yacenty

Jaki siewnik 3m wybrac? [połączone]

Polecane posty

Kos_pl    107

Kongskilde to już w sumie New Holland. Będą więc pewnie zmiany w siewnikach. I pewnie problem z dostępem do starszych części.

Gdy już mamy około 40 tys zł netto do wydania, a najlepiej jeszcze trochę ponad, to dochodzi jeszcze Poettinger Vitasem 302, w szczególności wersja Classic, Maschio Gaspardo Nina 300. Jest jeszcze Kuhn Premia 300, chociaż nie znam jego aktualnej ceny. Poettinger Vitasem mimo redlicy jednotalerzowej też bdb. sieje i na prawdę jest dobrze wykonany. Maschio wygląda z tej trójki najwątlej, ale ma dwutalerzową redlicę Corex. Kuhn podobnie jak Poettinger Vitasem ma 1 talerzowe redlice, ale też bdb. wygląda jego konstrukcja.

Ja tak zastanawiam się nad krajową alternatywą, ale już w niższej cenie.

Edytowano przez Kos_pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Już dawno temu. Po to aby móc produkować pod własnym szyldem maszyny również na europe.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

Jakby ktoś chciał to mogę sprzedać Accorda 3m ale razem z broną aktywną. Można zdjąć i samym siewnikiem siać. Rok prod. 97 od nowości mam. 4 lata stoi nie używany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2198

Kongskilde to już w sumie New Holland. Będą więc pewnie zmiany w siewnikach. I pewnie problem z dostępem do starszych części.

Gdy już mamy około 40 tys zł netto do wydania, a najlepiej jeszcze trochę ponad, to dochodzi jeszcze Poettinger Vitasem 302, w szczególności wersja Classic, Maschio Gaspardo Nina 300. Jest jeszcze Kuhn Premia 300, chociaż nie znam jego aktualnej ceny. Poettinger Vitasem mimo redlicy jednotalerzowej też bdb. sieje i na prawdę jest dobrze wykonany. Maschio wygląda z tej trójki najwątlej, ale ma dwutalerzową redlicę Corex. Kuhn podobnie jak Poettinger Vitasem ma 1 talerzowe redlice, ale też bdb. wygląda jego konstrukcja.

Ja tak zastanawiam się nad krajową alternatywą, ale już w niższej cenie.

 

 

Redlica dwutalerzowa nie jest złota, Amazone wprowadziło w nowych siewnikch Cataya i zrobił się problem przy siewach bezorkowych czy w ciężką glebę bo redlica ma problem z zagłębianiem się mimo docisku ponad 30kg. Wrócili z opcją Rotec na jeden talerz. 

Także zleży jak się siedzi i co się je. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetka1    255

ja sieje famarolem z 2003 roku zboza jak i rzepak przestawienie to jakieś 20 minut i innego na chwilę obecną nie chcę bo jest dobry i bezawaryjny a cena rynkowa około 4 tys więc po co płacić 40 tys

Edytowano przez Anetka1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamil28000    1

Planuję zakup zestawu uprawowo-siewnego nabudowanego Unii plus 700/3 lub 400/3 (agregat ma być zębowy+ redlice talerzowe) ma z nim pracować NH td5.115 czy da radę podnieść Unię 700? Proszę także o odpowiedź czym różnią się te maszyny oprócz wielkości zbiornika i która lepsza do mojego NH? Sugestie innych maszyn tego typu mile widziane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Unia plus 700 na agregacie zębowym waży 1800 kg plus zasyp i new holland może mieć ciężko,bo unia 400 waży 1350 kg więc moim zdaniem do twego new hollanda będzie lepszym rozwiązaniem unia 400 bo jest dużo lżejsza.

Edytowano przez pawelec1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petro11    29

petro11 jaka cena?

 

Jeszcze nie wystawiałem na sprzedaż. Dam znać za ile. Agregat ma symbol DAS czyli wzmocniona brona wirnikowa. Dużo nie będę chciał bo wszystko sprawne jest, ale przy bocznej obudowie pod spodem mam pęknięcie na bronie wirnikowej. Od kamieni na pewno. Jakby ktoś chciał to na pewno da się porządny spaw dać i można pracować. Ogólnie nigdy nic w tym agregacie nie grzebane i sprawne, ale elementy robocze : stopki wysiewające, zęby brony czy grabki do wymiany. Wał stalowy craker też już słaby bo zęby przydarte i skrobaki do wymiany. Ogólnie w oryginale jest, instrukcja obsługi, podstawowy komputerek do ścieżek też jest. Nie chodzi jeszcze licznik ha mechaniczny przy aparacie wysiewającym. Dmuchawa czy aparat wysiewający w idealnym stanie, nic nigdy nie naprawiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Orientuje się ktoś ile waży agromasz SN300 zęby + redlice talerzowe oraz czy można zdjąć siewnik?

Ile waży Unia 700 plus na zębach i redlicach talerzowych? 

Jakie są ceny aktualnie takich zestawów? Który polecacie?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Agromasz waży 1700 kg na zębach i redlicach talerzowych  i można zdjąć siewnik,a ceny to różnie popatrz sobie na olx.

Unia 700 na zębach i redlicy talerzowej  waży 1850 kg a ceny dokładnie nie znam,ale pewnie coś ponad 50tyś.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Panowie jakie zadanie ma zaznaczona stopka w tych redlicach Amazone z modelu D8, to swego rodzaju ogranicznik przed za dużym zagłębieniem?

stopka.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Ta stopka ma za zadanie utrzymywanie takiej samej głębokości pracy redlicy(po prostu redlica nie idzie za głęboko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Koledzy poznaniak 420 3d na talerzach i kółku dociskowymmasakra nie polecam.... po siewie około 2pha w tylnych lozyskach piach! No i siew rzepaku masakra zawiesza się ś tylnych lejkach. Brak fartuchy łączącego skrzynie z klapka i przy pełnym siewniki przelatuje... norma wysiewu ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

Tak rozpatrują mają wymienić redlice na troszkę nowszy typ gdzie śruba przy talerzach jest zabudowana ja mam końcówkę 2016r a od 17 już była troszkę inna ta piasta..  albo wymiana ma dwu talerzowe przemiennie.. . A i jeszcze jedno jeśli ktoś pracuje z agregatem i ma duży wal to może być problem jeśli mocno dokreci docisk to przy uniesieniu mogą redlice wchodzić w wal.... Brak ograniczenia opadania.... W 550 albo agro masz chyba już coś takiego jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siwymirek    2

A co do belki zagarniajacej to też lipa przy ciężkiej glebie z praktykami jest problem żeby ładnie zagrała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec1997    30

Takie rzeczy trzeba zgłaszać na gwarancję,może da im to do  myślenia i poprawią wady ,bo kupując nowy siewnik i płacąc grube pieniądze to powinno się sypać zboże i jechać a nie później człowiek denerwuję się na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5083

Byłem dzisiaj zrobić wycenę Agromasz SN300 

-agregat zebowym (8000 zł) z wałem gumowym(6000 zł), bez włóki przedniej 

-siewnik nabudowany z redlicami talerzowymi  (ale chyba ich nie uwzględnił gościu w cenie)

- ścieżki technologiczne elektryczne  (ok 2300 zł) (komputer ok 4000 zł )

- znaczniki przedwschodowe  ( ok 2700 zł) 

- podpory do siewnika do parkowania po zdjęciu ( ok 700 zł) 

Cena po rabacie 38000 zł netto. Dobra cena? 

Ile kosztuje siewnik z redlice zwykła a ile z talerzowa? 

Edytowano przez sumek666

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zet9540
      Witam mam problem nad wyborem zestawu uprawowo-siewnego do 70 tyś netto , siewnik biorę na modernizację . Proszę o propozycję
    • Przez ROBERTINHO
      Panowie mam pytanko. Czy ma ktoś z was ten siewnik i wie czy sieje on dobrze?
      Najważniejsza napewno jest ta skrzynia bezstopniowa do regulowania dawki wysiewu. Czy jest ona precyzyjna?
      Myślałem by kupić jakiegoś nowszego poznaniaka albo Famarola-a  używanego no i tu jest problem bo te używane to przeważnie są już albo dojechane albo redlice pogięte.
      Dlatego chciałbym sie dowiedzieć jak to z tymi euromaszami jest?
    • Przez Stonka36
      Witam. Potrzebuję zdobyć instrukcję obsługi do siewnika Kutnowiak S068 /1. Z góry dziękuję za pomoc 😁. 
    • Przez damian315
      Posiadam siewnik nordsten 3m i taki oto sterownik, może mi ktoś wytłumaczyć jak on działa bo próbowałem różnych kombinacji i w żaden sposób nie może załączyć ścieżek . Z góry dziękuje za pomoc .

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj