjowa 18 wyszłaby Ci około 1000-1050zł/t.


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

mocznik był dodany do kiszonki z kuku podczas jej robienia. Ale tak myślę żeby trochę im dodawać mocznika ale go mogę podczas śrutowania dać? czy lepiej później posypywać? nom i chyba zamiast weglanu sodu dam ddgs kukurydziany i jakiś premiks. Może co któreś mieszanie dodam też ten kwasny weglan sodu żeby "naprawić" żołądki :D ale miło by było jak by ktoś coś jeszcze doradził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syberol    5

możesz normalnie wymieszać podczas śrutowania. Dobry pomysł z tym DDGSem i premiksem, witaminy na pewno dobrze wpłyną na rozwój i smakowitość paszy


Syberol - artykuły do produkcji rolnej
09-303 Syberia, pow. żuromiński
www.syberol.pl
kontakt@syberol.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ten mocznik ześrutować czy mieszac prosto z worka? mogę dać im śrut i później posypać mocznik? 20g na pierwszy raz będzie dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie co jest najbardziej wartosciowa pasza dla opasow i dobrze plonuje: buraki pastewne, ziemniaki, dynia pastewna, marchew pastewna, a moze buraki cukrowe czy cos jeszcze innego? Pytam poniewaz zamierzam kupic caly osprzet do tej uprawy tylko zastanawiam sie jaka rosline bylo by najlepiej uprawiac. Wiekszosc pewnie uprawia ziemniaki ale slyszalem opinie ze marchew duzo lepsza dla opasow ze ma wiecej wartosci, slyszalem rowniez ostatnio jakos na antenie tvr ze te ziemniaczki wcale nie sa az tak ,,kaloryczne" jak sie powszechnie przyjelo. Doradzicie cos? Albo chociaz wyrazcie swoje opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932

Słabe połączenie. Byki przebierają paszę, a kiszonka jest ,,błotnista,, i nie najlepiej się przechowuje. Raz tak zrobiłem. Pierwszy i ostatni raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

Koledzy ile byście dali na 500kg paszy -śruty jęczmiennej ,pszenicznej,kukurydzianej,sojowej i rzepakowej? bez koncentratu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszek8201    165

mam pytanko, czy można dawać opasom/krowom całe łodygi kukurydzy z kolbami.... nie ma przeciwwskazań...wykonywana będzie przecinka -dziki szaleją,plus ewentualne zbieranie tego co pokładły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez Maciekkkk
      Witam czy ktos moze polecic dobra firme do skupu bydla miesnegona obszarze kujawsko-pomorskiego? ? I czy ktos moze cos powiedzieć na temat firmy FACTOR ? Z gory dziekuje 
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj