yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

jaro    166

Dokładnie-ja tu sieję nieco większą dawkę na hektar niż na dobrych ziemiach (tylko proszę nie piszcie że powinno być odwrotnie-bo nie jest i już-przynajmniej u nas )i jakby skrzynia była większ to nic a nic bym się nie obraził.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

sąsiad ma poznaniaka 3m i sieje nim 2 lata. Wszystko mu dobrze idzie i nic nie narzeka...

 

Myślę kupić nowy 3m siewnik talerzowy na PROW. Tylko teraz jest pytanie z jakiej firmy wsiąść. Najpierw myślałem nad poznaniakiem ale słyszałem ze jest dosyć ciężki:(. Siewnik ma pracować z C-360 i pasowałoby żeby był lekkiej konstrukcji. Podzielcie się swoja wiedzą :D

siewnik poznaniak na stopkach jest lekki, bo ma ok. 490kg. Jak masz słabą ziemię same 5 lub 6 klasy to stopkowy siewnik nadaje się a jak masz 1,2,3 klasę, to bierz talerzowy który waży 630 kg. http://www.allegro.pl/item879628201_siewnik_siewniki_poznaniak_mazur_famarol.html


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Mam głównie 2 klasę i trochę gliny. Ale pewnie wezmę talerzowy żeby mieć zapychanie z głowy. Jak będę w marcu w Kielcach to sobie pooglądam zachodnie siewniki. Może akurat trafie na lżejsza konstrukcje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jakie zapychanie?! Ja mam ziemie od Ii do VI klasy i nic mi się nie pcha. Powiem więcej ojczulek siał gorczycę w mulcz po pszenicy, na glinie i co? Rosła... Co więcej sialiśmy w nie zaorane buraczysko z pozostawionymi liśćmi i o dziwo? Nic się nie pchało. Prędzej zapchacie agregat, niż siewnik, poza tym zapychanie zależy od odległości między redlicami. Jak pojedziesz to weź miarkę i zmierz wzdłużny rozstaw redlic, dodatkowo sprawdź system docisku redlic.

 

Co do Poznaniaka talerzowego, to bym się zastanowił, bo mocowanie redlic nie wytrzymuje wagi redlicy talerzowej. Poza tym Poznaniak ma małą pakę i trzeba ją często ładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

moj siewnik jest z redlicami stopkowymi i spokojnie siałem nim po talerzówce tylko - bez orki, ziemia 2, 3 i 4


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widze że Mariusz328 ma mały dylemat... ja mam siewnik Kongskilde Demeter CS300 (3m) talerzowy i chodzi razem z agregatem talerzowym Ares TL (wał packer) i powiem ci tyle... to był strzał w dziesiątke :D zero zapychania, na polu jak na stole i nie ważne czy jade w skibe, kopalnisko czy ściernisko :D idealny wysiew i wg polecam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam siewnik SAXONIA FIONA SD 73 SUPER,3m za 5-7 tyś można wyszukać ładny egzemplarz dodam że w tych siewnikach przekładnia jest plastikowa, docisk redlic sprężynowy, duża skrzynia zasypowa. Części są dostępne w grenę ceny nie są jeszcze tak przerażające.Ursus C360 daje sobie radę.

Pozdrawiam


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

AdamZetor12145 a ile zapłaciłeś za Kongskilde Demeter CS300? Sześćdziesiątka dałaby mu rade? Też mam kupować Aresa tylko nie wiem jakie talerze wsiąść :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mariusz328 tam była pomyłka w nazwie :D Kongskilde Demeter CS 3000 :D a co do C-360 to miała by na prawde ciężko to to jest ciężki siewnik na lae jakbyś miał zagarniacze śladów i redlice talerzowe to powinno być równo za tobą. Mówisz że kupujesz aresa a do jakiego ciągnika i ile kucy ma pod maska ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Ma być do Zetora 125 który ma pod maską 122KM. Tylko u mnie są górki i nie wiem czy sobie poradzi z talerzami 560. Myślę jeszcze nad innymi firmami które maja w ofercie talerze 510. To może z tymi 510 szybciej dałby sobie rade :D bo talerze jak Twoje TL wydają się mi za małe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie są wcale za małe :D są wystarczające... TL ma zapotrzebowanie 120-140 kucy także nie ma co szaleć a efekt jest idealny. przykład: na kopalnisku po kombajnie ANNA Z-644 jest pagugkowato... bez orki wjechałem na pole (twardo było) i jest równiutko :D

 

Pytałeś wcześniej o cene... ja płaciłem za całość czyli Ares TL 3m i kongskilde Demeter Classic CS3000 Zestaw po pokazowy także solidne maszyny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

A co sądzicie o nowym siewniku KUHN PREMIA 3000 kontra AMAZONE D9??? Być może na któryś z nich się skusze.Po świętach podjade do dilera kuhna obejrzeć tą maszynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawerka    0

Dzisiej siewnik poznaniak 3,0m kosztuje 14,900zł netto redlice stopkowe

Famarol 3,0m kosztóje 16,500zł netto.I sam mam dylemat czy famarol czy poznaniak? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

zrezygnowalem z kuhna już dawno. Cena okolo 43000tyś zl redlice stopkowe. Amazone D-9 3metry okolo 26netto(już lepiej niż kuhn). Kongskilde tylko nie pamiętam modelu 3metrowy najubozsza wersja bez znaczników hydraulicznych, ścieżek i chyba jak dobrze pamiętam bez palcy zagarniających coś okolo 20000tyś netto. Pytanie skąd na to wziąść pieniadze?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Hmmm... oglądałem Premie i moim zdaniem za droga, a nie ma pewnych rzeczy jakie nasz tańszy Vitasem ma.

 

Hektor 3000, swoją drogą to samo co mój Multitronic. Nie przyglądałem się dokładnie systemowi docisku redlic, ale ogóle wrażenie to dużej różnicy nie ma. Tyle, że ten ma aparat wysiewający roweczkowy. Mój ma belkę wahliwą, więc możliwy jest wykrzyż siewnika względem ciągnika. Zgrzebło ma mniej regulacji, nie ma możliwości regulacji indywidualnej każdego zgrzebła, ponieważ palce są sprężyste. Kuhn ma skrzynie bliżej ciągnika i niełamane znaczniki. Szczerze, jak za taki siewnik to drogo, 50 tyś zł netto rozumiem, ale nie tyle!

 

Cena za siewnik 4m 60 tyś., żeby nie było ale rozwiązania dla wszystkich premii są takie same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wagabunga    0

Widziałem siewnik Gaspardo Nina 3m. Przemyślane rozwiązania - napewno lepsze od Poloneza UG, a cena podobna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepiej kupić Poznaniaka,zawsze lepiej dostać części gdy coś się zepsuje i firma lepsza ;) .Ja sam takiego mam (3m),i jedyne co mogę mu zarzucić,to to że strasznie wyginają się te zęby co "drapią" ślady po traktorze.Ale reszta jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

koledzy ja kupiłem siewnik pneumatyczny 3 M rodem z ukrainy (wygląda identycznie jak ACCORD) za 18 tys NOWY!!! takie cudo można nabyć w firmie MIDEX BRZEŻNO. Przedtem siałem poznaniakiem 3 m i wschody były nie równe, przy tym siewniku wszystko wschodzi razem. polecam każdemu.... w tej cenie napewno nie kupisz nic lepszego nowego!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
inginio    0

Jakby kogoś interesowało to mam na sprzedanie amazone D-7 oraz pięknego rabewerka z 1999roku. Jeden i drugi 3metry w dobrych cenach. Więcej info na priwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalkom555    13

aro321, możliwe że kupiłeś siewnik produkowany na licencji, słyszałem ze na wschodzie jest parę takich firm co tak produkują :D a cena niższa ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

koledzy ja kupiłem siewnik pneumatyczny 3 M rodem z ukrainy (wygląda identycznie jak ACCORD) za 18 tys NOWY!!! takie cudo można nabyć w firmie MIDEX BRZEŻNO. Przedtem siałem poznaniakiem 3 m i wschody były nie równe, przy tym siewniku wszystko wschodzi razem. polecam każdemu.... w tej cenie napewno nie kupisz nic lepszego nowego!!

kupiłeś siewnik marki LIDAGROPROMMASH - mam taki ale 4metrowy na redlicach stopkowych też z midex-brzeźno i to jest najlepsze rozwiązanie jeżeli ktoś szuka siewnika do 20-23 tyś PLN. Kiedyś sprowadzała je firma ślązak, obecnie albo midex-brzeźno albo firma lupuswilk czy jakoś tak. Jest tutaj coś o nim. Z częściami nie ma problemu. A sam siewnik jest z białorusi.

Dla VATowca to jak z z 24 tys PLN odejmie VAT to pozostaje niecałe 20 tys PLN, co przy zwrocie z PROWu/MGR na poziomie 60% oznacza tak naprawdę koszt niecałych 8tys PLN za nowiutki siewnik. Pytanie czy jest sens kupywać w takiej sytuacji używany zachodni siewnik który może i jest zadbany ale mocno wypracowany?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj