niebieski

Jaki kombajn z hederem około 3metry.

Polecane posty

niebieski    31

Witam wszystkich.

Zamierzam kupić kombajn zbożowy z chederem około 3 metrów, w cenie powiedzmy do 15 tyś.

Mieszkam w połowie drogi z Wrocławia do Kłodzka, woj. dolnośląskie.

Jaki kombajn kupić, Claas, Volvo, MF lub jeszcze inny aby nie mieć problemu z dostępem do części w razie ewentualnych awarii. Bizon i forschaj odpada, mają za duże hedery.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Ja mam John Deere 330 Do sprzedania. Heder 2.60 stan bardzo dobry. Z czesciami niema proglemu. Wszystko doataniesz tam gdzie maja czesci do zagranicznych kombajnów. A te JD to sa bardzo wytrzymałe kombajny


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor3011    299

Ja polecam claasa mercatora, tylko lepiej silnik 6 cyl.


Renault jest Bogiem...Orka nałogiem...Jazda zabawą...Paliwo podstawą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemko    20

Ja osobiście polecam volvo 830s heder 2,8 silnik perkins oszczędny jakieś 6l ON na godz, kosiłem takim 3 lata, przez taki okres użytkowania awarji uległo 1 łożysko i nic więcej, jest co ważne jest bardzo zwrotny na uwrociach, co jest też dużym plusem, polecam :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chaner123    12

mercator w zależności ile hektarów do koszenia jest spory dostęp do części oryginalnych są także polskie zamienniki, nie są drogie. Jak na 1 kombajn to w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niebieski    31

Każda z tych maszyn mi odpowiada, zależałoby mi tylko, aby ktoś podał mi namiary na punkty sprzedaży części zamiennych znajdujących się w mojej okolicy, jeśli takowe są, bo to będzie miało największy wpływ na moją decyzję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kipek1    7

Moja propozycja to Claas consul kosa 2,7m claas protector też 2,7m lub claas mercator,senator tu kosa 3m.Użytkujemy claasa senatora silnik 6 perkins z sieczkarnią bez większych awarii,drobne typu pasek jakieś łożysko kilka było,ale jestem bardzo zadowolony.U mnie w okolicy ogólnie króluje Claas,sporadycznie bizon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Nie pchaj sie w claasa, z obserwacji NH są wytrzymalsze i mniej awaryjne


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrzak    16

Tylko kolega pisał ze chce do 15tys. A NH do tej kwoty nie kupi tzn. kupi ale zaraz do niego bedzie musiał dołozyc


Wiesz co sie liczy?????
Szacunek ludzi kierownicy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobiasz51    0

byłem oglądać john deere 2054 i miał cheder 3,60 to tak po kołach głupio bardzo to wyglądało . a teraz mam takiego tylko 4,85. cheder to nie problem . mały kombajn to mały cheder . a tych merkatorów i podobnych to jest sporo tylko stare i zniszczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenas    11

:blink: kolego do 15 tys. dobrego sprzętu nie kupisz, jak tani to dołożysz a jak droższy to znów nie stać. Powiem tak u nas tu gdzie mieszkam oprócz Bizona i Claas-a nie ma nic.....pustynia markowa :o


Ciągnik powinien być jak koń-prosty w budowie i nie zawodny w pracy.
www.youtube.com/watch?v=N--TWYKpbYM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jakiegoś małego masaya szukaj, niegłupie kombajny to chyba są;)


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gadek5228    132

osobiście polecam kombajny fahr sam użytkuje FahraM750 przez 3 sezony,praktycznie zero awarii,z praktyki wiem ze sa to dobre maszynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AREK5211    0

Planuje zakup kombajnu zbożowego w grę wchodzi MF 186 187 z chederem max 3m lub coś z rodziny sampo rosenlev . Proszę znawców tematu o wypowiedzi na co zwracać uwagę przy zakupie , czy oglądać sprzęt sprowadzony czy taki który już pracował w kraju.Dyskusje możemy poszerzyć też o inne marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

ja kupiłem mercatorka z sieczkarnią za 15tyś i di niego dostałem jeszcze skrzynię biegów. Idzie jak burza i jak na dziś nie chcę innego... Może jak zwiększę areał do 50ha, to się zastanowię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Do 15tys. znajdziesz jakiegoś Consula bez kabiny starszy model z kosą 2.7m i młodszy z 3.0m. Części dostępne zarówno nowe jak i używane oszczędny silnik jak będzie to perkins 4cyl 6-7l/godz. Sam użytkowałem ładnych parę lat teraz sprzedaję z racji większego areału do cięcia i mogę polecić i więcej powiedzieć coś podpowiedzieć na prv


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magik0578    5

Polecam jd 970

 

+ 1 punkt ostrzeżeń za brak uzasadnienia

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

koledzy archeolodzy hehe

wolę sprzęt stary, ale jary niż nowszy, którego połowę sezonu będę remontował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

odpowiedziałeś na post z 2011 roku dla tego jestes archeologiem ponieważ dokopałes sie do forum sprzed 2 lat

 

jak bys miał nowego lexiona czy tucano to bys nie gadał ze wole stare tylko to nowe jest dobre punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia pamietaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wdaniel    52

nie pisałem o nowym, lecz nowszym, który ma elektronikę, ale jest też stary. Gdyby mi ktoś mi kupił lexiona czy tucano, to bym brał i nie gadał. Problem był by, gdzie bym go postawił, bo brama z przodu 3,2m, z tyłu 3,45m i z Mercatorem na milimetry z zapiętym hederem przez tył wjeżdżam (szer. robocza - 3 m.; szer. hedera - 3,4m.). Ale trudno - poświęcił bym się i odpinał bym heder, a stodołę bym z tyłu na polu wybudował, by go schować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gomez01    1

magik0578 święte słowa ;-)

 

magik0578 święte słowa ;-)

 

+1 punkt ostrzeżeń za zaśmiecanie tematu.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ARTI2019
      Przymierzam się do zakupu xp31, na co szczególnie zwrócić uwagę? i jakie opinie macie o tych kombajnach, przesiadka będzie z bizona więc pewnie spory przeskok natomiast zastanawia mnie awaryjność głównie na forach najwięcej tematów awaryjności jest o elektronice? głupi nie jestem proste tematy sam ogarnę natomiast co z sterownikami itd? 
      jak awaryjność podsiewaczy? też coś słyszałem żeby uważać i ogólny komentarz użytkownika potrzebny  
            Cytuj   Edytuj
    • Przez Thorod
      Witam, mógłby ktoś wytłumaczyć czym się różnią oba komputery w serii lexion 400? (98r). Co jest lepszym wyborem, jak z awaryjnością tych serii?
    • Przez Qbszon
      Zastanawiamy się nad kupnem kombajnu bizon odpada zastanawialiśmy sie nad jakimś claasem dominatorem jaki byscie mogli polecić na 60 ha?
    • Przez Cezar81
      Witam kolegów. Martwi mnie dziwny odgłos w trakcie jazdy lexion 420 ale tylko powyżej 20km/h zastanawiam się czy to coś w skrzyni czy zwolnice ... Spotkał się ktoś z czymś takim... Dodam że zmiana biegów bez jakichkolwiek zgrzytów a stany oleju prawidłowe 
    • Gość
      Przez Gość
      Planuję zakup kombajnu na 90ha głównie zboża w grę wchodzą wszystkie marki. Proszę o opinię na temat tych kombajnów. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj