artur1980

Sprężyny

Polecane posty

artur1980    0

Witam

 

Niektóre Bizony mają sprężyny przy siłownikach które podnoszą heder a niektóre nie mają (przeważnie te starsze). Co one dają? Jeszce jedno pytanie odnośnie szerokości opon. Mam trochę górki i to dość spore niektóre. Lepsze będą pewnie te szersze mają lepszą przyczepność?

 

Czym różnią się wersje zo56/3 zo56/5 zo56/6

Edytowano przez artur1980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

sprezyny amortyzuja heder w starszych byly akumulatory hydrauliczne

oczywiscie ze szersze opony daje wieksza przyczepnosc i mniej sie kombajn zapada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michasko    1

Chyba starsze miały sprężyny a nowsze akumulatory... Akumulatory były bardziej awaryjne niż sprężyny

Edytowano przez michasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

odrazu mowie ze eksportowe wersje sa lepsze ja mam eksportowa wersje z dani o wiele lepiej wszystko chodzi niz w naszym polskim i juz 2 sezony bez awari(odpukac)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Exsport z Dani,Finlandi itd tak.

Ale z Czech bym kombajnu raczej nie wzial tam wszystko co szlo to w pgr itp.

Takie opinie slyszalem.

Moze cos w tym jest bo o Forszajach z Czech to samo da sie zauwazyc.


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

Wersje eksportowe były lepiej robione czy z lepszych materiałów?

 

bylo lepiej robione i z lepszych materialow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jeden to stary typ on już swoje wyrobił a drugi z czech chyba nie mogłeś wybrać gorszych jeżeli kupisz taniej to później będzie więcej dokładki na części zeby kupić i uszykować bizona na sezon to nie ma się co oszukiwać 40tyś trzeba mieć plus paliwo jeżeli miałbym kupować to tego z czech ale to tylko moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@kravter a wytłumacz mi skąd ci się wzięły te lepsze materiały, może masz zadbanego i tyle, nie porównuj czyjegoś sprzętu być może na wykończeniu ze swoim Znam kilka osób co mają krajowe kombajny z lat 80' i też sprawują się świetnie. Plotka forumowa i tyle.

 

Co do tych sprężyn to właśnie je mam i jak to z nimi jest, tzn. jak opuszczę heder do samego dołu to powinien się unosić lekko nad ziemią czy powinien opaść na ziemię? I czy jeśli opadnie na ziemię to muszę podkręcić śruby na siłownikach żeby się unosił nad ziemią, czy tak je ustawić żeby móc odpiąć heder na ziemi? A może @kravter będzie wiedział?

 

Wiem, że na akumulatorze hydr. można odczepić heder gdziekolwiek, np. na polu, a jak wygląda sytuacja ze sprężynami? Pytam bo jakoś nie miałem okazji sprawdzić.

 

 

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

kolego u mnie z dani w okolicy sa jeszcze 2 te kombajniki :) i kazdy z nich chodzi lepiej niz krajowka :) taki koles co zmienial kombajny co rok (bo mu sie walily) to kupil eksportowke i juz nie zmienia go 5 lat :D nawet przystawke na chlodnice doczepili zeby sie nie grzal a nam co nic nie dali tylko miotle i odkurzac kratke od chlodnice ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin91    286

Co do tych sprężyn to właśnie je mam i jak to z nimi jest, tzn. jak opuszczę heder do samego dołu to powinien się unosić lekko nad ziemią czy powinien opaść na ziemię? I czy jeśli opadnie na ziemię to muszę podkręcić śruby na siłownikach żeby się unosił nad ziemią, czy tak je ustawić żeby móc odpiąć heder na ziemi? A może @kravter będzie wiedział?

 

Heder opada cały na ziemię, nie wiem czy tak po prostu da się zdjąć heder na ziemi (nigdy tego nie robiłem), bo może być tak, że gardzieli nie opuścisz tak nisko żeby wyjechać, jeżeli się uda to fajnie, jeżeli nie to podłóż coś pod heder od strony gardzieli tak żeby leżał tą stroną na jakichś klockach, wtedy będzie wyżej i w ten sposób może uda się odczepić.

Edytowano przez Marcin91

Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

nie da sie claasem da rade ale bizonem nie w bizonie brakuje jakies 10 cm zeby zaczepic go z ziemi ;/ trzeba podkladac cegly jakies

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Tak więc całe te sprężyny to wielki badziew, na akumulator hydr. jest jednak lepsze rozwiązanie, bo położenie hederu gdziekolwiek to wielki plus, dlatego w najnowszych bizonach powrócono do akumulatorów.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nic nie trzeba! sam widziałem w tamtym sezonie jak kolega opuścił heder na polu, obok mojego pola i pojechał do domu, do tej pory nie spytałem go po co tak zrobił :huh:


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja mam na akumulatore bizonka i musi choc jedna cegle podlozyc a w claasie to opuszczasz tak ze jak niepopatrzysz topodworko zepchniesz^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprężyny czy sprawny akumulator są po to ażeby zamortyzować opadanie hederu, powinny w razie potrzeby lekko kopiować teren a nie jakieś podnoszenie nad ziemie czy coś tam i z odczepianiem hederu też nie mają nic wspólnego. :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

A co zrobić jak sprężyny są za miękkie, tzn. jak jadę po nierównościach trochę szybciej to strasznie heder dobija do dołu i wali jak by się sprężyny całkowicie ściskały, boję się żeby kiedyś mocowania od hederu się nie oberwały??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Nie no sprężyn to wymieniał na pewno nie będę.

 

A do czego są te nakrętki na których opierają się te sprężyny, co się stanie jak przekręcę je do przodu wg. kierunku jazdy a co jak do tyłu, czy są tylko do ustawiania poziomu hederu??

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Są do dociągania sprężyn np. jak jest za miękko opaduje heder, tylko gdy przy gwałtownym opadaniu dobija ich do końca to sprężyny są wybite, ale spróbuj dokręcić (ścisnąć) to nic nie kosztuje a może troche pomóc

 

Są do dociągania sprężyn np. jak jest za miękko opaduje heder, tylko gdy przy gwałtownym opadaniu dobija ich do końca to sprężyny są wybite, ale spróbuj dokręcić (ścisnąć) to nic nie kosztuje a może troche pomóc


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Dzięki, to spróbuje je trochę ścisnąć ale pewnie są wybite tak jak piszesz. Jeszcze pytanie poboczne, można dodatkowo założyć amortyzator hydrauliczny, heder nie będzie za miękki i pływał po polu, a może sprężyny usunąć i założyć amortyzator, bo jak bym miał kupować sprężyny to wolał bym zrobić na akumulator tak jak miały najnowsze bizony??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Miałem ci wrzucić link do amortyzatora hydraulicznego jak pisałem wcześniejszego posta, ale go nie chciało mi się szukać, sorki , ale to najlepsze rozwiązanie, wywal sprężyny i wstaw amortyzator, u mnie pare dni temu przestał działąć , jutro rano musze go nabić albo wymienić bo ryje hedrem w ziemi....


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez agromichu
      Jakie akumulatory polecacie do bizona z056? Potrzebuje dobrych bo najtańsze 5 lat wytrzymały ;/
    • Przez rafto
      Witam, jakie zakładacie opony do swoich wózków od hedera ? Zakładał ktoś opony pełne od wózka widłowego ? Poszerzał ktoś rozstaw kół ?
    • Przez mejtun
      Dzień dobry, 
      Jest tu ktoś kto wymieniał tą ( nie wiem czy dobrze to nazywam) półkę za podsiewaczem do której przykręcany jest grzebień na kilka śrub? 
      Jak się do tego zabrać? Półka przykręcona jest pod mocowaniem podsiewacza ale jak ją stamtąd wyjąć? Muszę wywalać sito górne z dolnym? Może ktoś mnie pokieruje?   
       


    • Przez jackowski11
      witam,
       
      jak zabrać sie do wymiany gumowego fartucha na łączeniu obudowy wentylatora z tylnym mostem?
      Poniżej zaznaczone czerwoną strzałką - z katalogu
       

       
      Pytanie nr.2.
      Czy istnieje jakiś patent na smarowanie łożysk wytrząsaczy bez ich demontażu/wymiany?
    • Przez BoNes
      Cześć jestem tu nowy.
      Wujek niedawno kupił Bizona Z056 z rozwalona cala instalacja elektryczna, niema w ogóle świateł i żadne czujniki nie działają,
      szukałem w internecie schematu instalacji elektrycznej ale znalazłem tylko do Bizona Z058 i z stad moje pytanie , czy ten schemat rożni się bardzo od modeli Z056 ? jeśli tak to w jakich miejscach, i czy warto robić nowa instalacje czy kupić gotowa ?
      Pozdrawiam.
      Słyszałem ze można zrobić ja na podstawie ursusa serii C-3xx, próbował ktoś ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj