Polecane posty

witam,mam takiego byczka 250kg i ma taki slaby apetyt na kiszonke z kuku i na srute z jeczmienia z pszezytem i owsem,nie wiem co mu jest,tak jakos sie dziwnie ślini niby jest ruchliwy ale z takim apetytem to on nigdy nie urośnie co mu jest?co poradzicie?

daj mu mieszankę z drożdzami ślinienie często świadczy o zakwaszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

jakie drożdze? ze sruta?

Edytowano przez razor275
Cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystianr    0

Czy ten byk grzyta zebami? Jezeli jest nadmierne slinienie to są objawy kliniczne kwasicy. ja bym proponował żywe kultury drożdży, kwasny weglan sodu, lub jakies preparaty ziołowe które powinny pomóc.

Jezeli sie myle prosze mnie poprawic

Edytowano przez krystianr

Dj Asmach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakie drożdze? ze sruta?

sa specjalne dodatki w workach po 20 -25kg ja dawałam z Nutreny teraz mam z josera ma tez w sprzedaży de heus daję z ręki ślinienie znikło apetyt poprawił się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Czy ten byk grzyta zebami? Jezeli jest nadmierne slinienie to są objawy kliniczne kwasicy. ja bym proponował żywe kultury drożdży, kwasny weglan sodu, lub jakies preparaty ziołowe które powinny pomóc.

Jezeli sie myle prosze mnie poprawic

 

 

to co konkretnie proponujesz kupic? to co kolega proponuje nizej? bo nigdy tekaiego czegos nie mialem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie używam ,,PANSEN _PILOT ,,josery, nutreny nie pamiętam ale jak zajdziesz do sklepu to ci powiedzą co mają ja brałam te drozsze z dodatkaki u mnie pomogło nie zgrzytają i nie ślinią się niektórzy dają węglan sodu ja wolałam zywe kultury drozdzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzyss    0

to co konkretnie proponujesz kupic? to co kolega proponuje nizej? bo nigdy tekaiego czegos nie mialem:(

 

Mojemu bratu chodziło o "

BIO- RUMEN" Firmy Jfarm

DODATEK BUFORUJĄCY DLA PRZEŻUWACZY ZAPOBIEGAJĄCY KWASICY ŻWACZA

Głównie podajemy go krowom w ilosci 60 g na sztuke. Dodatek jest skuteczny ale kosztuje ok 22 zł za 5 kg.

Jezeli chcesz coś tańszego to możesz kupić kwasy węglan sodu, ja za 25 kg płaciłem chyba 44 złote.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Co sądzicie o śrucie słonecznikowej w żywieniu opasów? Mogę ją kupić 200zł na tonie taniej od śruty rzepakowej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    3

No to ani się nie zastanawiaj bo u nas śruta słonecznikowa jest tańsza os rzepakowej o 50zł a za ile byś ją kupił za tone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Witam mam pytanko mam 12 jałówek w rożnym wieku są podzielone na 3 grupy małe wieksze i takie juz do zacielenia i zacielone tym mniejszym daje kiszonkę z QQ do woli sianokiszonke z trawy do tego jakies witaminki z nutreny kredę i śrutę z jecznienia i owsa . Jak juz nabiorą wagi do zacielenia i sa juz zacielone przechodze na sama sanokiszonke z witaminami z sano primasan kreda i śruta . Moje pytanie czy dobrze dobie co było by warto zmienic ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    513

jałówkom zacielonym przydało by się trochę słomy

Warto dawać zacielonym jałówkom śrutę ? ja tam nie daje ale nie wiem czy dobrze robię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słonecznikowa 900zł/t. rzepakowa 1100zł/t. Jak w innych stronach się ceny przedstawiają??

kto sprzedaje po takiej cenie ja 2 tygodnie temu słonecznikowa 950 rzepakowa 1080 w de heus płaciłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Niedaleko mnie jest handlarz u którego zawsze kupuję zboża, kukurydzę, śrutę rzepakową i on ma takie ceny, przywozi wszystko z innych stron tirami i rozprowadza po okolicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maroslaw0770    264

Ok, jutro Ci podeślę na PW... Ten gość jest akurat z międzyrzeca, tylko taką swqoją takjakby bazę ma w innym miejscu, bliżej mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

jak stosujecie srute slonecznikowa dla opasow? mozna nia zastapic koncentraty?

Edytowano przez peres100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ML1224    11

-- połączono --

 

Witam wszystkich. Dostałem pod opiekę od rodziców 6 opasów. I tu kieruje do Was takie pytanie jaki koncentrat dla nich kupić?? Opasy są w wadze 350-500 kg

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcine    44

takich tematów było już bardzo, bardzo dużo, w prawym górnym rogu masz szukajkę, skorzystaj z niej, to nie boli ;)


norweskie-lesne.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor10145    19

witam. mam 3 byczki hf wadze ok 500 kg. Dostają wysłodki siano i śrute i mam pytanko czy dokupic ddgs że by na koniec lepiej przybierały??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez danielhaker
      Nabyłem paleciak z wagą, która ma zbity wyświetlacz. Powiedzcie, czy wyświetlacz (PLOTECH E169497) który znalazłem w Chinach będzie pasował do mojego? 



      Ewentualnie gdzie mogę taki znaleźć?
       
    • Przez Amigos27
      Witam myślę o budowie obory na rusztach dla 50 byków . I zastanawiam sie jak duzy powinien być zbiornik na gnojowice zeby zbyt czesto nie wywozic.  I jak dużą macie obore zeby spokojnie pomieścić 50 sztuk? 
    • Przez matijas67
      Od ilu kg mogę dawac byczkom kiszonke z traw lub kukurydze ? 100?150?
    • Przez rafnas190
      Witam,
      Zwracam się z pytaniem do użytkowników forum czy w Waszym gospodarstwach jest zapotrzebowanie na takie urządzenie jak waga do ładowacza lub ładowarki aby można było ważyć materiały przewożone ładowaczem/ładowarką, np. pasza dla zwierząt itp. dokładność ważenia +/- 25kg proszę o opinie w tym temacie. Oczywiście cena w okolicach 5-6 tyś zł.  
    • Przez boooolek
      Witam mam pytanie ile kosztuje zbudowanie obory do byków około 100 sztuk 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj