Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
gumaa87

Pojemność szamba na gnojówkę

Polecane posty

gumaa87    84

Witam. Czy ktoś z kolegów sie orientuje jaką muszę mieć pojemność szamba żeby spełniać wymogi w razie kontroli. W budynku który chcę podłączyć do szamba jest 12 stanowisk na których stoi 8 krów mlecznych i 4 jałówki. Wiem że jest przelicznik chyba 1,5 DJP x 2x ilość krów. I chyba należy wyliczyć rotacje jałówek w stadzie. Później wynik jaki wyjdzie dzieli się na częstotliwość wywozu gnojówki- w moim wypadku 2 razy. Nie wiem czy to właściwy tok rozumowania wiec czy ktoś może pomóc w tym temacie?

gumaa87    84

Jesteś pewien? bo pytalem w ODR to powiedziano mi ze 2 m3 na 1,5 DJP...

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Wiadomość z agroFakt.pl

konopek00    0

a wiecie może jaka jest kara za 18 krów mlecznych jeżeli niema sie płyty gnojowej ??

Ursus c-360
Ursus c-330
Bizon Z056

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Interesuje mnie koszt budowy obory uwięziowej na 50 krów mlecznych. Obora miała by 14m szerokości i 35m długości, bez młodzieży. Prosze o pomoc.
    • Przez farmer_89
      Witam, mam w planach budowę garażu na maszyny o wymiarach 10 x 12 spad dachu na jedna strone może ktoś budowal podobna i poda przybliżony koszt takiej inwestycji bo nie wiem czy mnie stać na takowa budowę z przodu badzie 4 m wysokie i 3 bramy wjazdowe spad na tyl murowana dach zrobie samodzielnie
    • Przez Pawel89pl
      Witam . Od jakiegoś czasu zastanawiam się na stworzeniem budynku w którym można przechowywać zarówno płody rolne jak i maszyny rolnicze .  Interesuje mnie hala o wymiarach mniej więcej 12 na 20 metrów . Teraz tak na rynku jest dość  duża rozbieżność cen . Hala  blaszana w ogłoszeniach wychodzi około 50tys zł a hala z  konstrukcji stalowej to już koszt około 70-80tys  . Czy ktoś coś doradzi ?  Z góry dzięki za pomoc
    • Przez dszywala
      Witam,
      Sprawa ma się tak:
      Jestem rolnikiem, mam  działkę rolną  na której chciałem wybudować przechowalnie. W gminie jest plan zagospodarowania przestrzennego. Działka ma status R1 - tereny rolne.
      Dzisiaj byłem w starostwie dowiedzieć się o pozwolenie na budowę i dostałem informacje że żeby takowe uzyskać na budowę przechowalni musze jednocześnie wybudować dom na tej działce. Dodam że mieszkam w domu w gospodarstwie 3 działki dalej.
      Na pytanie czy jeżeli będę chciał postawić 5 budynków gospodarczych na 5 działkach to muszę stawiać 5 domów, urzędnik nie potrafił odpowiedzieć.
      Co w takiej sytuacji robić? Miał ktoś podobną sytuację?

W opisie planu zagospodarowania mojej gminy działki R1 opisane są jako:
      Ustala się następujące zasady zabudowy i zagospodarowania terenów R1:
      1) przeznaczenie podstawowe pod grunty orne
      2)przeznaczenie dopuszczalne pod:
      a)zabudowę zagrodową, w tym mieszkaniową związaną z hodowlą, produkcją rolną i przetwórstwem rolno-spożywczym.

Jestem w kropce bo budowa nawet małego budynku mieszkalnego to dodatkowe spore koszty... A go nie potrzebuje...

pozdrawiam
    • Przez MlodyRolikOn
      Witam 
      Posiadam gospodarstwo 5 ha myślę że do września uda mi się mieć jakieś 8ha może coś więcej znajdę. Zacznę od początku:
      Otóż moi rodzice zawsze mieli świnie później sprzedawali i tak cały czas. Ja nigdy w to nie ingerowalem co się dzieje jakie ceny. Tata powiedział że on już się w to nie bawi i po skoszeniu zboża mam przejąć stery. Co uprawiać? Czy warto dalej trzymać świnie podobno cena masakryczna(mieszkam w łódzkim)? Co polecacie ? Myślałem żeby na początek posiac z 1ha rzepakiem i zobaczyć co wyjdzie. Może inna hodowle trzymać albo WGL sprzedawać zboże? Proszę o pomoc