jarekkkk

claas arion 410 CIS czy MF 5445

Polecane posty

jarekkkk    0

JD to chyba tylko blok... tylko czyj jest osprzęt? Claasa?

jarekkkk jak cenowo te ciągniki wypadają?

Libero ile mth zrobiłeś? Ciągnik pracuje u Ciebie jako główny?

 

za MFa 5435 dostałem ofertę od przedstawiciela za 172000 netto natomiast za ariona 410 cis okolo 180000- 185000 netto z obciaznikami tak że cemy sa porównywalne. Tylko zastanawiam sie jeszzcze nad tym ile wiecej bedzie palił claas od MFa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Za ta kasę to tylko Arion, nieporównywalnie lepsze wyposażenie ( klimatyzacja i pneumatyka już wliczone w cenę? ). Cena super atrakcyjna, mi Świc za Axosa 101km CX na wstępie powiedział 175tyś netto... chyba go pogięło... tyle kasy za takie coś :lol:

Edytowano przez b0gdan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkkk    0

klimatyzacja i pneumatyka jedno i dwuobwodowa i obu wliczone w cene. no ja jak pytałem o axosa to 101km z rewezsem elektro hydraulicznym i EHRem powiedizal 165 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Ja axosa cx+tuz do niego mogłem mieć za 175 tys. netto, ale zamieniłem go na ariona 410 bez tuza za

182 tys. netto, hamulce 1 i 2 obwodowe, 3 pary wyjść, klima, szerokie kapcie. Jeżdziłem nim i robi naprawde fajne wrażenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkkk    0

A może wiecie ile pali arion 410 cis a ile MF 5435. duze sa ruznice w spalaniu pomiędzy tymi ciagnikami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzikus    0

O rany stawiałbym raczej na MF'a ponieważ cena Ariona 410 CIS dobija do kwoty za jaka można kupić fendta vario a to juz lekka przesada. Za MF'a zapąłcimy o wiele mniej a w dodatku w pełnej opcji.


C-330,C-360 3P,JCB 530/70 Super Agri, DF Agrotron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Do Fendta to trzeba byłoby dorzucić z 40tys

 

pozdrawiam


Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkkk    0

Mf i Claas Arion są mniej wiecej w podobnej cenie róznica plus minus 10tys tak ze nie porównuj z ceną Fendta

Edytowano przez jarekkkk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

Też się zgodzę że cena ARIONA 410 raczej odbiega od ceny Fendt-a. Kolega wynegocjował dobrą cenę.


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

W końcu dealer którego od razu można rozpoznać. Brawa za uczciwość!

 

Mógłbyś podać cenę Ariona 420 w podstawie i w Cisie?

 

pozdrawiam

 

@edit

Dealerem jest kolega/koleżanka wyżej, a nie ja...

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

Kolega. WItam wszystkich. Mam zasadę na forum nie podaję cen maszyn Claas. Nie czas i miejsce na sprawy handlowe.

Pozdrawiam


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekkkk    0

Tyle kolego to i ja wiem. ale są różnice w spalaniach pomiedzy poszczegolnymi markami ciągników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roltex    0

Witam, mam sprzedany taki ciągnik ale na wiosnę pracował w lekich pracach dopiero teraz po żniwach czeka go praca ARES TXL 3m, i orka. Dopiero po tych pracach klient może coś mi powiedzieć o zużyciu obecnie stwierdził że nie wie jak się pytałem. Jedyna opinia jaką mi powiedział że na moc jaką ma to uciąg jest bardzo dobry testował wożenie piachu i wyciąganie przyczepy z kopalni nie wiem dokładnie jakiej ale mówił że dużej(pojęcie względne) Jak konkretnie mi poda co ciągnął(masę) to dam znać. Też żniwa za pasem i na internet jest co raz mniej wolnych chwil.

PZdr


www.roltexkrasnystaw.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celtis    12

ja bym proponował żebyś zamiast tych obciążników wziął przedniego tuza cena trochę większa ale balast można samemu zrobić za groszę B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Class robi najlepsze kombajny od wielu lat, ale co do ciągników to już tak wesoło nie jest, nie mają swojego silnika, nie od dziś wiadomo że silnik JD nie jest zbyt oszczędny taka czwórka Classa spali tyle co szóstka MFa, MF ma bardzo ładne malowanie, a CLASS sam w sobie wygląda dobrze tylko z malowaniem gorzej, kabina MFa i Classa jest bardzo podobna w wygodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

W kombajnach Claas też nie ma swoich silników? Skąd wiesz coś o wadach w lakierze Claasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Libero    16

Class robi najlepsze kombajny od wielu lat, ale co do ciągników to już tak wesoło nie jest, nie mają swojego silnika, nie od dziś wiadomo że silnik JD nie jest zbyt oszczędny taka czwórka Classa spali tyle co szóstka MFa, MF ma bardzo ładne malowanie, a CLASS sam w sobie wygląda dobrze tylko z malowaniem gorzej, kabina MFa i Classa jest bardzo podobna w wygodzie

 

Weź się człowieku nie kompromituj, Twoje wywody wyglądają na co najmniej śmiesznie

Podaj konkretne przykłady jeśli chodzi o spalanie oraz o malowanie bo aż jestem ciekaw..

 

pozdrawiam

 

@mix

Claas stosuje w kombajnach CAT i Mercedes

Edytowano przez Libero

Wydział Samochodów i Maszyn Roboczych

Politechnika Warszawska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@libero w 1 zdaniu miała być kropka a nie znak zapytania. Claas od początku chyba bazował na MB i Perkinsie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

kabina MFa i Classa jest bardzo podobna w wygodzie

Za to jakość materiałów w kabinie MFa jest tragiczna. Wsiadłem i już chciało się wysiadać. W odróżnieniu od Claasa, gdzie przesiedziałem dobre kilka minut i nie bardzo chciało się wysiadać heeh. I nie jestem żadnym fanem Claasa, wybrałem JD :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MDSikor    6

Czyli jednak bliżej ci do Claasa :lol:


Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

Cena 220 000zł jest dobra za CLAASa ariona 410 w wyposażeniu standardowym z szerszymi oponami z ładowaczem czołowym CLAAS FL100 z osprzętem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

A co myślicie o CLAAS Arion 410 CIS w Full opcji ? Będzie prasował z prasą JD 854 MaxiCut,siał nawozy z rozsiewaczem 1200 kg,pryskał z pilmetem 2500l,rozrzucał obornik z rozrzutnikiem 8 ton,rozlewawał gnojowice z beczkowozem 8000l,siał kukurydze,jeździł z przyczepami w transporcie i od czasu do czasu będzie uprawiał z broną aktywną 3m. Może jakieś inne propozycje ? POZDRAWIAM :D

 

PS.Ciągnik będzie pomocniczy na 80ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mietuch2
      Witam. Mam dość dziwny problem związany z ciągnikiem Claas Nectis 257 VL. Po odpaleniu na desce wyświetlają się (pikają) dwa trójkąty (zdjęcie), które uniemożliwiają jazdę. Żadne inne kontrolki towarzyszące się nie wyświetlają. Były sprawdzane wszelkie czujniki, przewody, ale bez skutków. Sama deska była także rozbierana. Z instrukcji wynika, że te właśnie trójkąty powinny się pokazać dopiero jak zapali się kontrolka np. ciśnienia oleju, ręcznego, lub błędu elektronicznego i reszta. A nic innego nie wyświetla się. Czy ktoś miał może podobny problem i byłby w stanie pomóc / podpowiedzieć ? Dziękuję 

       

    • Przez michal24041994
      Witam, posiadam classa 697 atz 2008r od jakiegoś czasu zauważyłem brak mocy,ciągnik nie kopci nie szarpie po prostu tak jakby odpadło mu parę koni,pod lekka górkę zamiast 40 wyjeżdża 33 na pusto z ciężarem wiadomo masakra,kiedyś miałem problem,przejrzałem forum wiem ,że sterownik lubi paść,jest jakiś sposób żeby go sprawdzić domowymi sposobami ? Albo polecicie firmę, która to zrobi i nie będzie naprawić sprawnego? Aaa i jeszcze jeden objaw ciągnik zawsze miał obroty 860 a teraz na 940 lecz jak podciągnę pedał w górę to zejdzie do 860 ale kompletnie nic nie grzebałem przy lince, może to być powiązane? 
      Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez ma123
      Witam tak jak w tytule  kupię heder do mercatora 3.60m wschodnia polska 
    • Przez ClaasAres123
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
    • Przez Wojtek_58
      Witam,
      Od pewnego czasu silnik w moim traktorze, pracując na wolnych obrotach, uzyskuje temperaturę maksymalną. Pracując na najwyższych obrotach, pod dużym obciążeniem, temperatura jest ok. Wymieniłem termostat, obydwa czujniki temperatury, sprawdziłem pompę i wiskozę lecz na wolnych obrotach dalej się grzeje. Co może być przyczyną?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj