Zaloguj się, aby obserwować  
1rajdzik

zwrot opakowań po środkach ochrony roślin

Polecane posty

1rajdzik    15

Zastanawiam się czemu producenci nie prowadzą akcji mającej na celu zwrot opakowań... Wg mnie byłoby to korzystne z natury finansowej dla rolnika (cena za sam środek) i ekologicznej, ponieważ produkowanoby w ten sposób mniej plastikowych opakowań (większość srodków jest właśnie w plastikach).

 

Jakie są wasze opinie na ten temat ? Zapraszam do dyskusji <_<


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samo    3

jeśłi chodzi o ekologię to istnieje segregowanie odpadów gdzie plastik jest przerabiany.

 

też się często zastanawiałem dlaczego producenci nie zbierają opakowań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    249

a u mnie w okolicach już zaczynają zbierać opakowania po środkach. Np jak kupuje Roundup to proszą że jeśli to możliwe żeby przywozić zużyte opakowania a wogóle to zabraniają wyżucania takich baniek do kosza bo przychodzi kontrola i sprawdzają czy ma sie w domu takowe lub paragony potwierdzające oddanie ich do punktu zakupu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

Opakowań po środkach ochrony roślin nie można przerabiać tak jak np.: butelek po napojach. Potrzeba innych urządzeń. A po niektórych opryskach to można tylko spalić w specjalnych piecach.

 

U nas dwa tata temu na zebraniu od buraków mówili żeby zostawiać opakowania. Ale do dzisiaj nikt się nie zgłosił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

w moim przypadku to wszystkie opakowania zabiera przedstawiciel dostawcy środków, wszystkie opakowania mogą byc przetwarzane ale najczęściej zmienia się ich późniejsze przeznaczenie np są wykorzystywane do produkcji pojemników warsztatowych itd, wszystkie zanieczyszczenia można odseparowac od tworzywa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Producenci i dystrybutorzy mają obowiązek zbierania opakowań tylko po środkach zwanych "truciznami" reszta można oddać na wysypisko komunalne. Jednak coraz więcej producentów i dystrybutorów zbiera wszystkie opakowania. Kwity na to trzeba mieć bo jak w czasie kontroli o tym sobie przypomni pracownik agencji to sprawdzi rejestr oprysków, atest, szkolenie i co się dzieje z opakowaniami. Jeżeli bieżesz dołaty środowiskkowe to każą Ci zwracać i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

Jak nieodbierają opakowań to daj znać do PIOR-u w najbliższym powiecie. Zabiorą zezwolenie na handel środkami i po krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
U nas dwa tata temu na zebraniu od buraków mówili żeby zostawiać opakowania. Ale do dzisiaj nikt się nie zgłosił.

U nas było tak samo cały worek tego leżał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

u nas każdy ko bierze środki

(w Pile w biochemie) jest na komputerze i płaci kaucje. I gdy odda pudełka to ściągają go z kompa i oddają kaucje za pudełka. Maksymalnie można je trzymać rok, czyli jak coś zostanie to trzeba na przyszły sezon pierwsze wypryskać i oddać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

w naszym zakładzie to sprawa wygląda w ten sposób - środki ochrony roślin są u nas dostarczane przez pewną firme - i my zbieramy opakowania do specjalnych worków (grubsza folia niz zwykłe worki na śmieci) i przy kazdej dostawie nowych srodków to firma zabiera opakowania


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Balzak    6

Ja jak kupuje środki ochrony roślin w naszym sklepie to płace kaucje za butelki i jak środek zużyje to wracam do sklepu oddaje pojemniki a oni mi odpowiednie pieniążki z zależności od pojemności, uważam to za w miarę rozsądny sposób gdyż te pojemniki prawdopodobnie by sie przewalały po gospodarstwie, a tak to po zwrocie tych opakowań to na browarki jest:):P

 

 

Pozdrawiam Balzak


<p>Doradca Żywieniowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzegorz37    4

Ja za to słyszałem na szkoleniu z zakresu stosowania środków, że opakowania do 5l można wyrzucać do kosza po trzykrotnym wypłukaniu, a większe należy zwarcic do sklepu i powinno mięć się potwierdzenie ( w razie kontroli) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz650    1

w tej chwili każdy ma obowiązek zwrócić opakowanie po środku tam gdzie było zakupione, wiele sklepów przyjmuje te opakowania po środkach którymi handluje, niektórzy pobierają kaucję od opakowania 5l -5zł,1l-2 zł,0,5l-1zł, a jak zwrócą to oddają, po zwrocie opakowań każdy sprzedawca powinien nam wystawić zaświadczenie na którym będą wymienione nazwy środków, pojemność opakowań i ilość sztuk no i oczywiście nasz adres,data zwrotu,adres sklepu czy punktu zwrotu opakowań potwierdzone pieczątką. takie zaświadczenia są honorowane przez wszystkie kontrole czy to z kwarantanny czy ARiMR, i do tego zaświadczenia należy mieć jakiś dowód zakupu najlepsze są faktury,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dareczek321    0

Nie wszystkie sklepy pobieraja kaucje za opakowania( zeby była bardzie atrakcyjna cena),ale jesli ktos ma do zwrotu jakies opakowania po SOR i ma na to dokumnet ( faktura lub paragon) ze nabył je w tym własnie sklepie to sprzedawca ma obowiązek przyjąć opakowania i wystawic dokumnet, w ktorym poswiadczan zwrot opakowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez raptowny56
      Witam panowie  i panie chciałem zapytać czy środek Nikosar OD 60 nadaje się na chwasty w wiklinie jest on przeznaczony do zwalczania chwastów w kukurydzy pytanie czy nie spali on wikliny wiklina dopiero co zaczyna puszczać .Z góry dziękuję za pomoc ?
    • Przez Lino
      Czy mogę wymieszać środek Aspik 250 EC z Azoksar Super 250 SC?
    • Przez losktos
      Tak jak w temacie, wiosna coraz bliżej więc piszcie jakie macie strategie skracania zbóż. Prosiłbym o uwzględnienie również odmiany zboża (jak wiadomo inaczej podchodzimy do odmian krótko- a inaczej do długosłomych), fazy stosowania i mniej więcej poziomu nawożenia.
       
      Na początek moja strategia w pszenicy:
      Faza BBCH 30/31 - 1l CCC + 0,1-0,15 Moddus, odmiany Bamberka i Rywalka. Wysokość roślin wg COBORU: Bamberka 89 cm, Rywalka 103 cm tak więc odmiany dość niskie. Poziom nawożenia N ok 150-160 kg/ha
    • Przez Makis2111111
      Witam co mogę zastosować w pszenicy? z herbicydem będę pryskał mustangiem prawdopodobnie i do tego na miotle i owsik ATLANTIS 12 0D 0,5L + BIOPOWER 0,5L bo chciałbym dać jakieś aminokwasy lub mikroelementy czy jakieś siarczany magnezu np czy coś inneg co wy stosujecie np ??
       
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie jaki oprysk na łubin przedwschodowo i w jakiej dawce  ? Myślę nad Boxer lub Fantasia 800 EC . Fantasia niby tańsza . Może macie jakieś lepsze sprawdzone opryski ? Bo ja jakoś do łubinu do tej pory nie miałem szczęścia tylko same chwasty 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj