yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

menos    7

witam mam pytanko jestem przed wyborem siewnika nowy kongskilde cs3000 (26000) albo używany amazone D9 ok(23000) są w podobnych opcjach wyposażenia nie wiem który wybrać czy pchać się w używki co o tym myślicie wszyscy tak zachwalają amazone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
absolwent21    1

Mi się podoba kongskilde, ostatnio byłem w fabryce go oglądać. Nie wiem jak cenowo wygląda amazone ale za cs3000 w pełnej wersji trzeba by wyłożyć ok 31000 netto. Jest też dosyć lekki co jest dla mnie sporym plusem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
felek81    3

Witam!

pomożcie wybrac jakis siewnik 3m taki zeby 3p sobie z nim spokojnie radzil.

Zastanawiam sie nad używanym Amazone D7 albo D8 czym one sie różnią?

co innego jest godne uwagi?

na co zwrócic uwage?

 

zamierzam przeznaczyc na siewnik jakies 10tys zl, moze byc ciut wiecej ale tylko w bardzo uzasadnionym przypadku

 

pozdrawiam

YacentY

d8 jest to nowszy model od d7 a teraz w sprzedaży jest d9. Ja mam d8 typ25 do c360 3p wszystko sieje co do grama jak na próbie kręconej. siałem zborze, rzepak, lucernę, gorczycę, trawę i kukurydzę pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damin180894    9

ja posiadałem starego talerzowego D7 i był na tyle dobry że kupiłem nowego D9 tylko że już na stopkowych redlicach. Żałuje tylko trochę że nie kupiłem 4m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

a czy ma ktoś d7 specjal 2?? mam taki wynalazek i problem ze ścieżkami, narobił mi niezłego bigosu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

mam dylemat a nikt wczesniej nie udzielil odpowiedzi wiec ponawiam pytanie ktory siewnik poznaniak czy famarol?

Edytowano przez adek32

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malkolm    25

obejrzyj sobie oba , sprawdź co mają w standardzie i wtedy wybierz, są w nich różnice więc sam musisz zadecydować co ci potrzebne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darpol    18

Dla mnie najlepszy siewnik to pneumatyczny ACCORD, II- HASSIA DKL , III-AMAZONE D9, IV-AMAZONE D7i8. Wszystkie lepsze od nowego meprozeta. Sprawdziłem osobiście te i jeszcze Nordsten CLG.Accord sieje najdokładniej, pozostałe mniej więcej podobnie różnica tylko w funkcjonalności i przydatności niektórych detali. Meprozet dokładność średnia+ ,ale słaba jakość materiału i rdza go trochę lubi.Z używanych ja najwięcej sprzedaje Amazone , ale to głównie zasługa reklamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy1925    1

Mało wszyscy piszecie o nordstenach zamieżam kupić NS1025 z 2001 roku co wy na to ma on chodzić z broną aktywną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Na dokładność siewu siewnika mechanicznego wpływa zasadniczo poprawne ustawienie oraz stan techniczny. smile.gif Jeżeli chodzi o Accorda z całym szacunkiem, ale dobrze ustawiony i sprawny siewnik mechaniczny, będzie siał dokładniej. wink.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kissmy...    67

czy miał ktoś z Was do czynienia z mechanicznym siewnikiem m-drill kvernelanda, zamierzam kupić 3 metrową wersję na talerzach bez kółek dociskowych, wskażcie mi proszę jak oceniacie tę konstrukcję, w takiej konfiguracji oczywiście wraz ze zgrzebłem, podestem, komputerem i pozostałymi niezbędnymi elementami kosztuje 30 tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukaszjarm    4

ja bym polecil famarola 3m masz tam w standarcie scierzki i znaczniki na linke i w przyzwoitej cenie . ja mam takiego od 6 lat i wtym roku wspolpracuje juz z agregatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

Panowie i Panie mam pytanie odnośnie siewnika Pottinger VItasem 300 Classic.

 

Chodzi mi o opinie najlepiej użytkowników, zamierzam kupić taki siewnik i przydały by się jeszcze jakieś opinie o nim bo w mojej okolicy nie ma zbyt wielu takich siewników i nie mam gdzie zasięgnąć informacji... Jak jest z jakością wysiewu tej maszyny, obsługą jej i ogólnie z pracą, czy ciężko go ustawić do konkretnej ilości wysiewu????

 

 

Z góry dzięki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MrMily    0

Myślicie że lepszy będzie jakiś używany zachodni siewnik czy nowy Meprozet?

Oczywiście że zachodni.. Mówią że może być ciężko z częściami ale w tych siewnikach praktycznie nie ma co sie zepsuć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek3220    656

ja mam amazone d7 od 2003 roku i jeszcze mi się w nim nic nie zepsuło, polecam ten siewnik, wtedy za niego dałem 3500 tyś


" No to po małym " - powiedział rolnik wyciągając jaja z sieczkarni.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominik55   
Gość dominik55

Ja bym brał jakiegoś poznaniaka,albo Mazura chociaż Mazury są duże... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Rabewerk Multidrill - ten siewnik bije na głowe Amazone D-8 czy np Kongskilde demeter. Tylko tych siewników na zachodzie nie chcą sprzedawać. Kiedyś miałem takiego na handel i sam go troche użytkowałem i jak do tej pory nie miałem lepszego siewnika. Jeśli kogoś interesuje to mam kongskilde multidrill na sprzedanie 2000rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemo1013    0

a co myślicie o siewniku amazone AD3 3m ? nadaje sie do jd 5100M czy za cieżki? Mam wiekszy ciagnik ale wolalbym siewnik do tego jd 5100M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marekgizio    4

Jeśli myślisz o bronie aktywnej z nabudowanym ad3 to bez szans żebyś to woził Mką.

U mnie w KX3000 i AD3000 gdzie masa zestawu to jakieś 2400kg + 450kg zboża, gdyby nie balast 1500kg na przednim tuz w 6830 to nie było by roboty. W zasadzie gdyby to była tona na tuzie to sądzę że bez problemu dało by sie poderwać koła od ziemi a gdyby to była tona na ramie to przód nie dotykał by ziemi.

Pusty siewnik i ciągnik bez balastu na tuz jadąc drogą co chwilę odrywał koła od ziemi.

Ciągnik z pełnym bakiem i tuzem waży jakieś 6,5t a agregat z tyłu niecałe 2,5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj