yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
tomek    0

mam zestaw uprawowy na hydropaku a siewnik S025/3 i agregat U767.

A czy jest jakaś wzmocniona wersja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

no co ty? ;D

ale tak poważnie to szybko nie jeżdże sieje 2 czyli coś okło 8-12km/h o nic nie zachacyłem a znacznik sam odleciał >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

ja też znam gościa co ma jakiegoś mf-a  coś koło180-200 km i siewnik 3 famarol i brone aktywną 15km/h!!!

a czy masz może hydrauliczne przeżucanie znaczików? ja mam wszystko mech. i chcę przerabiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871
Niestety czasami tak bywa :-. Ja swoim jeżdże też tak ok. 12 km/h. Szybciej jest nie dobrze, bo wysiew wtedy jest nierównomierny. Ale znam gościa w mojej okolicy co ma starego poznaniaka 2,7m i jeździ C 360 na 4 biegu ;D. Szaleniec normalnie :D.

mi ojciec zawsze kazal jezdzic na 4 :)

chyba ze mam takie jedno pole pod gorke to nie ma szans bo ciagnik slabnie, ale tak to 4 i 1800 obrotow i tak sieje juz 2 lata a moj ojciec duzo dluzej.

siewnik sie nie zapycha ziemia, ani sloma, idzie elegancko, wschody mam calkiem ladne.

 

nie widze w tym nic zlego.

 

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sniker    0

Ja zawsze sieje na 4 biegu 60-tka Robił i robi tak mój ojciec jego bracia i wszyscy w okolicy którzy sieja 60-tkami. Ojciec był przez kilkanascie lat kierownikiem skr i tam tez tak robili:)

Raz tylko zdazyło mi sie na 3 W tym roku zaraz po orce zestawem Keverland + potrujny wał siałem poznaniakiem z dociskiem redlic na takich sprezynkach i załozonymi spulchniaczami sladów ciagnika Na 4 nie było szans a na 3 nie miał lekko ale szedł Zasiałem tak 8ha jeczmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

w lipcu d9 byl za 25netto


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hiltonik    0

Witam

Ja mam poloneza na zwykłych redlicach z marca 2006.

Podnoszę go Zetorkiem 3320 bez obciążników tylko mam konsole do TUR-a.

Jak nasypie pełno to juz jest co dźwignąć ale nigdy mi się nie zdarzyło żeby mi zerwało przód.Ale naprawde ciężki sprzęt.

Ja raczej go nie polecam jak dla mnie za duszny zapyachają sie też zgarniacze nie wart tyle pieniędzy lepiej dołożyć i kupić jakiś zachodni.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

jakaś szczera wypowiedz:d dizęki mnie na taiego nie stać wiec myśle nad D8 super ale dawki wysiewu są oki nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak dobrze pójdzie to będe miał  ;) kumpel ma fione + uprawowo siewny i sprzęt prosty i spoko  sieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

wow no u nas tez taki jeden ma i nagina nieźle 3m + Władek przód w powietrzu hihi Myśle że ja osobiście skminie jednak Amazone D8 Super widze że ludzie naprawde na to nei narzekaja w Rolmaxie części są znasz pewnie gościa:D i mysle że Amazone są takie masywinijsze poąądniejsze. Pozatym ja rozwarzałem nowy polski a myśle że to nie będzie gorsze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Ja swojego MFa w rolmaxie kupiłem tak samo jak ten gość w ziólkowie  ;)  , ja myśle o nówce fionie nabudowanej + agregat  najprawdopodobnej wszystko na talerzach  w agregacie wał croskil 

 

do właściciela rolmaxu mam ze 3 km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
center    11

no wiem:D on mieskza mozna powiedzieć że w Mełgwi:D wiec gdzies epwnie niedaleko. no takim kozakiem to poszalejesz ile ma KM ? Ja ma przy tobie pewnie malutko tego pola wiec jak mi się zgodzi w kasie to mzoę udam siędo tego Rolmaxu albo poszukam czegoś:D Grun aby w kasie się zgadzało:D hehe a cemu nowa fiona ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Poskiego nie kupie bo jakość siewu mi się nie podoba , fiona tańsza od amazona  , prosta konstrukcja , łatwe adaptowanie do rzepaku , ma skrzynke przekłądniwą jak stare poznaniaki a koła są plastikowe  jeszcze musze nordstena  zoabaczyć  bo mam do poplonów nordsen siewnik na podorywkowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

a ile taka nabudowana fiona wszystko na talerzach i z croscilem kosztuje???i myśle że 3m tak?? ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj