yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Kos_pl    107

To nie jest zbyt "wygodne" trzymać go na podnośniku, w tym też dla ciągnika. Oby tylko średnica wału z przodu była słuszna to ziemi pchał nie będzie.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Nie porównuj kompaktora a dwa na piachu przedni wałek będzie tonoł i łożyska do wymiany co sezon

@sumek666 jaki Ty wg masz agregat?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

mam taką starą unię którą muszę właśnie trzymać na pompie bo z przodu nie ma wałka tylko włókę. w tym roku pożyczyłem agregat uprawowo siewny ale jednak 80tka jest za malutka do tego no i jeszcze mam stary typ podnośnika bez siłowników wspomagających. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5392

Nie ma tak że byle jak opuścić i lecieć bo to dużo pieniędzy kosztowało i jest nowe, nabudowany też musisz mieć żądaną głębokość na podnośniku. Ja mam ehr w zetorze i musi być w pozycji pływającej bo na lżejszej ziemi przednie wałki się zatrzymają. Raz ustawiam regulację siłowa a później używam tylko pozycyjnej, wiadomo zależnie od warunków


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja rozglądam się z kolei nad nabudowanym siewnikiem talerzowym z broną aktywną do Aresa 550.

Znacie taki zestaw żeby siewnik był blisko ciągnika nad broną? Problemem tutaj jest waga zestawu. Ciągnik ma mocny podnośnik ale daleko wysunięte siewniki powodują że przód będzie podrywany do góry.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Panowie i Panie szykuję się do wymiany siewnika i planuje kupić Amazone D7 D8 bądź unie poznaniak bądź polonez z tych starszych lat czyli 2000 2010. Jak w takiej uni wygląda z siewem rzepaku ? Da radę dobrze zasiać nią rzepak ? nie oszukuje jak to w starym poznaniaku bywało ?


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637
Z tego co slyszalem to oszukuje na wysiewie.W zbozu jest to do przyjecia ale w rzepaku juz nie. Bierz amazonke ale trzeba sie liczyc z tym ze ciezko cos dobrego w dobrych pieniadziach. Ja kupilem hassie i jestem zadowolony. Sporo zaplacilem ale nie zaluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

@hardkor113 czyli moze być problem jak w starym poznaniaku. Chociaż w sumie w tych już jest przekładnia olejowa a w starym mechaniczna to powinno byc duzo lepiej


Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincc360    70

Dosyć solidnie mi wyglądał.. No nic trzeba za amazonką się rozglądać a najlepiej zestaw z broną aktywną. Twoja Hassia jak się sprawuje widzę siejesz rzepak mniej wiecej ile nasionek na metr wysiewasz ? i przy ilu kg ?

Edytowano przez Marcincc360

Gdy Ci smutno, gdy Ci źle weź URSUSA przejedź się!!!
Poszukuje ciężkiego ursusa może być nie na chodzie byle by miał przedni napęd.:)
Kupię przedni napęd do szóstki !!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mario5    49
jeśli myślisz o tym samym gościu co ja to on mowił że źle ustawił i jego wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hardkor113    637

Marcincc360 napisał:

Dosyć solidnie mi wyglądał.. No nic trzeba za amazonką się rozglądać a najlepiej zestaw z broną aktywną. Twoja Hassia jak się sprawuje widzę siejesz rzepak mniej wiecej ile nasionek na metr wysiewasz ? i przy ilu kg ?

Zakupu nie zaluje.Co do obsady to okolo 50 sztuk co dawalo cos kolo 2.3 kg chyba bo dokladnie nie pamietam.Wschody ladne za siewnikiem rowno bo ma chokejowe zagarniacze.Automat do znacznikow fajna sprawa ale czasami by sie przydaly hydrauliczne.Docisk redlic centralny i oddzielnie na kazda redlice. Docisk znacznikow.Komoputer do sciezek. Ogolnie to szukalem tez Amazone ale nie bylo nic w dobrym stanie wiec wybor padl na hassie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Panowie ile może ważyć amazon d7 special 3m, ciapek podoła czy nie bardzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

Mam taki ale sieje Pronarem  ,na wiosnę u mnie jest dość miekko i żeby zachować prostą linie to muszę załaczać przodek Tak że raczej dużo wymagasz od ciapka tzn T 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kellyq    225

Ciapka znaczy c330, pytam bo na youtube widziałem jak z 3m pomykali tylko właśnie nie było pokazane ile w skrzyni nasypane. To pewnie 2,5m było by pewniejsze, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Słaby pomysł z siewnikiem 3m . Po płaskim może pojedzie , ale to mordęga będzie nie robota . nawet podnieść z pełną skrzynią może być spory problem , a weź tak przez jaką bruzdę przejedź .

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

c 360 ma co robić z D7 pełnego nasypiesz zboża to czuć jak wspomaganie działa sam osobiście mam  Amazone RPD to sieje 80 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Kiedyś juz widzialem go na stronie agrotom(czerwony), a teraz go nie ma i wrzucili filmik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47

Ej.. a dlaczego i czym oni to pole ujezdzili przed śpiewem ? Ślad przy śladzie... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj