Skocz do zawartości

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
men0410    0

Cześć.Dostałem propozycje dzierżawy 36ha i niewiem czy dał bym rade ponieważ mam teraz 74 ha .i obrabiam ursusem 1614.Jak myślicie , da rade?

NHT5040    0

Ja bym ci radził zakup jakiegoś nowego ciągnika a dzierżawe radził bym brać

Daniel89    2

dla chcącego nie ma nic trudnego .

bo będziesz później załował BIERZ TE 36 HA

wujek muj do dzis żałuje że nie wziął w dzierżawę tak to było by to dziś jego też około 30ha

Edytowano przez Daniel89

Wiadomość z agroFakt.pl

MichalR    33

Jak za dobre pieniądze to się nie zastanawiaj tylko bierz, o takie rzeczy nie pyta się na forum tylko samemu kalkuluje czy się opłaci. Ty się zastanawiasz czy 1614 da radę na tylu ha? Wcale się nie przemęczy. Ludzie obrabiają po 120 ha 100 konnymi ciągnikami i też dają radę.

klejnus    0

Daniel ja bym sie tym nie martwił bo sprzedać wszystko można przecież:) Jeśli koszta dzierżawy Cię nie przerosną to bierz tą ziemie i tyle. Chyba ze bedzis zmiał ciężko z kasą to lepiej sie nie pchać bo przy gorszym roku możesz stać sie nie wypłacalny. Pozdrawiam

Murphys    4

bierrz bo bedziesz zalowal a ten ursusik nawet nie pierdnie przy tych hekatrach :P od przybytku głowa nie boli powiedz temu komuś niech sobie dotację piszę a ty tylko plon zbierasz :) przemekursus z yt obrabia (tak czytałem) 120ha ursusem 1224

Edytowano przez Murphys

Rolnik2601    2

O ciągnik bym sie nie martwił :D pomysl o sobie czy dasz rade tyle robic tak małym ciągnikiem :) On sie nie zmeczy

Wacek21    35

bierrz bo bedziesz zalowal a ten ursusik nawet nie pierdnie przy tych hekatrach :P od przybytku głowa nie boli powiedz temu komuś niech sobie dotację piszę a ty tylko plon zbierasz :) przemekursus z yt obrabia (tak czytałem) 120ha ursusem 1224

... Który znany jest równiez na AF pod nickiem Przemek99

Jak dobrze rozplanujesz zasiewy to dasz sobie rade.

Pawel1344    0

Wszyscy ci tak ładnie doradzają zastanawiam się tylko czy to nie jest kolejny temat zaśmiecający to forum. Masz 74 ha czyli trochę powinieneś się znać na rolnictwie i nie wiesz czy dasz radę obrobić dodatkowe 36 ha trochę to dziwne. A i nie wystarczy, że ciągnik da radę trzeba mieć też pomysł co na tym zasiać trzeba mieć sprzęt no i dobrze by było jakiś magazyn, żeby nie wywozić po żniwach za bezcen.

robert812    51

Ja bym się nawet chwili nie zastanawiał i brałbym od ręki. U mnie ze względu na głód ziemi taka sytuacja jest raczej nierealna.

CONVERSE    0

Jasne, że 1614 da rade. Ja bym tą dzierżawę brał odrazu z powodu takiego jak kolega wyżej.

MrValterka    4

Ja obrabiam 270ha valtrą 140 km i tam 4 stare ciągniki do ok 80km. Tylko ze w tych hektarach jest 120 ha łąk a na łąkach nic valtrą nie robię tylko nie kiedy zwożę bele lub ubija pryzmę.

men0410    0

erni0402-klasa ziemi to IV i V.

daniel1987-Czy potrzebne?Oczywiście, ponieważ na 100 sztuk bydła trochę łąki trzeba a z 36 jest 11ha.

Taki facet obrabiał 912 60 ha i się wyrabiał to i chyba ja dam rade :rolleyes:

Edytowano przez men0410

konopek00    0

men0410 tutaj kolega z afrofoto jak i z yt ma 120 ha i 1224 obrabia :) a co do dzierżawy to bierz smiało

xsc    54

Mozna wiedzie na jakich warunkach ta dzierzawa? Wszyscy bierz! bierz! Ale moze nie warto utrzymywac jakiegos darmozjada?

Chlopcy, Wy wiecie, ze ziemie uprawia sie dla pieniedzy, a nie dla checi posiadania jaknajwiecej?

Edytowano przez xsc

Kolega wcześniej zadał sensowne pytanie jeśli czynsz za te dzierżawę jest w miarę sensowny to bierz ale jak nie to masz w czym robić. Nie ma sensu brać ziemi jak miałoby to na celu tylko dorobienia jej właściciela a żeby się tylko chwalić to szkoda pracy.

To bym się nie zastanawiał i brał, jak jest możliwość to weź umów się na wielkość dopłat które obowiązują teraz bo może trochę się zwiększą a nikt nie rozumie że dzieje się tak dlatego że wszystkie komponenty potrzebne do produkcji drożeją i mają wyrównywać po części koszty.

pawelec    85

zabieranie dopłat rolnikowi przez właściciela gruntu to jakaś paranoja... wiem że to norma u nas, ale chyba dopłaty obszarowe to przecież jedna z podstaw wspólnej polityki rolnej UE :blink:

klejnus    0

A umowa będzie słowna czy na piśmie? Bo Znam przypadek gdzie dzierżawa była na słowo ten kto to uprawiał był zadowolony dopóki nowy właściciel ziemi nie zapukał do jego drzwi z pytaniem dlaczego on obrabia jego pole. Po Prostu właściciel który wydzierżawił ziemie sprzedał ją nie informując o niczym tego co ja dzierżawił. Tak wiec jakiś papier to podstawa. Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się