yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

ziomall1991    1

ja zakupiłem ostatnio siewnik amazone D8 ten nowszy model z białymi już obwódkami na literach i jestem z niego bardzo zadowolony jeszcze kupie agregat i komplet na wrzesień będzie gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

siewnik agromaszu jest bardzo ciężkim siewnikiem a stal z jakiej jest wykonany nie jest za bardzo dobra ,widziałem już u niektórych jak są całe pokrzywione ramy a co do tego pierwszego wydaje się bardzo dobry ,osobiście nie miałem możliwości z takim się spotkać w moich okolicach ale po zdjęcie widać ,że to jest siewnik do siania samym ciągnikeim bo rurka nie idzie za kołem tylko przy kole,no chyba ,że się mylę to niech ktoś mnie poprawi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byk1995    6

A

 

Witam mam problem z siewnikiem amazone d7 typ 25 junior 2,5m na ile ustawić ilość wysiewu owsa i czy ona jest podana na 0,25 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

witam, jaki siewnik nowy 2 cenie do okolo 20 tys polecacie na areal 15 ha, ciagnik ursus 1224

czytalem teraz opinie to o siewnikach z unii kiepska opinia, siewnik amber ogolnie lipny z tego co czytam. a we wszystkich unii ciezko z proba krecona

co w takim razie polecacie

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

nowy dobry siewnik do 20 tys? nie ma szans. Wiem że masa ludzi kupuje agro-masz-u siewniki ale nie znam opinii. Wracając do unii to nie są złe siewniki ale fakt faktem ze próba kręcona to masakra wiem bo mieliśmy nowego poznaniaka ale mimo to jest ok. Raczej nie spotkałem sie z innymi polskimi dobrymi siewnikami prócz unii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344
Napisano (edytowany)

a ten siewnik meprozet? widze ze jest tani a chwalony

co byscie polecicli jakbyscie mieli sobie kupowac

mysle nad poznanianiek bo wiekszosc bede bral z unii to moze rabat dadza

albo nad kongslide

 

mozecie polecic jakiegos handlarza dobrego? czy bezposrednio z unii np brac, jak to wyglada

Edytowano przez masa24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Meprozeta z Międzyrzeca na redlicach talerzowych polecam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

Czy to siewnik z Uni czy z agromaszu to jedno jest pewno to są ciężkie siewniki wolę dobrą używkę amazone typu D8 niż nowy polski siewnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon870    0

panowie jaki siewnik byscie wybrali

siewnik meprozet

siewnik z unii poznaniak, polonez itp

siewnik kongslide ecoline 300

czy moze siewnik bomet( widzialem ze posiada komputer pokazujacy ilosc wysiewu, czy inne siewniki tez maja taki komputer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon870    0

a co bys zaproponowal od siebie?

one w standardzie maja licznik jak siewnik bometu? czy tylko on ma takak nowosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon870    0

tylko mnie interesuja nowe siewniki, siewnik amazone jak juz napewno jest zdecydowanie drozszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

szczerzę to wolne znaleźć ładna używaną amazonke i będzie kosztować tyle ile powiedzmy nowy agromasz tylko ze 100 razy lepszym siewnikiem będzie amozaone. no ale jeśli cie interesują nowe to raczej szukałbym i tak jakiegoś zagranicznego siewnika,polskie próbuja nawiązywać do zagranicznych mark ale jeszcze im trochę brakuję moim zdaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Ostatnio czytałem testy siewników Meprozet i za tę cenę to są niezłe sprzęty. No, cudów nie wymagaj, ale z drugiej strony wspierasz polską firmę i jej pracowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziomall1991    1

cały czas gonimy inne lepsze firmy zagraniczne i staramy się robić porównywalnie dobrze maszyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autofan    26

Wracam do początku tematu. Jaki polecicie nowy 3m siewnik z redlicami talerzowymi, tak oby spokojnie radził sobie z nim 360-3p. Najchętnie zapoznam sie z opiniami kogoś kto ma siewnik nowy 3m siewnik talerzowy i sieje Ursususem 360. Proszę o opinie o nowych polskich jak i zagranicznych siewnikach.

Edytowano przez Autofan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Kupilem wlasnie poznaniaka 3m z 90 r. na przekładni olejowej.

Jak obracam kołem to przekladnia mi tak lekko klekocze ( ja wolno obracam to widze lekkie skoki kola zebatego który wychodzi z przekładni i daje napęd na zostaw wysiewny. Nie chodzi równo i cos klekocze)

Nigdy nie rozbierałem takiej przekładni.

Co moze byc przyczyną?

Prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Pytałem w innym temacie ale zapytam i tutaj-

Noszę się z zamiarem zakupu amazone d7... Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie? Są jakieś słabe strony? I proszę również o krótki opis czym się różni wersja standard, super s i special II....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masa24    2344

ktory siewnik byscie wybrali? mialem kupic kongslide ecoline ale neistety musze cos tanszego

ktory godny uwagi? bomet, agromasz czy meprozet?

kazdy poradzi sobie z siewem grochu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel8612    0

Witam

potrzebuje kupić siewnik zbożowy 3m, redlice stopkowe, znaczniki oraz ścieżki na opryskiwacz 12m.

 

Ostatnio oglądałem Kongskilde Demeter Classic 3000 z 1999r.,

 

cena 12 500zł jak myślicie warto?

Jaki inny byście zaproponowali w cenie od 10000 do 12 500zł

 

Dziękuje za pomoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj