Skocz do zawartości
yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

WHATEVER
Wybrane dla Ciebie

dachu127    78

merlinko... konskilde jest taki duński że aż wyprodukowany w Polsce w Kutnie...

Maro0    10

kongskilde to plastelina. rozleci się po 3 latach.... kup Amazone albo kuhna.

Dokładnie, mam od nowosci ecolina 3 sezon, części z plasteliny, dzisiaj kupił bym Amazone

Wiadomość z agroFakt.pl

hardkor113    19

Jak sie dobrze uprawi to nie powinno byc problemu.
Moze i lepszy byl by talerzowy ale tez i drozszy i jest ciezej uzywke znalezc.
Bardziej chodzi mi o marke i jego zalety wady?

mariuszd93    489

Wyglada  na  zdjeciach  bardzo dobrze. Nie słuchaj  bredni że  redlicowy jest  do d*py. Moim zdaniem  wart  zainteresowania 

lukasz222    2353

Jeśli nie ma w gospodarstwie uprawy bezorkowej, a pole będzie dobrze uprawione, to stopkowy na docisku i ze zdrowymi redlicami zrobi nie gorszą robotę od talerzowego. Talerzowa redlica to świetne urządzenie, ale nie przesadzajmy, że każdy siewnik stopkowy sieje jak Poznaniak

slonju77    12

Szykuje się do zakupu siewnika takiego do 4 tysięcy,pytanie jaki wybrać żeby nie trzeba było zmieniać kółek wysiewających do rzepaku?Zgóry dzięki za podpowiedzi

AleksanderX    106

ja mam famarola z 2004 roku sieja zboże i rzepak za 4 tyś to znajdziesz w dobrym stanie przestaeienie ze zboża na rzepak to 30 minut Kólek się nie zmienia

Piotras    2

Jak w temacie siewnik 3 m ma chodzić solo z ciągnikiem cena około 50 tyś netto jakie polecacie amazone czy może coś innego ?

Z góry dziękuje za podpowiedzi. A i czy może ktoś zna cenę siewnika amazone

lotnik993    10

Amazone chyba droższe są siewniki niż 50 tys ja bym polecał tradycyjny Unię group poznaniak ma dużo bajerów i dobrze sieją podobno a jak chcesz zagraniczny to kuhn tez bardzo ładnie po nich rośnie choć hmmm dam ci rade taka jaa jak bym miał kupować siewnik to bym sprawdził jego uniwersalność czyli od siewu kukurydzy do samego maku aby wszysko zasiał bo rynek jest nie przewidywalny a nie wiadomo co będziemy siali za 10/20 lat

Masterek    7

To zależy jakie znaczniki, jakie redlice.. polecam znaczniki do pionu i redlice talerzowe. Ja mam niestety stopkę, nie da się siać bezorkowo, resztki pozniwne ciągną się przed redlicą. cena to będzie gdzieś 40-45 tys netto

wojtal24    173

Ja polecam Kongskilde duża skrzynia zasypowa dobry materiał, redlice odsuniete od siebie że sie nie zapycha przekładnia olejowa ogólnie niezłe wykonanie

adrian09    15

ja polecam pottingera solidne wykonanie, równomierny wysiew, prosta obsługa, duża skrzynia, można wymieć jeszcze ale ogólnie super siewnik

Mikruss    64

Chuck00 ma nowego amazone d9 u mnie tez sieje. Jak na razie jest zadowolony.

Piotras    2

co do Kongskilde parę odpowiedzi wcześniej jedna osoba narzeka tak że ilu właścicieli tyle pewnie opini

STIG0013    406

Ja mam kongskilde i jestem zadowolony, znam kilku posiadaczy i też zadowoleni

slonju77    12

Są na rynku uzywane   siewniki  z agregatem i z podsiewaniem nawozu juko,czy ktoś posiada taki siewnik,czy warto zakupić takie ustrojstwo?Jak to się sprawdza w praktyce ?

sumek666    9

Co sądzicie o unia plus 700T 3D. Brona talerzowa wal gumowy z nabudowanym siewnikiem na redlicy talerzowej. Ktoś posiada?

Zetix    1

Panowie potrzebuje siewnik którym da się siać rzepak ;) Widziałem fajne nordsteny z komputerami do ścieżek na redlicach w cenach 5tyś - siewnik 3m i fajnie by było pod agregat uprawowy bierny to podłączyć :) Budżet to do 10tyś traktor ciężka szóstka bez napędu

musso    0

A może ktoś z Was ma pottingera vitasem 302 bo jestem zainteresowany zakupem I jestem po pierwszych rozmowach

AS2    52

Ja będę miał w lipcu na podwórku.

musso    0

Będziesz miał Pottingera?jak możesz to napisz w jakiej specyfikacji i jaka cena

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.