yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Mateush    2

to jak to jest miał i mu sie psuje nadal? zdecydój sie chlopcze w jakim czasie piszesz;d żaden siewnik nie bezie rdzewiał jesli jest trzymany w odpowiednich warunkach podobnie jak reszta sprzętu... Famarol to odobre siewniki jednak porównójąc ich jakośc w porówaniu do Amazone, Hassi, Nordsena z tamtych czasów to wybacz róznica jest między niebem a ziemią... pozatym co masz na myśli zaycha? siewniki zapychają sie jesli nie dojzysz i jedna redliczki zabiją sie ziemia, będą lipne lejki ( co w wymienionych wyzejs iewnikach sie raczej niezdaża) lib zboże bedzie nieoczyszczone dobrze (np znajduje sie w nim słoma) do sa głowne przyczyny zabijania... jesli ams zna myśli to ze ciągną resztki pożniwne za sobą... kazdy siewnik bedzie ciągnoł jesli bedzie ich za dużo w jednym miejscu ponieważ nie ma dość dóżej odległosci miedzy redlicami... pardzo podoba mi sie system zagarniaczy w mojej hassi jednak zbyd mocny docisk ich powoduje równiez wyciaganie czasem "śmieci" jak źle sa przykryte:) mając 12 lat nie wiele wiesz jeszcze o zyciu i sprzęie ale z czasem jeśli bedziesz sie tym intersowac nabierzesz wiedzy;) tak więc zycze powodzenia... a jśli nie masz nic mądrego nie pisz lepiej nic bo opina za człowiekiem ciągnie sie długo nawet na takiem wirtualnum forum jakim jest AF;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Jak może zardzewiec Nordsten z ocynkowaną skrzynią? :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tak samo, jak niezapychający się Famarol. Niezapychający się to jest siewnik talerzowy, najwyżej redlice pójdzie do góry przejedzie po śmieciach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Ja mam porównanie z poznaniakiem jak nowym 2.7m 25 redlic, którego sprzedałęm. Nordsten nie zapych się zimią, ponieważ ma taki automat który podnosi redlice zanim cały siewnik, a w poznaniaku zanim drygnął cały siewnik to ciągnik miniamalnie poleciał do tyłu i rurki zapchane. Ja nigdy nie czyszcze zboża do siewu, narazie pszenżyto szło pięknie, zobaczymy jak z owsem bo jeszcze nie siałem. Ma rzadziej ustawione redlicei się tak nie pcha np. perz jak jest dużo to sama się rurka do góry podniesie i po kłopocie. Przy lekkim podniesienu mechanizm siania się rozłącza dzikie czemu nie ma tzw. "siania na kupe na poprzeczniakch). Mój siewnik jest jak nowy i na pewno dużo nie zasiał. Miał jeszcze folijke na tej regulacji A 1, ,2 ,3 itd. Kosztował połowe ceny famarola i sądze że jest od niego lepszy. Ma ścieżki mechaniczne za które w famarolu wołają nie mało. Wszystkie części w grene lub internecie i wcale nie takie drogie :) Miałem brac Hassie z olejową skrzynią, ale mi sprzedawca odradził bo niby się sama przestawia jak się sieje na nierównościach :) Czy to prawda?


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

przestawi Ci sie jak żle dokręcisz regulacje tzn za słabo;) raz tak miałem za słabo dokreciłem no i wiadomo;) Hassią sieje juz od trzech lat i poza tym jednym mojim niedopatzreniem nigdy mi sie nie przestawiła regulacja;) to co Ty za pola masz ze perz na nich jest? powiem tak kazdy siewnik podniesie sie do góry nim ciagnik sie cofnie jeśli operator jest już wprawiony do pracy z tym siewnikiem i pompa dział good;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Uroki talerzówki :) Albo np. jeśli staniesz nie podnosząc siewnika to poznaniak się nie wiem dlaczego zapychał a Nordsten nie, a po drugie mam jeszcze takie dziurki, więc jeśli się nawet zapcha to górą poleci ;) Z tą hassią to nie wiem dlatego się pytam, taki mi powiedział handlarz, który miał 4 letnią za 10tys no i stegsteda i pare innych siewników. A podnsoząc niektóre siewniki to trzeba miec naprawde wprawe skoro rurki wiszą dużo pod siewnikiem to np. przy słabym podnośniku można urawac rurkę razem z mocowaniem ;) A takto sobie na czas transportu dodatkowo zabezpieczam tak że jak jade to rurki są 10 cm nad miejscem gdzie koło sie styka z ziemia. Jeśli nie trafiłby mi się mój Nordsten na pewno kupiłbym hassie, bo słyszałem wiele pozytywnych opini o tych siewnikach i naprawde gratuluje sprzętu ;)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Co wam sie nie podoba w siewnikach FAMAROL :(

Ja mam FAMAROLA i jakoś dobrze sieje jest wytrzymały.

Nordsten też jest dobry ale może nie tak jak Famarol, chociaż ja może tak uważam. każdy sądzi inaczej chociaż moim zdaniem jest jeszcze wiele siewników dobrych np. mój wujek ma konny siewnik i jest dobry bo na mało pól starcza do C-360


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

ja też polecam "poznaniaka", przez 15 lat siałem tym siewnikiem miał szerokość 3m a skrzynia mieściła 300kg ziarna, posiadał ścieżki technologiczne. W tym roku wymieniłem na nowego i też ma elektryczne ścieżki technologiczne, hydrauliczne przerzucanie znaczników, oraz redlice talerzowe. Ktoś pytał o cenę, ja dałem 26 tyś brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

Co wam sie nie podoba w siewnikach FAMAROL :(

Ja mam FAMAROLA i jakoś dobrze sieje jest wytrzymały.

Nordsten też jest dobry ale może nie tak jak Famarol, chociaż ja może tak uważam. każdy sądzi inaczej chociaż moim zdaniem jest jeszcze wiele siewników dobrych np. mój wujek ma konny siewnik i jest dobry bo na mało pól starcza do C-360

Jak dla Ciebie konny jest dobry :) Może jest dla Ciebie najlepszy, jeśli nie masz porównania do zachodniego, ale za taką cene... :( Nie mówie że to złe siewniki, ale zagraniczne i tak lepsze, no i dużo tańsze na rynku wtórnym :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateush    2

to czy są tańsze na rynku wtórnym bym polemizował:( za dobry zachodni siewnik trzeba dac w granicach 3-5tyś polski kupisz taniej i też w dobrym stanie:) pozatym wybór nalezy do klijenta i do zasobnosci jego portwela oraz od dostepnosci części na rynku;)


sprzedam wałek strunowy szer 2,2m z dociskiem pojedyńczy dzielony zapraszam po info na PW lub gg PŁUG RABE 4+1 w stanie idealnym na ażurach cena do uzgodnienia możliwośc przesłana zdjec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

No ja za 3500zł sprzedałem poznaniaka z 86roku w idealnym stanie na oryginalnym ogumieniu, a za Nordstena 6.5tys z 2000 roku, ale jest jak nowy :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid777    0

To był 2.7m, no sam widzisz że za poznaniaka z 2000roku musiałbym dac wiecej :(


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel101210    5

Poznaniak też jest dobry tylko głupie są te zagarniacze w poznaniaku.

natomiast w FAMAROLU są najlepsze brony.

P.S. mój wujek ma Siewnk Konny a 2 wujek ma FAMAROLA


pawel101210 na YouTube zapraszam na filmiki do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martinezo    41

No ja za 3500zł sprzedałem poznaniaka z 86roku w idealnym stanie na oryginalnym ogumieniu, a za Nordstena 6.5tys z 2000 roku, ale jest jak nowy :(

 

 

To w miarę dobry interes zrobiłeś :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek14    0

Zamówiłem poznaniaka 3m ścieżki elektryczne. Daje 18000 zł. Może mam dokupić hydrauliczne znaczniki? Kosztują 2000? Ale mocno się na tym zastanawiam, bo jak jadę z agregatem talerzowym z hydropakiem, to widzę gdzie siałem.


Szanuj wypowiedzi innych a i twoje też będą szanować.

-Zetor Team-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz328    2

Myślę kupić nowy 3m siewnik talerzowy na PROW. Tylko teraz jest pytanie z jakiej firmy wsiąść. Najpierw myślałem nad poznaniakiem ale słyszałem ze jest dosyć ciężki:(. Siewnik ma pracować z C-360 i pasowałoby żeby był lekkiej konstrukcji. Podzielcie się swoja wiedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak masz siać po orce to na stopkach bierz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

Zamówiłem poznaniaka 3m ścieżki elektryczne. Daje 18000 zł. Może mam dokupić hydrauliczne znaczniki? Kosztują 2000? Ale mocno się na tym zastanawiam, bo jak jadę z agregatem talerzowym z hydropakiem, to widzę gdzie siałem.

 

mam uprawowo-siewny i radze ci weź sobie domów znaczniki hydrauliczne, wbrew pozorom przydają się


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Talerzowe nie trzymają głębokości, poza tym cięższe, dodatkowo droższe.

Tak na szybko to proponuje Kongskilde Demeter oraz Poettinger Vitasem. Cenowo bardzo podobne, około 26 tyś. netto. Jakość wykonania o niebo lepsza niż u Poznaniaka. Czy ciężki czy lekki to już zależy od wyposażenia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Kongskilde jest dosyć ciężki-nawet w takim wyposażeniu jak u mnie-czyli bez pomostu sad.gif (no ale taki tylko był),ze znacznikami hydraulicznymi i ze ścieżkami-w każdym bądź razie do C-360 nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zawsze sądziłem, że Ty masz serię NCS. Akurat Unia podaje masę siewnika w miarę wyposażonego, ale np. Poettinger podaje goły siewnik i często po skompletowaniu należy dodać 100kg a nawet i więcej. Jak porównałem wagę swojego siewnika i Poloneza 4m, to masa była na korzyść mojego, chociaż rozwiązania i wyposażenie wskazywałyby na co innego. Różnica tkwi w tym, że Poznaniak ma małą skrzynię, zaś taki Demeter mieści 350kg(500litrów) co skłaniałoby do porównania go do Poloneza. Ciężko będzie zaleźć konkurenta Poznaniaka w produktach zachodnich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Aż sprawdziłęm w instrukcji-napisane że 520 kg ale coś mi świta że na siewniku jest tabliczka i tam jest 640 kg biggrin.gif do tego 300 kg ziarna+odstęp od ciągnika większy niż w Poznaniaku i C-360 cienko będzie piszczał .

PS.Skrzynia nasienna mogłaby być jednak większa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Standardowo dają po 160-180l/m, ale osobiście uważam, że lepiej byłoby 260-280l/m. Tak, żeby na ten hektar na pewno starczyło i jeszcze zostało. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj