yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Wojtas501    0

Jak chodzi o maschio nina i kuhn premia to są dostępne na rynku wtórnym wraz z kółkami kopiującymi, gorzej jest z pottingerem. Ceny ok 30 tys netto za w.w. siewniki. W kuhnie podoba mi się aparat wysiewający helica i ogólnie jakoś to lepiej wyglada, natomiast w pottingerze redlica wraz z czyszczakiem. Tylko pytanie czy warto pchać się w sprzęt używany żeby go doposażyć, czy lepiej nowy, ale rodzimy. Gdyby nie fakt mieszanych opinii na temat dokładności wysiewu w Poznaniaku (polonez ma taką samą przekładnie) byłby sprzęt z unii, a tak nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rzaremba    4

Czy ktoś może mi podpowiedzieć dlaczego u co drugiego handlarza maszynami jest bardzo duży wybór siewnikow zbożowych są w dobrym oraz bardzo dobrym stanie? Czy nasi zachodni sąsiedzi pozbywają się ich hurtem?

Edytowano przez rzaremba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Bo na "unijne programy" kupują agregaty kilku maszyn robiące kilka prac za jednym przejazdem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Jakie są różnice między siewnikiem Euromaszu a Agromaszu? Dodam że ma być dwutalerzowy z kółkiem kopiującym. Czy są jakieś znaczące róznice w wykonaniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65

Mnie zaciekawil ten https://www.olx.pl/oferta/siewnik-talerzowy-waga-ciezka-do-zboza-solmax-CID757-IDAhwqe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    208

Wygląda ok, ale z tego co tam pisze to waży 3x tyle co te o które pytam a to już dużo za dużo do hydropaka jak dla mnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarasm    0

Jaką macie opinie na temat zestawów Maschio Gaspardo, jakość wykonania, trwałość? Wybieram między 3,5 metrowym zestawem Maschio Dama + Dominator, a zestawem 3m Khun Sitera + HR304. Na plus Maschio przemawia  większa szerokość robocza oraz większy wał maxi paker 600mm (w Kuhnie 535mm), trochę mniejsza cena. Ale obawiam się o jakość i trwałość tej maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Jakie siewniki polecacie w bezorce? Jeden czy dwa talerze? Oczywiście z kołem dociskowym. Jak duży docisk musi być wg Was? Siewnik miałby być zagregowany z pół zawieszanym agregatem talerzowym na wale oponowym.

Jakie marki polecacie? Z nowych rozważam Agro Masz, Maschio-Gaspardo, Konskilde lub używki Amazone, Hassia, Nordsten, Lemken, Famrol, Poznaniak itd. Inne?

Mam dość swojego przedpotopowego Nodeta na 2 talerzach bez kółek. Pole po QQ ziarnowej (ok 8 t/ha). Zabiegi jesienne to wapno, agregat talerzowy, gruber płytko na skos, gruber na głęboko, Wiosna brony na skos, NPK i agregat talerzowy, wał Cambridge, siew. Siałem kostrzewę trzcinową+facelie .O ile wysiew szedł naprawdę spoko, nic się nie pchało (resztki suche), to głębokość siewu losowa. Czare goryczy przelała dokładność wysiewu. Pomimo próby kręconej cześć pola musiałem siać 2 razy, a na części dawka poszła o 50% za duża.

Z góry dziękuje za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianus2222    119
Dnia 30.03.2020 o 21:39, adamson330 napisał:

Jakie siewniki polecacie w bezorce? Jeden czy dwa talerze? Oczywiście z kołem dociskowym. Jak duży docisk musi być wg Was? Siewnik miałby być zagregowany z pół zawieszanym agregatem talerzowym na wale oponowym.

Jakie marki polecacie? Z nowych rozważam Agro Masz, Maschio-Gaspardo, Konskilde lub używki Amazone, Hassia, Nordsten, Lemken, Famrol, Poznaniak itd. Inne?

Mam dość swojego przedpotopowego Nodeta na 2 talerzach bez kółek. Pole po QQ ziarnowej (ok 8 t/ha). Zabiegi jesienne to wapno, agregat talerzowy, gruber płytko na skos, gruber na głęboko, Wiosna brony na skos, NPK i agregat talerzowy, wał Cambridge, siew. Siałem kostrzewę trzcinową+facelie .O ile wysiew szedł naprawdę spoko, nic się nie pchało (resztki suche), to głębokość siewu losowa. Czare goryczy przelała dokładność wysiewu. Pomimo próby kręconej cześć pola musiałem siać 2 razy, a na części dawka poszła o 50% za duża.

Z góry dziękuje za rady :)

Ja mam Agro masz sn 300 zwykły siewnik. Sieje niby dobrze. 

 

Ojciec chce teraz wziąć ant 300 na podwójnej redlicy talerzowej, kółko dociskowe /kooiujace, wał guma 560 model 2020. W Agro masz można teraz wybrać sobie rozstaw redlic 15 cm albo 12.5 cm


sprzedam rozsiewacz amazone 800l 1600zł. Talerzówke famarol 1,8m siewnik poznaniak 2,7m tanio! pisać na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daaniel766    4

panowie planuje jechać obejrzeć hassie du300, co możecie mi powiedzieć o tym siewniku? czy to dobry wybór, czy sieje ładnie równo? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahten    177

Jaki byscie polecili siewnik 3m dwutalerzowy z sciezkami elektrycznyymi tak do max 30-35 netto?

Zatsnawiaam sie nad agromaszem i agro-tom? Jakies opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chrzan86    0

Ja kupiłem siewnik ozdoken. Turecka maszyna i dobrze wykonana, troszkę podpatrzone z amazone trochę z gaspardo i waga mówi sama za siebie bo to 1t konkurencja 800 parę kilo. Warto się zainteresować bo naprawdę ciekawa maszyna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    552
1 minutę temu, przemek0099 napisał:

Witam jaki siewnik 3 metrowy do t25 byście polecili? zastanawiałem się  nad nordstenem czy rusek dał by z nim rade ?

ja mam i daje spokojnie rade pusty wazy 390 kg i sypie 260 kg pszenicy i śmiało daje rade 

20190919_132702.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek0099    0
51 minut temu, kubamako66 napisał:

ja mam i daje spokojnie rade pusty wazy 390 kg i sypie 260 kg pszenicy i śmiało daje rade 

20190919_132702.jpg

A jaki model tego nordstena ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
casefarmer    40

Będę niedługo zamawiać siewnik nabudowany pottinger z talerzówką fox i pytanie brzmi czy brać do niego tnący wał packera cze wał gumowy? Ziemie średnie, brak kamieni , 2,3,4 klasa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Hej, mam pytanie  do kogoś kto użytkuje siewnik pneumatyczny. Czy idzie nim dobrze wysiać mieszanki o różnej wadze ziarna? Np. zboże z trawą, lucerną, koniczyną? Może ktoś wie jak to się sprawdza w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3871

a to ciekawy temat ;) miałem o to samo pytać w kontekście poplonów, bo będę siał facelia z gryka


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    4992

Właśnie dużo sieje traw czy ich mieszanek oraz poplonów na kiszonkę i zastanawiam się czy warto iść w pneumatykę, czy zostać przy tradycyjnym mechanizmie wysiewu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
simson2812    423
7 godzin temu, yacenty napisał:

a to ciekawy temat ;) miałem o to samo pytać w kontekście poplonów, bo będę siał facelia z gryka

Czy ja wiem czy to taka dobra mieszanina? Facelia ma bardzo wolny start za to gryka w miesiąc rośnie czy jedno drugiemu nie będzie przeszkadzać?


W razie jakich kolwiek pytań pisać na PW. Jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj