yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

zabalex    19

Tez mam biardzki 7 lat to tylko gdzie nie gdzie rdza się pojawia agregat talerzowy grano system tez jest nowy pług wolałem obrotowy to i jest używka nie mówie że wszystko co nasze to jest be każdy kupuje co chce i jakie

tu można o tym spokojnie porozmawiać poczytać opinie innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja akurat na biardzkim I kosiarce wirax się sparzyłem. Ale pług akpil zagonowy 6 lat, i tylko plozy się wytarły. Agregat Agro factory też ok. Ogólnie z zachodnich mam dmuchawę do zboża, beczkę i teraz kombajn. I tak, jak mówił poprzednik, czasem nie warto brać używki, jeśli trochę gorsze, ale jednak nowe z gwarancją zrobi tą samą robotę 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mowie ze wszystko be bo te pierwsze jeszcze mialy cos tam stali ja tez mam plug 5 zagonowa akpila to lemiesze org byly 5 lat a teraz kupuje grudziadzowskie to po sezonie nadaja sie na zlom bo gna sie w kazda strone ale i tak szukam 4 obrotowki i ten pojdzie do zyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

I do tej obrotówki kupisz takie same lemiesze. Nawet jeśli pług będzie zachodnia po lemiesze udasz się do dealera tej zachodniej marki. Kupiłem do swego agro masza dłuta KV od dealera który te pługi sprzedaje. Niby oryginał z logiem kv numerem katalogowym. Ale jakością nie odbiegały od tych co miałem na agromaszu starły się równie szybko. Może trochę przyspieszyły to podjechane lemiesze. Ale kumpel, który mi to sprzedawał mówił abym na cuda nie liczył. I opowiadał mi o tym jak jeden koleś kupuje nowe kv te zwykłe ab 100. Dojeżdża je orząc kilkaset ha i kupuje znowu nowy. Nie bawi się w wymianę lemieszy i tym podobnych pierdół. Jak piersi płozy czy dłuta. Bo to na jedno wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Miałem ostatnio taki przypadek jak brałem płozy do swojego to orginalna była tańsza od zamiennika ogólnie to na jednym komplecie do 200ha zrobiłem żaden nie odpad i kupuje zamienniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    555

Witam szukam siewnika do siania pszenicy i rzepaku i chodzi mi o 3m pod ścieżki i chcę wydać na siewnik ok 4-6 tyś i mam pytanie co myślicie o nordstenie z czerwoną klapą lub isari 6000s lub co polecanie za inny siewnik ? 

Edytowano przez kubamako66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eddi87    8

Panowie ktorego z wymienich szukać? Pytam żeby się nastawić na konkretny. Hassia, amazone, isaria, fiona czy nordsten? Pszenica, jęczmień, owies i popolony. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabalex    19

Każdy z tych siewników jak jest w dobrym stanie to wszystko wysieje kwestia ceny siewnika a póżniej dostępności części i ceny Sam posiadam amazone i nie narzekam chodz ceny czesci sa  spore

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96

Witam

 

Może coś doradzicie,  przymierzam się do zakupu agregatu uprawowo siewnego szer 3m ciągany  na lekkie ziemie , kwota jaka mogę przeznaczyć to max 60tys pln. Myślałem o Unia FENIX 3000/3 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
8 minut temu, sumek666 napisał:

@youn81 60 tyś na Fenixa? czy 160 tyś?

a ile ten fenix moze kosztować??? ja nie wiem jeszcze oferty nie dostałem, dlatego pytam i prosze o pora poradę, co ewentualnie moge za taka kwote dostać 60tys , nowe i ciagane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
4 minuty temu, sumek666 napisał:

Fenix to minimum 120-140 tyś!

sam sie zakreciłem z tym Fenixem... chodziło o zestaw FS1500/3  cena wyjściowa to coś około 80tys (bede brał wiecej maszyn i licze na rabat u dilera)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piozz    65
koledzy a mi podpowiecie czy kupic sam siewnik czy agregat siewny a moze zestaw pneumatyczny mam lambo 135 koni ..do siania zborza,rzepaku ,łubinu i drobnych nasion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Pytanie, czy do 35 tysi kupię agregat uprawowo siewny 3m z siewnikiem nabudowanym na kultywatorze i wale gumowym (mam piaszczyste ziemie i podobno ten wał lepszy) i zwyklej redlicy np agromaszu ? Pytałem o unie u dilera ale cena sporo przekracza mój budżet i muszę odpuścić.

Ma chodzić z u1224 nie powinno być raczej problemu z udźwigiem.

Czy brak przedniego wału strunowego (w porównaniu do unii) będzie miał znaczenie w uprawie jeśli wcześniej będzie użyty agregat kultywator + podwójny wał strunowy w celu wyrównania i podsuszenia ziemi przed siewem nawozu (mam mokrawe pola) i właściwym siewem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Agromasz może uda się wyrwać za 40 tyś netto. Oczywiscie na zebach. Nie wiem czy nabudowane jakiekolwiek mają redlice stopkowe.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asmodan28    47
Dnia 29.09.2018 o 08:16, sumek666 napisał:

Agromasz może uda się wyrwać za 40 tyś netto. Oczywiscie na zebach. Nie wiem czy nabudowane jakiekolwiek mają redlice stopkowe.

Sumek widzę ,że masz obcykana tematy z agregatami siewnym..

mam zamiar kupić Potinger ADD 302 na bronie biernej . Co o tym sądzisz ? Lub ew Kuhn Sitera...ale ciężki bardzo jest..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13
Dnia 29.09.2018 o 08:16, sumek666 napisał:

 ... Nie wiem czy nabudowane jakiekolwiek mają redlice stopkowe.

Wyposażenie standardowe
FM 400/3
  • redlice stopkowe
  • redlice talerzowe jednotarczowe (wersja D)
  • dwuczęściowe, zintegrowane kółka wysiewające do zbóż i rzepaku
  • bezstopniowa skrzynka przekładniowa
  • ścieżki technologiczne, elektryczne
  • hydrauliczny przerzutnik znaczników na dwóch siłownikach
  • sterowanie STARTER SEED
  • centralny i indywidualny docisk redlic
  • krata wewnątrz skrzyni
  • pomost załadunkowy
  • zagarniacz
  • wał przedni strunowy, dzielony
  • dwa rzędy zębów SU
  • wał tylny Packer ø460 mm
Wyposażenie za dopłatą
FM 400/3
  • oświetlenie drogowe
  • ścieżki technologiczne przedwschodowe hydrauliczne
  • zespół dogniatająco-kopiujący

 

Cytując opis maszyny ze strony Unii, i jest to potwierdzone przez dilera - bez problemu można nabyć wersję stopkową jest najtańsza, na razie negocjuję cenę zobaczymy co z tego wyjdzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Teraz to żeś wymyślił. Sąsiad miał to na testach to uszkodzonego oddawał. Daj se spokój. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Więc nie ma co liczyć że polskie nowe będą działać, tylko używki z zachodu oglądać ?

Muszę do wiosny coś kupić bo mój obecny sprzęt się sypie i jeżdżę mniejszym ciągnikiem, a u1224 stoi podczas siewów nieużywany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie. Chodziło tylko o model 400. Spójrz na FM700. Jest droższy ale jakość zupełnie inna. 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj