Skocz do zawartości
yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

mrc1005    34

Witam,

Nowy Meprozet czy używany Amazone ??? Jak jest wasza opinia ???
Dzięki i pozdrawiam

tobago    6

Jestem już po jesiennych zasiewach ale chyba czas rozejrzeć się za innym siewnikiem. Do tej pory siałem poznaniakiem 2005r który od nowości ma już posiane kilkaset ha i z każdym sianiem wydaje mi sie być coraz mniej dokładny. Na podwórku robię próbę tyle ile chce, załóżmy 180kg. Na polu robię dwa okrążenia, kręcę ponownie i już pokazuje inaczej o kilkanaście kg.

Zastanawiałem sie nad Amazonami. Nie wiem tylko czym się różną te serie D7, D8, D9? Poznaniaka mam talerzykowego i mam trochę uraz do tej konstrukcji bo ciągle zacierają sie łożyska w talerzykach, do tego wszystko robi masę (dwa talerzyki na redlicę). 

Do tej pory z Poznaniakem 3m radzil sobie 3p ale jak oglądam Amazone to widze różne konstrukcję z agregatami. Lepiej kupić coś takiego i siać większym ciągnikiem czy normalnie doprawić pole i siać samym siewnikiem?

Budżet do 25tys.

Co radzicie?

Wiadomość z agroFakt.pl

rolfes    0

ja bym proponował kvernelad DA ale to trzeba ciągnik o masie 5t i mocy co najmiej 100-125 km

to oczywiście agregat uprawowo siewny

Pomyliłem temat.  ale zestaw na 5

Edytowano przez rolfes

a1fe26c2    36

Agregat odejmie jeden przejazd po polu, więc skrócisz czas zasiewu i trochę ON zaoszczędzisz. Do ciągnika 80 KM, ze względu na zapotrzebowanie na moc, bardziej pasowałby zestaw o szerokości 2,5 m niż 3 m. Zależy jeszcze jakie masz ziemie (lekkie, średnie, ciężkie)?

jackowski11    2

A jaki agregat z siewnikiem daje najlepszy efekt na ciezkich ziemiach? Z wałem "pakera" , gumowym czy zwykłe wałki strunowe + redlice?

tobago    6

Agregat odejmie jeden przejazd po polu, więc skrócisz czas zasiewu i trochę ON zaoszczędzisz. Do ciągnika 80 KM, ze względu na zapotrzebowanie na moc, bardziej pasowałby zestaw o szerokości 2,5 m niż 3 m. Zależy jeszcze jakie masz ziemie (lekkie, średnie, ciężkie)?

Mówisz że jeden przejazd zaoszczędze. Przy obecnej uprawie i tak w ściernisko idzie talerzówka, potem orka bronowanie i siew. Nie wiem czy takim agregatem wjechałbym prosto w orkę rezygnując z bronowania. Bardziej poprawiła by się jakośc siewu (mniej brył i lepsze dogniecenie) niż skrócenie czasu siewu.

U mnie gleby lekkie kl IV i V.

a1fe26c2    36

Wiosną uprawa będzie krótsza. U mnie jesienią też dałbym radę jechać bez bronowania po orce siewnej, bo mam głównie piachy i miejscami glinę. Może tę glinę musiałbym trochę doprawić, a resztę od razu agregatem.

Do zeszłego roku wysiewałem nawóz, mieszałem go z glebą, siałem zboże i bronowałem pole. Robiłem tak ze względu na rodzaj posiadanych maszyn i ich stan techniczny. W tym roku zrezygnowałem z bronowania po siewie lepszym siewnikiem wyposażonym z zagarniacz i już mi jeden przejazd odszedł. Łącząc siewnik z kultywatorem musiałbym rozsiać nawóz i posiać zboże, a to już duża oszczędność czasu i paliwa.

Usługodawcy, których najmowałem mają podobne podejście. W zeszłym roku po wiosennej orce musiałem bronować przed siewem, w tym roku po orce zimowej nie było takiej potrzeby.

Zdaję sobie sprawę, że zeszłoroczna orka wiosenna to niezbyt fortunne posunięcie, ale inaczej się nie dało.

Agregaty były takie, jeden to brona kompaktowa i siewnik i to napędzane zdaje się osiemdziesięciokonnym Zetorem, szerokości nie pamiętam. Drugi to ciągnik 90 koni i agregat o szerokości 2,7 m z kultywatorem z przodu. Ten drugi bez problemu jechał po nieco cięższej glebie i wyciągał rozmaite artefakty, nad którymi lżejszy ciągnik tylko przemykał, albo zatrzymywał się z powodu braku przyczepności kół. :)

Edytowano przez a1fe26c2

kapec24    31

Panowie, 

co będzie lepsze, Pottinger Vitasem czy Amazone D9? Za pierwszym przemawia masa i podwójne talerze, za drugim doświadczenie i renoma. Cena jest niemalże identyczna, stąd dylemat  :unsure:

Zoch    4

Koledzy kupiłem właśnie zestaw uprawowo-siewny.Jakiej produkcji jest siewnik marki Fiona Apollo?

szczuro    0

U mnie JD 6630 daje sobie rade w agregacie uprawowo-siewnym AMAZONE 4m ( KE 4000+ AD 402) + wał pierscieniowo-gumowy po którym są lepsze wschody. Polecam tą markę jeśli ktos decyduje się na zakup takiego agregatu.

a1fe26c2    36

Koledzy kupiłem właśnie zestaw uprawowo-siewny.Jakiej produkcji jest siewnik marki Fiona Apollo?

Siewnik Made in Denmark (Fiona Maskinfabrik A/S). Znaczy się duński, jeśli o to chodziło.

Zoch    4

Zależy czy chcesz nowy czy coś z używek.Myślę,że najlepszym wyborem byłoby Amazne,ale wiadomo,że cena duża.Ja tydzień temu kupiłem sobie Fione Apollo DR 3m + agregat.Siewnik jest nabudowany na agregacie.Jeszcze nim nie siałem,ale zapowiada się obiecująco.

Siewnik i agregat nowy 

mam na oku  konsilde za 25tys +agregat 7800tys netto 

Amazone D9 +komputer za 36tys netto

Potinger Vitasem 302 classic za 30 netto

Konsilde jest najlzejszy z wymienionych 500kg i 480l pojemnosci

Tylko czy Case Jxu 105 dawało bedzie rade 

Agregat 2 rzędy zebów wał rurowy i siewnik konsilde?

bo juz roznie mi doradzano i sam nie wiem jak zrobic zeby było dobrze?

Zoch    4

Ja do Fendta 100km kupiłem agregat (włóka+3 rzędy zębów+wał ciężki) i na to nabudowany siewnik Fiona.Wczoraj przestawiałem nim ten siewnik,to podnosił bez problemu,ale widać,że trochę przysiadł.Trzeba będzie kupić obciążniki na TUZ'a.Case jest gabarytowo mniejszy i lżejszy,więc może być problem.Udźwig podnośnika raczej ogarnie,ale przód pewnie lekko zniesie.Podjedź do kogoś kto ma uprawowo-siewny,podczep i oceń czy nie będzie problemu.Nie zapominaj o wadze zasypu skrzyni nasieniem.

Przy siewniku nadbudowanym inaczej cienżar sie rozkłada tez zaleta.

No tak mi doradzaja ze taki zestaw moze troche mi znosic najwyrzej cały zasyp siewnika nie bedzie wykorzystany

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez center
      Witam Jestem zainsteresowany taimi siewnikami tej marki ale nigdzie się nie spotkałem z opiniami o tych maszynach. Chciał bym aby tutaj użytkownicy tych maszyn opisali jak się nimi pracuje jakie maszyny posiadają ich wady zalety. Dzięki wielkie:D
    • Przez Damian154
      Witam    Czy ktoś z was posiada siewnik Pottinger Vitasem ?? jakie jest wasza ocena ? 

Oraz jakie są różnicę pomiędzy siewnikiem: VITASEM 302 a VITASEM 302 CLASSIC ?? 
      Wiem że różnią się pojemnością zbiornika na materiał siewny. 
      Z góry dzięki 
    • Przez sobek112
      Witam,
      jaki agregat uprawowo-siewny na 200ha?
      Szerokość robocza 4m. Ciągnik 200km. 
      Ziemie jakie u mnie występują to IV i V klasa.
      Zastanawiam się pomiędzy zawieszanym a ciąganym agregacie.. 

• Przez wojtekb333
      Witam
      Pisze do was abyście pomogli dokonać mi wyboru. Chce zmienić siewnik do kukurydzy i interesuje mnie 4 rzędowy pneumatyczny. Zastanawiam się nad dwoma gaspardo i ozdoken. Gaspardo jest z 2014 roku zasial niby 120 ha wszystko na talerzu, komputer, nawóz 1000 L cena 46 tyś brutto. Natomiast druga opcja to siewnik firmy ozdoken nowy ta sama opcja za 50 tyś brutto. Teraz trzeba podjąć decyzję czy lepiej lepsza marka A używany czy gorsza A nowy ?
      Dodam, ze ja obsiewam tak 50ha rocznie

Liczę na pomoc
      Pozdrawiam
    • Przez dziki97
      Witam wszystkich planuje kupić agregat uprawowo-siewny firmy KONGSKILDE (zdjęcie podglądowe) https://olxpl-ring05.akamaized.net/images_tablicapl/413400025_3_644x461_agregat-uprawowo-siewny-agregaty_rev004.jpg mieliście z maszyną do czynienia, możecie się wypowiedzieć co do dokładności wysiewu, i jak funkcjonują aparaty wysiewające, jest to awaryjne czy nie? będzie to mój pierwszy siewnik pneumatyczny i mam pewne obawy.