PeterZetorFun

Siłowniki gazowe (teleskopy)

Polecane posty

Cezary4514    65

wątpie że są takie same, jaką masz szybe?

Edytowano przez Cezary4514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KIbul    0

Witam, mam pytanie od czego nadaja sie teleskopy do tylniej szyby do zetora 7245??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Spisz długość oraz siłę z teleskopu i kupisz w motoryzacyjnym, ewentualnie oryginał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy tylne to wiem : PV160, zmierzyłem 43cm, ale tych na dachu nie wymontowywałem, a chcę zamówić wszystkie teleskopy razem z silniczkami dmuchaw, żeby zaoszczędzić na przesyłce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lechu5245    0

Też planuje wymianę teleskopów w szyberdachu, tylko pytanie jak? Jak je wyjąć żeby nie uszkodzić tapicerki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tapicerka jest trochę odklejona. Zawleczkę wyciągałem kleszczykami, śrubę palcami i wyjmowałem teleskop. Nowe teleskopy instalowałem odwrotnie. Tapicerkę ,,powciskałem" i wygląda ona jak przed wymianą teleskopów, także myślę, że i u Ciebie nic się nie stanie. Najpierw oczywiście odkręciłem (zdjąłem) szyberdach.

Edytowano przez PeterZetorFun

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlotal    4

siłownik dachowy ma długosc 35cm a tylniej szyby 43 ;) numer seryjny siłownika dachowego 62117932 jesli komus pomoze w szukaniu. Numer zaczerpniety z katalogu czesci zamiennych ;)


23.02.2008--->23.02.2010 -2 lata na AF

Zetor 7245 i Ursus c330 razem na 6ha ziemi ornej i 4 ha łąk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teleskopy dachu to PV 110, szyby tylnej PV 160. Rozmiary tak jak podał @pavlotal. W moim katalogu jest błąd jeśli chodzi o teleskopy dachowe. Pisze, że znajduje się tam tylko jedna sztuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Ja kupiłem siłownik to 2 może miesiące pochodził i gaz wyleciał, już kilka takich upywałem i ciągle wylatywał :( , teraz przeżuciłem na używane siłowniki od opla i narazie mam spokuj, spoczątku troche za mocne były ale potem się ustabilozowały :)

Edytowano przez zetores

Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Ja kupiłem siłownik to 2 może miesiące pochodził i gaz wyleciał, już kilka takich upywałem i ciągle wylatywał :( , teraz przeżuciłem na używane siłowniki od opla i narazie mam spokuj, spoczątku troche za mocne były ale potem się ustabilozowały :)

 

 

Kolego od jakiego opla zamontowałeś siłowniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Dokładnie to niewiem, bo znajomy my je załatwił, prawdopodobnie od Opla Astry, bo ma ona siłowniki od bagażnika, tylko muszą być używane bo od nowych by mogło pęknąć mocowania od dzwi, jak bedziesz je brał to sprawdz czy da się je wsunąć, jak bardzo dóżej siły byś musiał użyć to ich niebież, troche trzeba się przyłożyc do nich,

@typoli , o ile wiem nie wolno cytować porzedniego postu bo leci takto ostrzeżenie...


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Od Poloneza podobno też pasują od bagażnika. Raz na złomie spotkałem już wykręcone (to było miesiąc temu. Nie pamiętam ceny ale chyba 15zł za szt.) ale żeby je wcisnąć to trzeba było bardzo dużej siły. Normalnie w 5211 jest siłownik o mocy 200N a w Polonezie są 600N więc 3x za mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

Czyli 60 kg udzwigu, ja założyłem od swojego poloneza kiedyś do 5320 to mocowania popękały, lepiej nie ryzykować ;) A jak dzwi otworzysz z tymi siłownikami to chyba razem z nimi polecisz :lol:


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Potrzebuję lekkiej pomocy od was, otóż kupiłem nowe siłowniki podtrzymujące daszek, no i za grom nie wiem jak je wymienić. Dajcie jakieś wskazówki.

Tematy połączone

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cezar    0

Witam!

Ostatnio zdejmowałem u siebie szyberdach, więc aby go zdjąć to należy wyjąć te bolce które trzymają go razem z dachem a widać je po otwarciu. Siłowników nie zmieniałem, chociaż miałem chęć, ale odstraszyło mnie zdejmowanie tej "podsufitki" bo zapewne pod nią jest mocowanie tych siłowników. Z tego co mi się wydaje to pod tymi "kapselkami" na podsufitce powinny być jakieś śrubki albo coś, a możliwe też że ona jest przyklejona do daszku... musisz sam to sprawdzić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat o teleskopach

Ja nie dawno wymieniałem siłowniki w dachu. Tylko u mnie szyberdach prawdopodobnie był kiedyś urwany i nie ma oryginalnego mocowania. Jeśli chodzi o podsufitkę to u mnie troszkę ją oderwałem (nie była przyklejona), po wymianie teleskopów włożyłem z powrotem i żadnej różnicy w jej wyglądzie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer7745    19

Można wymienić bez prucia tapicerki i demontażu dachu.

Siłownik ma wkręcane uchwyty (oczka) do mocowania, wykręć stary siłownik i wkręć nowy.


ZABRANIAM BEZ MOJEJ ZGODY KOPIOWANIA, POWIELANIA I WYKORZYSTYWANIA ZDJĘĆ Z MOJEJ GALERI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Koxunio
      Witam, mam Zetora 7711 bez obciążników i moje pytanie czy obciążniki przód i tył z Zetora 7011 będą pasować czy sobie tym głowy nie zawracać? Z góry dziękuję 
    • Przez mf3125
      Witam 6 miesięcy temu kupiłem hiszpana 6245 (z takim śmiesznym daszkiem). Chciałbym założyć do niego kabinę, może już też ktoś zakładał i w jakiej firmie i za jaką cenę??
    • Przez adrrrian
      Czy ktoś orientuje się z jakiego rodzaju tworzywa zrobione są chlapacze (przedłużenia błotników) do Zetota? Bądź ktoś spawał te elementy, gdyż nie mają one żadnych oznaczeń...
    • Przez Wojciech1305
      Witam. Malował ktoś może swojego Zetora 7211 farba autorenolak i doradziłby jaki kolor wybrać ?
    • Przez Rafal_Zgierz
      Witam
      niestety wczoraj podczas cofania do garażu, zniszczyłem szyberdach. Mam niski garaż i nie zamknąłem daszka i uległ zniszczeniu… Jeśli ktoś mam na sprzedaż to chętnie odkupię.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj