Gość Profil usunięty

John Deere 6230 Premium TLS czy Case Maxxum 110 MC lub Steyr 4110 Profi ?

Polecane posty

grucha18    15

Troche informacji odnośnie amortyzacji kabiny i fotela jest pod zdjeciami JD 7530 @Bobka_Farmera także jeśli nie czytałeś to warto zajżeć. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muzykk    0

co to za głupie gadanie ze JD dużo pali ale i dużo robi . co ważne jest na pełnej ramie. a co do samego komfortu pracy i poręczności wszystkich przycisków w zasięgu ręki to niema co porównywać jd do case . no i sam wygląd też jest ważny . ja bez wahania wybrał bym bym John Deere a bo jestem przekonany do tej marki. polecam

a ja z opinii wielu uzytkownikow JD wiem ze pali duzo..i sie zgodze ze jest ok jak robi( i wtedy łayka duzo) ale on pali duzo rowniez jak"nie" robi czyli w lekkich pracach a to juz troche boli..a co do ramy jak okreslasz "pełnej" to sobie sprawdz gdzie ona sie konczy.... a po drugie jesli ta konstrukcja jest taka git to dlaczego najwieksza seria JD nie jest na takiej ramie????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
link91    8

Gadanie z skrajności w skrajność podaj przykłady prac jakie wykonuje bo stwierdzenie dużo pali to może w orce nieumięjętna jazda też ma znaczenie mi przy wywożeniu obornika spalił 5 l/h transport przez polne drogi mniej jak z beczką w trasie,co do ramy to było gdzieś o tym pisane to by trzeba się spytać ekspertów :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W moim przypadku ciągnik wykonywał by orkę, uprawę wraz z siewem( zestaw uprawowo-siewny), podorywka, koszenie łąk kosiarką czołową o szerokości 3m, prasowanie, transport, roztrząsanie obornika, wywożenie gnojówki na przemian z Zetorem, wykonywał by większość prac na gospodarstwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Witam,

Jako, że kilka dni temu podpisaliśmy umowę na tegoroczny MGR to pojawił się dylemat o wyborze ciągnika. Do wyboru mam John Deere 6230 Premium TLS z przednim TUZ + WOM, oczywiście miękka oś, HMS, szerokie ogumienie ze stałymi felgami, skrzynia PowerQuad 24/24 tak w skrócie. Również w grę wchodzą Case Maxxum 110 MC / Steyr 4110 Profi w wyposażeniu tak z grubsza przedni TUZ + WOM, miękka przednia oś, amort. kabiny, przekładnia semi powershift 17/16 - więcej co do wyposażenia będę wiedział po 15 lipca, ponieważ ma się pojawić przedstawiciel. Cenowo ciągniki wypadają niemal równo.

Nie żartuj, John Deere 6230 Premium TLS i Case Maxxum 110 MC podobnie kosztują? Czy chodziło CI o porównanie Case do Steyr?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak, JD wychodzi cenowo podobnie z Casem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vector    1

Za ciągnikiem Case/Steyr przemawia moim zdaniem: skrzynia eco-shift 17/16, umożliwiająca jazdę z prędkością 40 km/h przy niskich obrotach silnika, pompa o wydatku 113 l/min., a także wielofunkcyjny podłokietnik. Ponadto jeśli się nie mylę to Case/Steyr 110/4110, ma 112 km., a John Deere 6230 100 km. Ciągniki różnią się też udźwigiem tylnego podnośnika na korzyść Case/Steyr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W John Deere też mogę mieć skrzynię z Eco Shiftem. Pompa jest 110 l/ min, udźwig 59,0 kN. Na korzyść Case/ Steyr przemawia większa moc i większa moc na Power Boost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Z tą mocą to nie do końca, bo Case podaje w innej normie i moim zdaniem jeśli ten ciągnik ma 105km to jest dobrze

Co do ceny to chyba niemożliwe... Case musi być 20-30tys tańszy...przecież to New Holland tylko lepiej poskładany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na początku tematu pisałem, że znam na razie cenę cennikową, w przyszłym tygodniu dopiero będę wiedział dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Tylko czy 110 koni w skrzyni 17x16 chodzi mi o case da radę w transporcie z konkretnym ładunkiem? Nie moim zdaniem. Żadko się wykorzysta ten 17 bieg. Do serwisu JD masz żabi skok z tego co się orientuję, jak nie do jednego, to do drugiego ;) Mam kilku znajomych którzy urzytkują tylko same JD i są bardzo zadowoleni. Nie muszę Ci mówić bo sam wiesz. U was w szkole na gosp. chodzi 6430 i z tego co wiem nie gaśnie. Ja przy TSLu zastanowił bym się nad amortyzacją kabiny czy warto. 6230 w Premium i z wyposażeniem tym co piszesz to już dobrze wyposażony ciągnik. Z wyposażenia dodatkowego to jedynie co mogę Ci polecić weź grzałkę w bloku na zimę, żeby nie piłować silnika. Z góry mówię że nie miałem problemu nawet przy minus 25 stopniach ale warto. Weź też przycisk od WOMu na błotnikach do beki się przyda. Tak to wsiadać i jechać. A co co case/steyr wybrał bym tego drugiego. Wydaje się już na pierwszy rzut oka lepiej wyposażony niż jego czerwony brat. Pozder :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Póki co to w porządnym transporcie nie będzie pracował, bo nie co targać. Jak dostanie jakiegoś tandema to będzie wówczas wykorzystany. Serwisy to mam pod nosem, także daleko nie jest. Za jakieś 3-4 tygodnie będę wiedział jaki ciągnik będzie, bo będziemy go zamawiać jeszcze przed podwyżką. Obecnie na 99 % będzie zielony ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelJD    17

Jedz się przejedz jeszcze po placu jednym, drugim... dwudziestym... ;) Kierownica musi w ręce dobrze leżeć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Już się najeździłem wystarczająco :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomsky    0

Wydaje mi się że Eco Shift dostępny jest w Premium od modelu 6330 w góre, ale moge sie mylić. Napisz jaki jest twój ostateczny wybór JD czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj