Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
men0410    0

Cześć.Dostałem propozycje dzierżawy 36ha i niewiem czy dał bym rade ponieważ mam teraz 74 ha .i obrabiam ursusem 1614.Jak myślicie , da rade?


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHT5040    0

Ja bym ci radził zakup jakiegoś nowego ciągnika a dzierżawe radził bym brać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel89    7

dla chcącego nie ma nic trudnego .

 

 

bo będziesz później załował BIERZ TE 36 HA

 

wujek muj do dzis żałuje że nie wziął w dzierżawę tak to było by to dziś jego też około 30ha

Edytowano przez Daniel89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Jak za dobre pieniądze to się nie zastanawiaj tylko bierz, o takie rzeczy nie pyta się na forum tylko samemu kalkuluje czy się opłaci. Ty się zastanawiasz czy 1614 da radę na tylu ha? Wcale się nie przemęczy. Ludzie obrabiają po 120 ha 100 konnymi ciągnikami i też dają radę.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

Daniel ja bym sie tym nie martwił bo sprzedać wszystko można przecież:) Jeśli koszta dzierżawy Cię nie przerosną to bierz tą ziemie i tyle. Chyba ze bedzis zmiał ciężko z kasą to lepiej sie nie pchać bo przy gorszym roku możesz stać sie nie wypłacalny. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

bierrz bo bedziesz zalowal a ten ursusik nawet nie pierdnie przy tych hekatrach :P od przybytku głowa nie boli powiedz temu komuś niech sobie dotację piszę a ty tylko plon zbierasz :) przemekursus z yt obrabia (tak czytałem) 120ha ursusem 1224

Edytowano przez Murphys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik2601    3

O ciągnik bym sie nie martwił :D pomysl o sobie czy dasz rade tyle robic tak małym ciągnikiem :) On sie nie zmeczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wacek21    35

bierrz bo bedziesz zalowal a ten ursusik nawet nie pierdnie przy tych hekatrach :P od przybytku głowa nie boli powiedz temu komuś niech sobie dotację piszę a ty tylko plon zbierasz :) przemekursus z yt obrabia (tak czytałem) 120ha ursusem 1224

 

... Który znany jest równiez na AF pod nickiem Przemek99

Jak dobrze rozplanujesz zasiewy to dasz sobie rade.


Fendt 400tyś,John Deere 200tyś,Zetor 150 tyś,jazda 60tką, bezcenna!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel1344    6

Wszyscy ci tak ładnie doradzają zastanawiam się tylko czy to nie jest kolejny temat zaśmiecający to forum. Masz 74 ha czyli trochę powinieneś się znać na rolnictwie i nie wiesz czy dasz radę obrobić dodatkowe 36 ha trochę to dziwne. A i nie wystarczy, że ciągnik da radę trzeba mieć też pomysł co na tym zasiać trzeba mieć sprzęt no i dobrze by było jakiś magazyn, żeby nie wywozić po żniwach za bezcen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert812    101

Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał i brałbym od ręki. U mnie ze względu na głód ziemi taka sytuacja jest raczej nierealna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CONVERSE    0

Jasne, że 1614 da rade. Ja bym tą dzierżawę brał odrazu z powodu takiego jak kolega wyżej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrValterka    4

Ja obrabiam 270ha valtrą 140 km i tam 4 stare ciągniki do ok 80km. Tylko ze w tych hektarach jest 120 ha łąk a na łąkach nic valtrą nie robię tylko nie kiedy zwożę bele lub ubija pryzmę.


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

erni0402-klasa ziemi to IV i V.

daniel1987-Czy potrzebne?Oczywiście, ponieważ na 100 sztuk bydła trochę łąki trzeba a z 36 jest 11ha.

Taki facet obrabiał 912 60 ha i się wyrabiał to i chyba ja dam rade :rolleyes:

Edytowano przez men0410

Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konopek00    0

men0410 tutaj kolega z afrofoto jak i z yt ma 120 ha i 1224 obrabia :) a co do dzierżawy to bierz smiało


Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

Mozna wiedzie na jakich warunkach ta dzierzawa? Wszyscy bierz! bierz! Ale moze nie warto utrzymywac jakiegos darmozjada?

Chlopcy, Wy wiecie, ze ziemie uprawia sie dla pieniedzy, a nie dla checi posiadania jaknajwiecej?

Edytowano przez xsc

Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega wcześniej zadał sensowne pytanie jeśli czynsz za te dzierżawę jest w miarę sensowny to bierz ale jak nie to masz w czym robić. Nie ma sensu brać ziemi jak miałoby to na celu tylko dorobienia jej właściciela a żeby się tylko chwalić to szkoda pracy.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
men0410    0

Tamten facet bierze tylko dopłate .A ja to co zasieje.


Ursus 1224, Ursus 1014, Ursus 914, Zetor 7211 i Ursus c360 na 150 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To bym się nie zastanawiał i brał, jak jest możliwość to weź umów się na wielkość dopłat które obowiązują teraz bo może trochę się zwiększą a nikt nie rozumie że dzieje się tak dlatego że wszystkie komponenty potrzebne do produkcji drożeją i mają wyrównywać po części koszty.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

zabieranie dopłat rolnikowi przez właściciela gruntu to jakaś paranoja... wiem że to norma u nas, ale chyba dopłaty obszarowe to przecież jedna z podstaw wspólnej polityki rolnej UE :blink:


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubcio224    6

na takiej umowie ja bym brał


Moje ciągniki: Mtz 80 +tur , T-25, John Deere 935
..........................................................................
I inne : New Holland,Bomet,Sip,Agromet,Z-001,N226/1,Amazone,Jarmet,stanrol,itp
................................................................................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klejnus    0

A umowa będzie słowna czy na piśmie? Bo Znam przypadek gdzie dzierżawa była na słowo ten kto to uprawiał był zadowolony dopóki nowy właściciel ziemi nie zapukał do jego drzwi z pytaniem dlaczego on obrabia jego pole. Po Prostu właściciel który wydzierżawił ziemie sprzedał ją nie informując o niczym tego co ja dzierżawił. Tak wiec jakiś papier to podstawa. Pozdrawiam


Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj