Skocz do zawartości
yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

piootr    3

Właściciel Rolmaxu mieszka 2 km odemnie u niego kupiłem MF 4270 jak jeszcze był przedstawicielem korbanka

tomb2    0

Wiem mają także CASA i sprowadzają dużo urzywanych gratów, nawet tam kombajn kupiłem :)

center    8

i nie narzekacie na nich dobnre maszyny ja wiem że kiedyś strasdznie się drożuli i odmalowywali maszyny a puźniej chciał niewiadomo ile ??

Wiadomość z agroFakt.pl

tomb2    0

No dokładnie drogo to u nich jest, pojechałem do nich bo mi trzeba było taki gumowy pas (nie chodzi mi o pasek klinowy) krzyknęli 140 zł :o pojechałem do agromy a tam 2 razy większy kawałek gumy kosztował 15 zł :)

center    8

właśnie oto chodzi zreszą oni wszędzie dziś pazerują na nas, ale kiedyś Amazona widziałem uzywanego u nich tyo myślałem że to nowy hehe puźniej patrze D7 i nie był malowany!!

piootr    3

wcześniej pisałem o zestawie uprawowosiewnym z siewnikiem fiona on był kupiony w rolmaxie

Gość xsc924   
Gość xsc924

tomb2 ile placiles za ten siewnik???

a mozna go potem zagregatowac ze brona aktywna??

yacenty    565

dzis ogladalem amazona d7 special za 7500 masakra jaki to szrot

ale tez dzis zaklepalem wstepnie amazona d8 special z 2003roku :)

Sniker    0
dzis ogladalem amazona d7 special za 7500 masakra jaki to szrot

ale tez dzis zaklepalem wstepnie amazona d8 special z 2003roku :)

Powiedz jaka cena jesli mozesz:)

tomweg76    0

ma ktoś może tabele wysiewu po Polsku do d7 super,mój kolega kupił taki statek ale niestety bez instrukcji.

szczewko    31

ja niedługo bede kupował cały zestaw z Famarolu.agregat trzyrzedowy w.kryszacy+w. elastyczny z siewnikiem 750 litrow z podestem sciezkami znacznikami i licznikiem hektarów.taki zestaw kosztuje ok.36 tysiecy.

wojtii    5

mam pecha ,byłem oglądać siewnik,był taki sobie ale kosztował 1600 zł,potem pojechałem zobaczyć innego poznaniaka za 2500,totalny złom,wracam to tego pierwszego ,a tu zonk ,już sprzedany, :(

musze na szybko kupić siewnik ,chyba bedzie to poznaniak ,czy w cenie do 3000 można kupić jakiś sensowny siewnik?

przez ostatnie 10 lat nie było okazji kupić siewnik,powiedziałem :BASTA,w tym roku będe siał swoim.

Turbina    9

Witam,panowje miałem nowego poznaniaka na agregacie bjernym i sprzedałem,kupiłem w to miejsce Amazone D7+brona wachadłową.Rużnica we wschodah i plonie jest kolosalna,noi efekt po sianiu jest zupełnie inny.Poznaniak ma niezłe wykonanie ale materiał zkturego jest zrobjony pozostawja wiele do życzenia.

zorak    2

Turbina napisz coś więcej co Ci się nie podobało w poznaniaku ?? a może po prostu źle współpracował z agregatem ?? rozwiń myśl :)

Marcel    0

Witam

Mam pytanie czy któś z was używa siewnika Nordstem Combi-matic CBK310. Interesuje mnie czy warto kupić taką maszynę jak z dawakami zboża i nawozu i czy Zetor 8011 da radę takiej maszynie

Turbina    9

Zasiałem Poznaniakiem jakieś 200ha i piętki renlic były doszczętnie wytarte,redlice były wykonane z płaskowników które sie wyginały jak guma,na sianiu na pochyłościach redlice schodziły sie dosiebje i miałem zaje fajnie posiane pole.Znaczniki dostały takie luzy że je zdemontować musiałem bo nakoniec wyrwały sie z ramy(migdy ani razu nie zachaczyłem nimi o jakiś kamień czy skarpe).Jedyne co moge powjedzieć onim to to że miał bardzo dokładne wysiewanie nasion.Teraz mam stary siewnik Amazone D7 i niemam znim jakichkolwjek problemów.Moi sąsiedzi mają Poznaniaki starszego typu i sobje chwalą,ale te stare to były robjone na wytrzymałość a nie na ilość.

coolman111    54

Ja mam Famarola 3 metrowego i sprawuje się super :). Mam go od 2002r. W sumie zasiałem nim 160ha. Nic się w nim jeszcze nie zepsuło (odpukać).

coolman111    54

Tomek też masz Famarola. Ale jakiego, tego wzmocnionego, co można zaczepiać go pod agregat? Ja naprawde nie moge o nim złego słowa powiedzieć. U mnie chodzi razem z Ursusem C 4011, jeżdże na 3 biegu, więc nie oszczędzam go ;).

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.